Karty pre-paid PLAY, ORANGE oraz PLUS (sam telefon/rozmowy lub Internet) - różne opcje

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Karty pre-paid PLAY, ORANGE oraz PLUS (sam telefon/rozmowy lub Internet) - różne opcje

Post autor: CCpl »

Witam forum!

Poszukuję kart pre-paid dwóch rodzajów:

1. kart tylko do rozmów telefonicznych (bardziej do odbierania, niż dzwonienia)
2. kart tylko do Internetu (do routera) - na okres 5-6 miesięcy (jakieś 300-500 GB na cały ten okres)

Interesują mnie szczególnie PLAY, ORANGE lub ew. PLUS. T-Mobile i pracujące na jego nadajnikach odpadają.

W punkcie 1. piszę trochę OT. ale nie znam innego forum gdzie byłoby tylu speców od usług telekom. co tutaj.

Ad. 1

Szukam karty pre-paid, której nie trzeba zbyt często "karmić złociszami" :) w celu przedłużania jej ważności... Jest coś takiego? Słyszałem kiedyś o kartach do IoT i alarmów, które miały b. długi okres aktywności (nie wiem jak z rozmowami w ich przypadku). Mówiąc krótko, szukam możliwie najtańszej karty głównie do odbierania rozmów i SMS. Reszta usług mnie nie interesuje.

EDIT: Wyczytałem właśnie teraz, ze jest coś takiego jak PLAY odNowa - po prostu chyba to wezmę.


Ad. 2

Szukam do routera (H. B818-263) karty LTE (najlepiej PLAY lub Orange) z 300-500 GB na około 5-6 miesięcy (w okresie kwiecień-wrzesień). Co obecnie wychodzi najtaniej?

Na Alledrogo są karty Orange (300 GB / 140 zł na 5ms; 400 GB/ 200 zł na 5 ms; 600 GB/ 300 zł na 5ms). Ale też są karty PLAY (28 zł za 4 karty po 100 GB; czy 40 zł za 6 kart po 100 GB - w obu przypadkach niestety ostatnia aktywacja 30 czerwca, no i trzeba często aktywować kolejne karty).

Zastanawiam się czy warto brać te karty z Allegro, czy lepiej we własnym zakresie kupić u sprzedawcy startery i doładować samodzielnie? Jak uważacie? Pytam, bo nie jestem na bieżąco, a liczba ofert pre-paid jest spora i trudno to wszystko ogarnąć :) Każda karta ma jakieś promocje, kruczki i różne bonusy doładowań, etc. etc. i naprawdę trudno jest porównać czasem ofertę jednego operatora, a trzech - niewykonalne ;)

Dzięki za podpowiedzi!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Karty pre-paid PLAY, ORANGE oraz PLUS (sam telefon/rozmowy lub Internet) - różne opcje

Post autor: wojteks »

Promocja w Play to 100GB/5pln więc skąd wziąłeś 28pln za 4 karty?
odNowa jak najbardziej spełni twoje oczekiwania, brak aktywności na wychodzące poza Play skutkuje potrąceniem chyba 3pln/miesiąc więc warto wysłać SMSa lub zadzwonić z niej poza sieć Play.

Możesz też gotowca z Orange kupić z potrzebnym transferem na całość potrzeb (oferty z alledrogo).
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Karty pre-paid PLAY, ORANGE oraz PLUS (sam telefon/rozmowy lub Internet) - różne opcje

Post autor: matek451 »

Karta do internetu i 100GB/m-c za darmo w PLAY , koszt startera odNowa to 3,5-5 zł. Rejestracja on line na Play 24 i aktywacja w aplikacji p24 to 2 minuty roboty, maksymalny koszt to te 5 zł za kartę. Plush i 200GB za darmo na m-c, koszt karty 2,5-5 zł do tego RWK i doładowanie za 5 zł.
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Karty pre-paid PLAY, ORANGE oraz PLUS (sam telefon/rozmowy lub Internet) - różne opcje

Post autor: CCpl »

wojteks pisze:Promocja w Play to 100GB/5pln więc skąd wziąłeś 28pln za 4 karty?
Właśnie z Alledrogo. To wezmę w Play. Magicy z serwisu aukcyjnego dorabiają sobie 2 PLN na karcie :)
Możesz też gotowca z Orange kupić z potrzebnym transferem na całość potrzeb (oferty z alledrogo).
No właśnie rozważam też tę opcję, bo jednak jest to jedna karta - brak konieczności aktywacji kilku i bardziej elastyczne podejście do zużycia limitu. Mam np. 500 GB na 5 miesięcy, a nie 5 x 100 GB / każda na miesiąc, a ja dość nierównomiernie zużywam net.
Ostatnio zmieniony 2022-02-11, 19:23 przez CCpl, łącznie zmieniany 1 raz.
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: Karty pre-paid PLAY, ORANGE oraz PLUS (sam telefon/rozmowy lub Internet) - różne opcje

Post autor: CCpl »

matek451 pisze:Karta do internetu i 100GB/m-c za darmo w PLAY , koszt startera odNowa to 3,5-5 zł. Rejestracja on line na Play 24 i aktywacja w aplikacji p24 to 2 minuty roboty, maksymalny koszt to te 5 zł za kartę.
No właśnie coś czułem, że koledzy z Allegro chcą skroić ze mnie po 2 zł za kartę ;) :)
Plush i 200GB za darmo na m-c, koszt karty 2,5-5 zł do tego RWK i doładowanie za 5 zł.
Plushem się zainteresuje, dzięki! A już widzę: Rok Ważności Konta, OK
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 342
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Karty pre-paid PLAY, ORANGE oraz PLUS (sam telefon/rozmowy lub Internet) - różne opcje

Post autor: Kaloteck »

CCpl pisze:Plushem się zainteresuje, dzięki!
No...
Tylko się nie zdziw jak dostaniesz odp.:
"Twoje zgloszenie do promocji nie moze byc przyjete. Nie jestes uprawniony do udzialu w promocji 100GB".
Nie ma znaczenia, że rejestracja przebiegła bez problemu i że to dopiero 5-ty starter i że nawet dodatkowo dokupiłeś RWK.
No to może 200GB? Też nie, z tym że nawet SMS-a nie dostaniesz, nic, cisza, zero...
PLAY takich akcji po prostu nie robi, chociaż może robi jakieś inne, nie wiem, bo ogólnie mam z nimi totalny brak problemów.
A starterów już ponad 50...
ODPOWIEDZ