Pomoc w doborze operatora internetowego

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-01, 20:28

Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: Emm »

Witam

Niedługo przeprowadzamy sie do nowo wybudowanego domu, współrzędne 52.180180, 22.690033

Na mapie BTS znalazłem stacje na:

ul. Narutowicza - T-Mobile
ul. Bialska - Play, Orange
ul. Czarkowskiego - Play, Orange
Chotycze - Orange, T-Mobile

Jutro mam zamiar wykonać testy. Jakie startery kupić zwracając uwage na okoliczne Btsy?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: wojteks »

TM, Play, Orange
Nie pomagam na PW!
Emm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-01, 20:28

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: Emm »

Witam ponownie po testach dziennych wykonane na dachu dumu. Dom z poddaszem użytkowym Oto wyniki
PLAY:
Obrazek
Obrazek
T-Mobile:
Obrazek
Obrazek
Plus:
Obrazek
Obrazek
Orange
Obrazek
Obrazek

pomiary wykonane w pokoju na dole:
Play:
Obrazek
Obrazek
Plus:
Obrazek
Obrazek
T-Mobile:
Obrazek
Obrazek
Orange:
Obrazek
Obrazek

dziś wieczorem około godz 20 powtórzę testy. jakieś sugestie, opinie po dotychczasowych pomiarach?
Ostatnio zmieniony 2022-04-05, 12:08 przez Emm, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: piotrzet »

Czemu testy T-Mobile i Plusa na 3G? W twojej lokalizacji obaj operatorzy mają LTE.
Emm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-01, 20:28

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: Emm »

nie wiem dlaczeo telefon nie przełączył na LTE. podczas wszystkich pomiarów tak tefon sie zalogowal, tak wykonałem pomiar. nie wiem czym to jest spowodowane że "tylko" 3G
Emm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-01, 20:28

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: Emm »

edit:
juz wiem. pomiary wykonywałem na trzech telefonach i w jednym preferencja w ustawieniach była na 3G :/

przy wieczornym pomiarze bedzie mierzone w LTE
Emm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-01, 20:28

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: Emm »

Wieczorne pomiary z dachu:
Play:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Plus:
Obrazek
Obrazek
Orange:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
T-Mobile:
Obrazek
Obrazek

Z mojej obserwacji przy kilku speedtestach TM ma bardzo różne i w dużej większości słabe wyniki.
Prośba o poradę i analizę moich wyników, którego operatora i oferte wybrać? Najlepsze wyniki na telefonie kręci Play, i u tego operatora mam telefon na abonament.
Emm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-01, 20:28

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: Emm »

Prosiłbym o poradę bardziej rozeznanych w temacie. bo chyba bedę decydował się na PLAY. jakieś sugestie co do sprzętu? bo zaoferowali mi NetBOX ZTE MF-258 sprzęt jest ich ja tylko użytkuję i po zakończeniu umowy im ten sprzęt oddaję. 200GB-55zł lub 400GB za 70zł
Emm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2022-04-01, 20:28

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: Emm »

Liczyłem że na forum z tyloma znawcami tematu uda mi się uzyskać jakąś poradę. Jednak się myliłem...
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: tomekwwa »

Chyba oczywiste jest, że do wyboru masz Play lub Orange. Sugerował bym zainteresować się LBR20, MC7010, MC801A lub B818. Ten ostatni i LBR mają łatwo dostępne złącza anten zewnętrznych, drugi sam w sobie jest anteną, a 801A jest obecnie najbardziej dostępny. W sprawie LBR to najlepiej gadaj z kolegą matek z forum, ma przetestowane sztuki dostępne od ręki. W razie potrzeby anteny i jeszcze lepszych wyników to u Ciebie tylko CT18 z CyberTecha. MF-258 sobie daruj, w Play mają 7010, tylko chyba teraz nie każdemu chętnie dają, ale warto dopłacić.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Pomoc w doborze operatora internetowego

Post autor: jfk »

Emm pisze:Prosiłbym o poradę bardziej rozeznanych w temacie. bo chyba bedę decydował się na PLAY. jakieś sugestie co do sprzętu? bo zaoferowali mi NetBOX ZTE MF-258 sprzęt jest ich ja tylko użytkuję i po zakończeniu umowy im ten sprzęt oddaję. 200GB-55zł lub 400GB za 70zł
Jesteś "skazany" na Play? Bo to słaba oferta na update aneksu. Jak działa Orange, T-Mobile?
ODPOWIEDZ