Zapomniałem doładować RBM5:(

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gr3go
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-04-19, 15:05

Zapomniałem doładować RBM5:(

Post autor: gr3go »

Witam.
Do 20.04 powinienem doladować starter rbm5 no i zapomniałem o tym .Był to termin ważnosci połączeń przychodzących. Pytanie czy jak doladuję to kasa wróci na kartę czy żegnaj Pamelo? Może ktoś miał podobną sytuację
Pozdrawiam
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Zapomniałem doładować RBM5:(

Post autor: eddie »

Spróbuj doładować 5zł i zobaczyć czy to przejdzie, bo jeśli już jest zablokowana, to nie doładujesz. Miałem podobną sytuację wiele lat temu, gdy nazbierało mi się ponad 100 zł ( INK w Play ) i wszystko straciłem, ale już nie próbowałem odzyskać. Nie żałuję jednak, bo wtedy był darmowy internet w DIL w RBM i przez cały ten okres zaoszczędziłem ok. 1500-2000 zł.
Z tego co wiem, to jest szansa odzyskania numeru, ale czy pieniądze, to nie wiem.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zapomniałem doładować RBM5:(

Post autor: dzejk »

Kiedyś doładowałem konto po kilkunastu dniach od terminu ważności przychodzących i numer odżył, więc spróbuj za 5 zł.
Jakby się nie udało, to:
UOKiK przygotował nawet instrukcję dla klientów Play. Aby otrzymać zwrot środków z numeru na kartę należy:

Konsument musi złożyć wniosek o zwrot niewykorzystanych środków w ciągu 30 dni od zmiany operatora lub upływu ważności połączeń przychodzących.
Może to zrobić poprzez kontakt z obsługa klienta P4 (pisemnie, e-mailem, telefonicznie) lub w autoryzowanych salonach.
Zgodnie z Europejskim Kodeksem Łączności Elektronicznej spółka może pobrać niewielką opłatę manipulacyjną – na podstawie decyzji zobowiązującej jej wysokość nie może jednak przekroczyć dwudziestu złotych.
Zwrotowi nie będą podlegały środki powyżej nominalnej kwoty doładowania.

W ciągu 30 dni od złożenia wniosku, pieniądze zostaną przelane na wskazany przez konsumenta rachunek bankowy.
Praktyczny przykład: konsument doładował konto kwotą 50 zł. Była to oferta promocyjna więc otrzymał dodatkowe 25 zł i na koncie łącznie miał do wykorzystania 75 zł . W momencie zmiany operatora na koncie pozostało mu 55 zł, ponieważ wykorzystał tylko 20 zł. Przysługuje mu zwrot 50 zł (nominalna wartość doładowania) pomniejszony o opłatę manipulacyjną.
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Zapomniałem doładować RBM5:(

Post autor: zulu144 »

Ostatnio czekałem z 1 miesiąc i nie doczekałem się odpięcia nr w aplikacji ze względu na utratę ważności konta na przychodzące. Miałem już nawet zrezygnować. Stary INK z aktywnymi NBL, gdy ważne przychodzące.
Po ponad miesiącu zdecydowałem się doładować za 5 zł.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Zapomniałem doładować RBM5:(

Post autor: eddie »

zulu144 pisze:...Stary INK z aktywnymi NBL, gdy ważne przychodzące.
Po ponad miesiącu zdecydowałem się doładować za 5 zł.
Skoro były ważne przychodzące, to żaden problem z doładowaniem.
Tutaj w temacie jest sprawa zakończenia ważności i odłączenia numeru.
gr3go
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-04-19, 15:05

Re: Zapomniałem doładować RBM5:(

Post autor: gr3go »

Dzięki za rady nr odżyl po doladowaniu za 5pln.Niestety ponad 200plnów poszlo się je....Dzieki Dzejk za info bedę probował je odzyskać zgodnie z twoją radą. :ok:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapomniałem doładować RBM5:(

Post autor: onken »

Teraz to już za późno na to.
Trzeba było przenieść numer do innej sieci i napisane o zwrot środków.

A teraz to niejako sam się zgodziłeś na stratę tej kasy.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Zapomniałem doładować RBM5:(

Post autor: zulu144 »

eddie pisze:
zulu144 pisze:...Stary INK z aktywnymi NBL, gdy ważne przychodzące.
Po ponad miesiącu zdecydowałem się doładować za 5 zł.
Skoro były ważne przychodzące, to żaden problem z doładowaniem.
Tutaj w temacie jest sprawa zakończenia ważności i odłączenia numeru.
Dawno nie byłem na forum. Masz rację, ale żle napisałem.
Miało być nieważne konto od ponad miesiąca na przychodzące, czyli doładowania po 5 zł z przerwami powyżej 4 miesięcy! :D
Faktem jest ze przepadło około 10 zł.
ODPOWIEDZ