Przysucha <> Opoczno :)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
frehar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-05-24, 09:49

Przysucha <> Opoczno :)

Post autor: frehar »

Czesc wszystkim,

drodzy pisze do Was z prosba o sugestie.

Lokalizacja > wies Stoczki
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 54&zoom=13

Operator> Orange (jesli zasugerujecie innego w tej okolicy to przetestuje)

Sprzet ktory zaraz zakupie (tutaj prosba o uwagi) > zestaw D-link DWP-812KT > PS: kupie go za "grosze"

Internet testowany na wspomnianym Orange i zestawie H E3271 + TL-MR3020 v1, testowane to za duzo powiedziane bo modem ledwo lapie zasieg w miejscu gdzie wszystkie smartphony lapia LTE (predkosc na smartphonie ok 20Mbps)

Wskazalem BTS 87069N bo tak naprawde tylko on daje "w miare stabilne" polaczenie smartphona.

Czy ten zestaw D-link przy tej konfiguracji BTSow poprawi jakosc sygnalu czy raczej nie za duzo tutaj zdzialam?

Dodam ze w tym miejscu nawet polaczenia telefoniczne to problem, jedyne miejsce gdzie mozna skorzystac z rozmowy i internetu to pokoj na pietrze od strony zachodniej czyli w strone tego BTS 87069N

dzieki za sugestie.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Przysucha <> Opoczno :)

Post autor: kedi »

Wyskakuje mi wieś Stoczki ale od Opoczna w przeciwną stronę czyli na Sulejów. Przetestuj startery od wszystkich 4 głównych operatorów. U mnie wbrew powszechnej opinii najlepsze wyniki mam w Plusie.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Przysucha <> Opoczno :)

Post autor: jfk »

kedi pisze:U mnie wbrew powszechnej opinii najlepsze wyniki mam w Plusie.
Tylko test na miejscu daje realny obraz sieci (18-22 h), czasem też mają wpływ lokalne zmiany na rynku internetu światłowodowego/budowa infrastruktury, te powszechne opinie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością (jest zakrzyczana przez kilkanaście osób w sieci na różnych forach z kompleksem Plusa).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Przysucha <> Opoczno :)

Post autor: piotrzet »

jfk
Przecież nawet tutaj widać na forum, że znaczna większość testów, które przeprowadzają użytkownicy kończy się tym, że Plus wypada na samym końcu. Twoje zaklinanie rzeczywistości i twierdzenie, że ktoś ma kompleks Plusa tutaj nic nie zmieni.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Przysucha <> Opoczno :)

Post autor: jfk »

piotrzet pisze: Przecież nawet tutaj widać na forum, że znaczna większość testów, które przeprowadzają użytkownicy kończy się tym, że Plus wypada na samym końcu.
Weź się nie pogrążaj bardziej-jakie tutaj testy są robione?! Ponad połowa populacji w zasięgu sieci "5G", zresztą w LTE też jest wiele lokalizacji gdzie ten operator działa najszybciej/podobnie jak inne sieci też mają lokalizacje gdzie działają najlepiej. https://www.benchmark.pl/aktualnosci/pl ... eg-5g.html.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Przysucha <> Opoczno :)

Post autor: piotrzet »

Jak na razie nikt oprócz ciebie się tutaj nie pogrąża. Jakie testy są tutaj na forum robione? Z choinki się urwałeś? Czy pierwszy post na forum? Co ty mi tutaj piszesz o bzdurach, które podaje operator? Spójrz na testy użytkowników, spójrz na forum Plusa to będziesz wiedział jaka jest rozbudowa tej sieci, a raczej jej brak. Liczba L2600 3K od miesięcy to jest rozbudowa? Naprawdę skończ się kompromitować. Sieć Plusa to najgorsza, najbardziej zapchana i najmniej rozbudowana sieć w Polsce. Od konkurencji dzielą ją lata. Pogódź się z tym i skończ wypisywać bzdury o jakimś 5G z którego korzysta garstka.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Przysucha <> Opoczno :)

Post autor: jfk »

piotrzet pisze:Jakie testy są tutaj na forum robione? Z choinki się urwałeś? Czy pierwszy post na forum? Co ty mi tutaj piszesz o bzdurach, które podaje operator? Spójrz na testy użytkowników, spójrz na forum Plusa to będziesz wiedział jaka jest rozbudowa tej sieci, a raczej jej brak. Liczba L2600 3K od miesięcy to jest rozbudowa? Naprawdę skończ się kompromitować. Sieć Plusa to najgorsza, najbardziej zapchana i najmniej rozbudowana sieć w Polsce. Od konkurencji dzielą ją lata. Pogódź się z tym i skończ wypisywać bzdury o jakimś 5G z którego korzysta garstka.
Dramat ta Twoja pisanina-piszesz o testach LTE, a "5G" jest tutaj "jak kot napłakał", obudź się/ludzie nie mają sprzętu do testów (oj bolą 4 litery...). Matematyki nie da się oszukać Plus ma teraz najwydajniejszą sieć w ujęciu globalnym, a w realu/lokalnie różnie bywa... .
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Przysucha <> Opoczno :)

Post autor: piotrzet »

"Matematyki nie da się oszukać Plus ma teraz najwydajniejszą sieć w ujęciu globalnym" Padłem ze śmiechu i leżę :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ciekawe po czym tak twierdzisz. Może wyjaśnisz, bo jestem tego bardzo ciekaw. Sądzę jak również inni.
Nic nie boli, bo u konkurencji 5G owszem na 40 MHz osobnych nie ma ale za to jest LTE rozbudowane jak należy i widać to w testach między innymi na forum. Gdzie konkurencja zjada Plusa na śniadanie. Uwielbiam te bajeczki o sieci Plusa w wykonaniu niektórych, a co do 5G to w końcu powiew świeżości i normalności przez lata zaniedbań w rozbudowie. U konkurencji to już było i żadne 5G potrzebne nie było żeby osiągać takie prędkości.
ODPOWIEDZ