Jaki operator dla mojej lokalizacji

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NoMoRe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-07-05, 12:09

Jaki operator dla mojej lokalizacji

Post autor: NoMoRe »

Witam,
Niedługo przeprowadzam się do nowego domu. Wieś (lokalizacja google na koniec), no i oczywiście nie ma światłowodu. Prośba o pomoc w wyborze operatora i sprzętu do tegoż internetu (ale to chyba inny dział). Z góry dodam, że chciałbym "przyszłościowy" sprzęt, czyli (jeżeli to możliwe) przygotować się pod 5G. Z tego co widzę to Orange ma blisko BTS 5G na paśmie 2100, ale moja wiedza jest bardzo ograniczona w tych tematach. Dodam, że też Play ma bardzo dobry zasięg, testowałem jedynie na routerze mobilnym (bez anteny zewnętrznej) i download 12, upload 8

Do wyboru mam jeszcze neostradę od orange, ale to chyba będzie gorzej działało?
Z góry ogromnie dziękuję za pomoc.

Lokalizacja:
https://goo.gl/maps/oa6wiVyLPrszyYEf9
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki operator dla mojej lokalizacji

Post autor: wojteks »

Na dziś nie ma sprzętów "przyszłościowych" są tylko na już/teraz i może najbliższy rok-dwa.

Na dziś/jutro 5G 2100MHz to tylko marketing więc gotowość na nie jest mało potrzebna.

Pokaż jakiś test ze smartfona (android, program netmonster, zakładka live) zrobiony na dachu/balkonie od strony stacji bazowej i speedtest do tego.

Download 12 a upload 8 to nie jest dobry zasięg.
Nie pomagam na PW!
NoMoRe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-07-05, 12:09

Re: Jaki operator dla mojej lokalizacji

Post autor: NoMoRe »

Dziś/jutro w takim razie zrobię taki test. Póki co puściłem tylko speedtesta. Mam do testów starter play i modem huawei B535-333 (pożyczony od Brata). Jeszcze w takim razie dokupię od orange i będę testował.


Tak wiem, że to bardzo słaby zasięg, dlatego w następnym kroku przymiarka do anteny zewnętrznej :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki operator dla mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Nie ma jak kiepski żart bo za takowy nalezy uznać chęc zakupu startera Orange do testów w tej lokalizacji, nie ma żadnego argumentu aby tam korzystać z NetWorks, BTS Słupia Kapitulna to jest relikt nawet bez LTE800, typowy strzał w kolano.
Wybór chyba jest oczywisty, kupuj router B535-333, lub B628-350 i zewnetrzna antenę kierunkową Dual LTE1800-2100 i korzystaj z agregacji 3 pasm LTE , do wyboru BTS-Y Słupia Kapitulna lub Ugoda.Pre-paidy odNowa i 100GB za 3-5 zł czyli internet za grosze.
NoMoRe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2022-07-05, 12:09

Re: Jaki operator dla mojej lokalizacji

Post autor: NoMoRe »

Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź :) jak mówiłem - mam bardzo małą wiedzę w tym temacie.
ODPOWIEDZ