T-Mobile do 60 Mb/s.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: adziu82 »

Witam.

Znajomy zakupił internet na abonament w T do 60Mb/s.
Ale ma problem, wziął z ruterem ZTE, który na częstotliwości 1800 lub 2100 pokazało z anteną cybertecha 1800/2100 niecały 1Mb/s.
Przeskoczyłem na 3G, mamy tylko do dyspozycji 900 i już było 5-7 Mb/s.

Wziąłem drugą kartę na abonament też T i wsadziłem do ZTE ( abo z 20 Mb/s ) i jest tyle co ma być, czyli 20 Mb/s.

Odłączyłem ZTE podłączyłem Huawei b525.
Karta z 60 Mb/s i pokazuje na 1800 lub 2100 niecały 1 Mb/s.
Karta z 20 Mb/s pokazuje maksymalna prędkość.

Poszliśmy gdzie jest 20 Mb/s używane, antena taka sama, tylko w bloku, i taka sama sytuacja jak wyżej a tylko 200 m dalej.

Zadzwoniłem do operatora, poprosiłem o restet katy, ale nic nie dał.

Zaznaczę że ta karta co działa na 20 Mb/s miała 2-3 lata temu taki sam problem, ale zostawiłem na 3G który miał 2100 i działało z maksymalną prędkością.
Po 2-3 miesiącach, podjechałem do kolegi który miał te 20 Mb/s i przełączyłem na LTE, zrobiłem agregację 1800/2100 i już działa do tej pory

Tylko, że teraz te 3G ma 5-7Mb/s i nie po to było brane 60 Mb/s aby używać 5 Mb/s, zresztą zakończył umowę z radiówką regionalną gdzie miał 6Mb/s i wziął T-Mobile.

Ktoś zna powrót takich sytuacji ? Wymieć kartę ?
RAW
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: jfk »

Przecież tj. oferta przypisana terytorialnie, dzwonić do operatora-coś jest u niego skopane w konfiguracji i włącza się lejek.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: adziu82 »

Kiedy ja brałem 5 lat temu Orange na abonament, to miałem informacje, że trzeba zrobić ,, strefę" i pierwsze uruchomienie będzie przypisane do mojej strefy.
Więc , jeśli tu jest tak samo, to pierwsze uruchomienie powinno wyglądać podobnie.
Tydzień temu jak w imieniu kolegi dzwoniłem do konsultanta, Ona nic nie widziała.
Poprosiłem o reset karty - zrobiła, ale nic nie dało.
RAW
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: jfk »

adziu82 pisze:to miałem informacje, że trzeba zrobić ,, strefę" i pierwsze uruchomienie będzie przypisane do mojej strefy.
Więc , jeśli tu jest tak samo, to pierwsze uruchomienie powinno wyglądać podobnie.
Tydzień temu jak w imieniu kolegi dzwoniłem do konsultanta, Ona nic nie widziała.
Poprosiłem o reset karty - zrobiła, ale nic nie dało.
Nie zawsze tak jest z automatu, ja brałem "internet domowy" lte w Orange/2016 i teoretycznie strefa powinna się wyznaczyć automatycznie podczas 1-go uruchomienia, ale tak nie było i włączył się lejek (64kbps). Dopiero po interwencji BOK usterkę usunięto.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: adziu82 »

Panowie, podsumowując.
T-Mobile kantak samo strefę, jak Orange, tak ?
I najprawdopodobniej strefa się nie uruchomiła automatycznie, i tylko kontakt z BOK pozostał.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: adziu82 »

T-Mobile kantak samo strefę, jak Orange, tak ?

Słownik źle zadziałał.
Miało być tak -
T-Mobile ma taką samą strefę, jak Orange, tak ?
RAW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: onken »

Nie ma takiej samej , ale trochę podobne.
I zależy jakie ma się na myśli

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: piotrzet »

Nie ma nawet zbliżonej Orange. Maks co oferują to 500 GB za 59,99zł
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: onken »

Nieprawda

Oficjalnie na firmę jest też opcja 1TB, a moje oferty specjalne mają bez limitu.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: piotrzet »

Ale ja widzę, że tutaj mowa jest ofercie dla Kowalskiego, a nie dla firm także nie wprowadzaj w bład. Poza tym Orange ma lejki techniczne więc to też nie do końca jest 1TB/
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: onken »

To prawda. Chociaz nie każdy dostaje lejek techniczny. Pieron wie kto go dostaje.
Co do ofert dla firm. Sporo jednak tutaj jest ludzi co mają firmy więc taką ofertę też można brać pod uwagę.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: jfk »

piotrzet pisze: Maks co oferują to 500 GB za 59,99zł
Jak już chcesz być tak precyzyjny-tj. ww 500GB + noce bez limitu i to wszystko bez ograniczeń prędkości.
piotrzet pisze: Poza tym Orange ma lejki techniczne więc to też nie do końca jest 1TB/
O lejkach technicznych to najwięcej mają ci do powiedzenia co nie korzystają z tej oferty/klienci innych sieci lub ci co odeszli z Orange ze zupełnie innego powodu, a teraz rozciągają czarny pijar. Korzystam ponad połowę dekady i nigdy lejka technicznego nie miałem, a np. na tym nadajniku https://www.speedtest.net/result/12999079753 gdzie jest obciążenie teoretycznie mógłbym go złapać.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: adziu82 »

Panowie, ale ja mam na myśli STREFE.
Ofert ja nie porównuje, chodzi mi o wytyczenie strefy.
Kiedy ja brałem 5 lat temu internet na abonament w Orange, wiedziałem że pierwsze uruchomienie będzie moja strefą, której będę używał pierwszej ( głównej ) karty, druga karta dodatkowa do użytku poza domem.
Ale w T-Mobile nie wiedziałem o tej strefie

I teraz też się wyjaśniło, dlaczego mój kolega też miał problem dwa lata temu z LTE.
Na LTE maksymalnie 1 Mb/s a na 3G ( 2100 ) 20 MB/s.
Po jakimś czasie poszedłem do niego, i sprawdziłem LTE i już było ok, nie wiem, może strefa po czasie sama się zaktualizowała.
Taka sama historia z jego ojcem, który ma 60Mb/s.
Ale wczoraj po szybkich mailach z technikiem k który pewnie zaktualizowała strefę ) T-Mobile wszystko jest ok.
Tylko te prędkości porównuje ( nie wiem czy dobrze , że tak robię ) do mojego Orange ( a Orange i T-Mobile siedzą na tym samym nadajniku ) i ja mam z agregacją 60-70 Mb/s a on też z agregacją pod 20 Mb/s.

Teraz pytanie, czy jednak te prędkości w Orange i T-Mobile będą tak się różnić, czy może ojciec kolegi zakupił abonament na 60 Mb/s a ma 20 Mb/s.
Jest karta na abonament głosowy w T-Mobile i została sprawdzona w ruterze, i też 20 Mb/s.
Więc chyba jednak niby ta sama miejscowość, a jednak chyba z 1km bliżej mam do nadajnika i w linii prostej, tamte miejsce jest już po skosie, że tak napisze.

Jeszcze sprawdzę internet T-Mobile i kartę głosową T-Mobile u siebie, i się okaże.
RAW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: matek451 »

T-mobile ostro tnie uzytkowników, ostatnio u kolegi test firmowego bez limitu danych i prędkości, maksimum z BTS-a na jego karcie to 70Mb/s, test porównawczy na innej karcie T-mobile 140Mb/s. Dla testów wykorzystano B535 i LBR20, niezaleznie od routera 70Mb/s i nic wiecej, agregacja LTE2100+1800 lub LTE2100+1800+800, sygnał na wszystkich prawidłowy. Podczas speedtestu z kartą T-mobile na LBR20 speedtest wchodzi na 140Mb/s i potem ostro w dół na 70Mb/s i poziomo jak stół.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: piotrzet »

adziu82 pisze:Panowie, ale ja mam na myśli STREFE.
Ofert ja nie porównuje, chodzi mi o wytyczenie strefy.
Kiedy ja brałem 5 lat temu internet na abonament w Orange, wiedziałem że pierwsze uruchomienie będzie moja strefą, której będę używał pierwszej ( głównej ) karty, druga karta dodatkowa do użytku poza domem.
Ale w T-Mobile nie wiedziałem o tej strefie

I teraz też się wyjaśniło, dlaczego mój kolega też miał problem dwa lata temu z LTE.
Na LTE maksymalnie 1 Mb/s a na 3G ( 2100 ) 20 MB/s.
Po jakimś czasie poszedłem do niego, i sprawdziłem LTE i już było ok, nie wiem, może strefa po czasie sama się zaktualizowała.
Taka sama historia z jego ojcem, który ma 60Mb/s.
Ale wczoraj po szybkich mailach z technikiem k który pewnie zaktualizowała strefę ) T-Mobile wszystko jest ok.
Tylko te prędkości porównuje ( nie wiem czy dobrze , że tak robię ) do mojego Orange ( a Orange i T-Mobile siedzą na tym samym nadajniku ) i ja mam z agregacją 60-70 Mb/s a on też z agregacją pod 20 Mb/s.

Teraz pytanie, czy jednak te prędkości w Orange i T-Mobile będą tak się różnić, czy może ojciec kolegi zakupił abonament na 60 Mb/s a ma 20 Mb/s.
Jest karta na abonament głosowy w T-Mobile i została sprawdzona w ruterze, i też 20 Mb/s.
Więc chyba jednak niby ta sama miejscowość, a jednak chyba z 1km bliżej mam do nadajnika i w linii prostej, tamte miejsce jest już po skosie, że tak napisze.

Jeszcze sprawdzę internet T-Mobile i kartę głosową T-Mobile u siebie, i się okaże.
Strefa obowiązywała na każdą techonologię, a nie tylko an LTE. Poza tym nie wiem czy nawet 2 lata temu była już, bo nie pamiętam dokładnej daty wprowadzenia jej przez T-Mobile.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: adziu82 »

Myślałem, że jeśli jest strefa w T, to tylko na LTE, bo 3G działało na 5-7Mb/s.
Dwa lata temu nie dzwoniliśmy do BOK-u, jakoś po kilku tygodniach ,,jak by samo się naprawiło ".
I dlatego, jak z tym drugim abonament miałem kłopot aby ustawić, jakoś przypomniał mi się problem sprzed dwóch lat.

Maile do BOK-u w tym tygodniu, i wszytko działa.
Więc coś musieli ustawiać/pozmieniać.
W ten weekend przetestuje abonament głosowy na kartę T i abonament internet domowy do 60 Mb/s. Zobaczymy jakie będą prędkości u mnie, nie jestem w 100 % przekonany, ale powinny być lepsze niż w tych osiedlach bloków. Jeśli zostaną na tych 20 Mb/s może być coś na rzeczy @matek451.
RAW
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: atento »

Hmm... Ja mam internet domowy 90, w regulaminie zapis o strefie domowej jednakże nie ma strefy domowej, czasami go zabieram w trasę i działa normalnie, czy tną prędkość? Mam w domu zawsze 110, czasami w weekendy jest mniej. Czasami są jakieś awarie i leci mniej. W sumie to mam ten internet prawie od początku jak go zaczęli sprzedawać. Tylko u mnie było przedłużenie umowy i nowe warunki, z 60 w której to ofercie to było max na 90 nowa ofertę.
informer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2021-07-19, 20:48

Re: T-Mobile do 60 Mb/s.

Post autor: informer »

Strefa domowa w nowej ofercie zaczyna być weryfikowana u mnie działa dopiero od jakiegoś czasu, ważne aby przy zapchanej stacji mieścić się w magicznej granicy 512 gb po której wchodzi mechanizm QoS "zarządzanie ruchem"
ODPOWIEDZ