LTE/5G w Play bez limitu danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: jfk »

Tezet pisze:Wf-830 miałem ze smartadminem , router po prostu często się zawieszał i nie pomagała agregacja pasm. 2 miesiące temu wymieniłem na nowy i też raz na tydzień muszę resetować. Poprzedni był huawei i nigdy problemów nie bylo. Odnośnie tej Nokii niestety nie ma wielu opinii na stronach PL na zagranicznych jest więcej i wsumoe sobie chwalą ten model. Chciałbym się dowiedzieć więcej jak to działa czy można agregować pasma etc. Bo do wyboru jest ta Nokia FastMile 5G Receiver + Beacon 2 lub ZTE MF-258K kat. 15
Obstawiam że na 99,9% to był problem operatora a nie sprzętu. Mam 2 modele ZTE MF980 i MF286D-2szt. i żadnym nigdy problemu na sieci Orange, a np. 980 z kartą Play średnio raz na 2 tygodnie problem (proste/transparentne GUI z najbardziej niezbędnymi narzędziami, przy nich Huawei wypada słabo). Co do tematu-oferta nie akceptowalna cenowo (poza przypadkami gdzie sieć w szczycie wyciąga 100Mbps+.../przy bardzo niskiej podaży usług na rynku lokalnym ISP).
grodzky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 09:09

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: grodzky »

<font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tę ofertę za 90 zł ze sprzętem Nokii. W moim przypadku transfery były gorsze niż na Huawei B618 z internetem biurowym od Orange.
Sprzęt od Nokii to receiver (tam siedzi karta i dzieje sie magia jeśli chodzi o te pasma i inne rzeczy, nie można tam się wbić a przynajmniej ja nie potrafiłem). Beacon to zwykły router, porobiłem nawet screeny z GUI i wrzuciłem na peppera bo ktoś prosił.
Jeśli chodzi o transfery to bardzo różnie (mieszkam 10 min o centrum Wrocławia i niby jestem w zasięgu 5g).
Na receiverze jest lampka sygnalizująca jakość sygnału: zielone, pomarańczowe, czerwone. Obskoczyłem cały dom wokoło łącznie z dachem i wszędzie czerwona lampka a nadajniki mam bliziutko :)
Max co udało mi się wyciągnąć to 100MBit. Przeważnie testy pokazywały po 20-30MBit. Fala goryczy przelała się kiedy oglądałem HBO/Netlixa i jakość obrazu spadała bądź buforowało. Odesłałem sprzęt do playa. Rozczarowałem się tą Nokią...sam nie wiem czego się spodziewałem.
Dziś dzwoniłem do Tmobile - robię kolejne podejście: za 130zł jest no limit i 2 urządzenia do wyboru jeśli dobrze zrozumiałem panią:

Na osobę prywatną( brak limitu prędkości):
1. WNC T-Mobile Internet 5g Home Office
2. ZTE MC7010 5G

Na firmę (limit prędkości 200MBit)
1. 1. WNC T-Mobile Internet 5g Home Office
2. ZTE MC801a.
Wiem, że nie ten wątek ale może ktoś podpowie, który sprzęt lepszy? Skłaniam się raczej ku ofercie na osobę prywatną.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Jeśli chodzi o Nokię to myślałem, że będzie to super sprzęt ale trzeba czekać na dokładne testy albo może jakieś aktualizacje oprogramowania.
grodzky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-21, 09:09

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: grodzky »

piotrzet pisze:Jeśli chodzi o Nokię to myślałem, że będzie to super sprzęt ale trzeba czekać na dokładne testy albo może jakieś aktualizacje oprogramowania.
Tak jak pisałem, za wszystko co dotyczy internetu odpowiada Receiver: żeby się do niego podłączyć potrzebny byłby QR code żeby sparować go z aplikacją Nokia Wireless (do beacona używamy Nokia WIfi). Niestety na tej antenie/modemie nie ma nic: ani kodu, ani żadnych haseł. Dostęp dostajemy tylko do Beacona, który jest zwykłym routerem, mój Mesh od Tp-linka wydawał się działać lepiej niż kiedy połączyłem się bezpośrednio do beacona.
pancer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-13, 18:45

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: pancer »

Czy można z tego Receiver-a Nokii wyjąć kartę sim i korzystać w innym modemie? Np. B818.
Interesuje mnie nolimit w Play, a nie widzę oferty bez ich sprzętu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: matek451 »

Bo to jest oferta z CPE LTE/5g na użyczenie, karta zapewne działa w każdym sprzęcie ale po co bulić tyle kasy za nią z tą Nokią?
pancer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-13, 18:45

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: pancer »

A jaka inną ofertę z Play „no limit” mogę wybrać?
milka351
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-11-18, 12:32

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: milka351 »

Polepszyło się coś z tym routerem noki od playa ? Bo nie wiem czy się w niego pakować.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: jfk »

Wreszcie wszystko wróciło do normy (jak komuś zabraknie w abonamencie/prepaid GB to sobie na cito dokupi...). Koniec "darmowej cebuli" w Play. Mam nadzieję że pozostali operatorzy też się ogarną i wyczyszczą tego typu promocje (to niczemu dobremu nie służy/ktoś inny za to płaci, a życie pokazuje że korzystali z tego klienci których było stać na sprzęt za grube tysiące, a operator miał z tego marne złocisze/inni klienci opłacający w standardowej cenie, zbędnie obciążaną sieć... ).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: matek451 »

E tam, 13.1 zł za 204GB , razy 3 karty i za 39,3 zł jest 612GB/m-c bez cyrografu na 2 lata, abonament 500GB/m-c to 75 zł. Trzeba umić liczyć i wydawać własne piniendze, to żaden wstyd. Na kartach koszt 42% tych abonamentowych. Kasa zostaje na ten sprzęt za grube tysiące a nie u operatora.
Cebula rządzi.
artful
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-11-30, 13:18

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: artful »

matek451 pisze:E tam, 13.1 zł za 204GB , razy 3 karty i za 39,3 zł jest 612GB/m-c bez cyrografu na 2 lata, abonament 500GB/m-c to 75 zł. Trzeba umić liczyć i wydawać własne piniendze, to żaden wstyd. Na kartach koszt 42% tych abonamentowych. Kasa zostaje na ten sprzęt za grube tysiące a nie u operatora.
Cebula rządzi.
Czy mógłbyś rozwinąć temat kart?

Sam jestem teraz na umowie na czas nieokreślony w której mam 200GB internetu i 30GB internetu w telefonie. Za taki zestaw płacę 61,50 zł. Miesięcznie zużywam 400GB, a każde dodatkowe 100GB kosztuje 24,60 zł :zly:

Z góry dziękuję! :zdrowko:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: wojteks »

A co tu rozwijać, kupujesz z alledrogo, rejestrujesz, włączasz promocję i masz. Wymieniasz kartę na następną po wyczerpaniu limitu.
Nie pomagam na PW!
artful
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2022-11-30, 13:18

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: artful »

wojteks Dzięki za wyjaśnienie :ok: Różne są procedury różnych promocji, dlatego wolałem zapytać przed zakupem :)
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 335
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: Kaloteck »

matek451 pisze:bez cyrografu na 2 lata
No właśnie... Kto teraz oferuje abonament, ale pozwala się z niego szybko wycofać, gdyby coś...?
Chyba tylko NJU :roll:
Ultor79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2022-11-23, 07:09

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: Ultor79 »

wojteks pisze:A co tu rozwijać, kupujesz z alledrogo, rejestrujesz, włączasz promocję i masz. Wymieniasz kartę na następną po wyczerpaniu limitu.
Czy uważacie, że obecna promocja na 200GB za 10zł w taryfie odNowa zostanie przedłużona ? W play24 wyświetla mi się informacja, że owa promocja jest do stycznia :(
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: wojteks »

Bedzie wiadomo w styczniu, od kilku lat tak trwa z różnymi wymaganiami.
Nie pomagam na PW!
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 335
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: Kaloteck »

W razie czego jest jeszcze Plush.
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: lucek1221 »

Witam. Zastanawiam się nad ofertą na firmę Taryfa XL z internetem do biura gdzie przy przeniesieniu numeru dostajemy dwie karty z nielimitowanymi rozmowami, Smsy/MMSy oraz nielimitowanym internetem oraz jedną kartę z nielimitowanym internetem do biura. Są w sumie 3 karty w cenie 153zł, bez limitu pobierania danych oraz bez limitu prędkości. I w związku z tym mam pytanie czy wszystkie 3 będą działać w routerze i tylko tam bez blokad ( chodzi o 2 karty z rozmowami ). Może ktoś <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tą ofertę wychodzi 51 zł na głowę a mam dwóch szwagrów i bym to <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> u wszystkich Play chodzi ok. 150 mb/s najlepiej ze wszystkich sieci. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: Anil321 »

Będą działać w routerze tylko mogą mieć osiągi słabsze z racji że to karty głosowe a nie internetowe. Sam tak kiedyś testowałem na kartach z limitem i różnica czasami była. Odnośnie oferty to biorąc na firmę warto odezwać się do doradcy bo zawsze może jakąś promocję Ci wynajdzie względem tego co masz w salonie/infolinii.
rsajdok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-10-04, 20:50

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: rsajdok »

Kaloteck pisze:
matek451 pisze:bez cyrografu na 2 lata
No właśnie... Kto teraz oferuje abonament, ale pozwala się z niego szybko wycofać, gdyby coś...?
Chyba tylko NJU :roll:
Orange flex, za 80,- bez limitu danych, bez umowy długoterminowej
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: LTE/5G w Play bez limitu danych

Post autor: piotrzet »

Bez obsługi BOK tylko czat, płatności tylko kartą albo blikiem i Orange i ich lejki techniczne.
ODPOWIEDZ