Wybór operatora - jak dobrze podejść do tematu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Damian8712
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-02-21, 18:50

Wybór operatora - jak dobrze podejść do tematu

Post autor: Damian8712 »

Na wstępie witam serdecznie!
Z góry przepraszam, ale jestem w temacie lte raczej zielony.
Mam dość Orange po miedzi w swojej okolicy, wieczorami download spada do 1MB...
Czytam od kilku dni to forum i już wiem, że zalecacie zacząć od zrzutów ekranu z Netmostera i Speedtesta dla różnych operatorów.
Jednak ja chciałbym podejść do tematu możliwie najlepiej, dlatego mam kilka pytań zanim ruszę. Jestem na 99% zdecydowany na przejście na lte, bo niema żadnej alternatywy w okolicy, więc mogę z góry kupić router.

Moje pytania:
1. Czy nie najlepiej było by abym zacząć od zakupu dobrego routera (budżet do 2000pln) i na nim porobił testy na wszystkich częstotliwościach?
1a. Jeżeli to dobry pomysł to polecicie coś w tym budżecie?
2. Zauważyłem, że mam spore dysproporcje w szybkościach w zależności od tego jaką częstotliwość mi telefon złapie . Przykład LTE800 - 15MB, LTE 2100 nawet pod 70MB. Rozumiem że jak kupie dobry router to mogę wskazać na nim główną częstotliwość i "pomocnicze". Na tym polega agregacja? Czyli de facto będę miał szybkość np zsumowaną z 3 częstotliwości? (jak mój router będzie agregował 3 pasma).

Moja lokalizacja. Do tego nadajnika mam ok 1,5km.
http://www.btsearch.pl/szukaj.php?searc ... d&offset=0
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór operatora - jak dobrze podejść do tematu

Post autor: wojteks »

Pokaż obrazki z Netmonster (zakładka live) i speedetst do tego. Dla różnych sieci LTE lub dla tej którą chciałbyś używać.
Nie pomagam na PW!
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Wybór operatora - jak dobrze podejść do tematu

Post autor: tomekwwa »

Problem polega na tym, że możesz kupić modem i za 5000 zł i niewiele to zmieni, jeśli kupisz taki bez opcji anten, a będą potrzebne. W ciemno to możesz zaryzykować MC7010, bo to modem zintegrowany z zewnętrzną anteną. Ale to samo być może osiągniesz modemem za 1/3 kwoty zakupu tego powyżej.
Damian8712
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-02-21, 18:50

Re: Wybór operatora - jak dobrze podejść do tematu

Post autor: Damian8712 »

Rozumiem, czyli wniosek z tego taki, że w przypadku LTE nie ma uniwersalnego dobrego rozwiązania.
Jutro zatem porobię zrzuty ekranu z w/w appek w godzinach szczytu od różnych operatorów i wrzucę.
KyloH
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-03-04, 01:28

Re: Wybór operatora - jak dobrze podejść do tematu

Post autor: KyloH »

Damian8712 pisze:Rozumiem, czyli wniosek z tego taki, że w przypadku LTE nie ma uniwersalnego dobrego rozwiązania.
To zależy od umowy operatora. Od jakiegoś czasu obserwuje oferty internetów i moim zdaniem uniwersalne dobre rozwiązanie to internet na abonament bo nie ma limitów prędkości internetów lub takie jakie są podane w umowie np. oferta Tmobile z limitem prędkości lub orange albo play na kartę.

Wirtualni operatorzy mają zazwyczaj nałożone limity przez co oferta może być tańsza i na czas nieokreślony zamiast 24 lub 12 miesięcy przy głównych operatorach.
ODPOWIEDZ