Jaki internet mobilny do grania + rodziny

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Avrell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-08-13, 16:42

Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: Avrell »

Siemka, szukam internetu tak jak wyżej mobilnego. Niestety światłowodów nie mogę, ponieważ nie opłaca im się to i przez to nie chcą ich wprowadzić na moją ulicę. Co do internetu no to szukam jak najlepszego, który da radę w grach utrzymać jak najniższy ping + żeby on nie wzrastał gdy brat,rodzice będą korzystać z internetu. Aktualnie na oku mam internet od playa NET BOX bez limitu. Pytanie czy może on być dobrym wyborem i jak z zasięgiem bo na ich stronie pokazuje, że zasięg jest dobry. Jeśli chodzi o miasto, w który mieszkam to 66-010 Nowogród Bobrzański.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: matek451 »

A jakieś testy Play u siebie na zewnatrz na telefonie, screeny z aplikacjo NetMonster i spedtest oraz hot spot i zachowanie w grach. Kluczowe jest kiedy odpala druga stację bazową Play na Brodatego za rzeczką, pozwolenie budowlane jest z 6 czerwca po 1,5 roku rozpatrywania. Póki co dział BTS na elewatorze z agregacją 4 pasm LTE.
Avrell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2022-08-13, 16:42

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: Avrell »

No nie mam jak zrobić testów, ponieważ nie posiadam tego internetu z Play. Póki co się orientuje jakie w razie czego brać, bo w chwili obecnej mam internet z AirMax radiowy, który jest mierny i również obsługa klienta jest mierna.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: matek451 »

A kto bierze do testów abonament jak 100GB na pre-paidzie odNowa jest za darmo i 100GB na YT też, koszt to 5 zł za starter, w hUrcie startery po 3,5-4 zł, 10 sztuk za 40 zł , i masz 1TB danych za m-c i kolejny na YT, ja kupuję od razu 50 kart i rejestruję on line a potem sukcesywnie odpalam na nich te darmowe pakiety, po zużyciu karty idą do pieca. Promocja ponad 2 lata.
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: kedi »

matek451 pisze:100GB na pre-paidzie odNowa jest za darmo i 100GB na YT też, koszt to 5 zł za starter
Nie znam oferty ale dobrze rozumiem że mamy 100GB na wszystko + 100GB tylko na YT za 5pln na 30 dni ?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: tomekwwa »

Dobrze rozumiesz, tylko po wyczerpaniu trzeba iść po nową kartę SIM i tak wkoło.
zima2005
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2014-11-28, 10:32
Lokalizacja: Brzozówka k/Torunia

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: zima2005 »

matek451 pisze:A kto bierze do testów abonament jak 100GB na pre-paidzie odNowa jest za darmo i 100GB na YT też, koszt to 5 zł za starter, w hUrcie startery po 3,5-4 zł, 10 sztuk za 40 zł , i masz 1TB danych za m-c i kolejny na YT, ja kupuję od razu 50 kart i rejestruję on line a potem sukcesywnie odpalam na nich te darmowe pakiety, po zużyciu karty idą do pieca. Promocja ponad 2 lata.
Rozumiem że za każdym razem zmieniasz kartę sim?
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: jfk »

Tak, u kolegi to nie problem "na wagę kupuje". :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: matek451 »

Nie na wagę tylko od razu 100 szt za 300 zł z przesyłką. Rejestracja on line w 2 godziny a potem w razie potrzeb odpalam pakiet 200GB w aplikacji dla poszczególnych kart gdy zalogują się do sieci Play, zajmuje to z pól minuty. Karty oczywiście zmieniam jak zuzyję te 200GB, są w kilku routerach, CPE LTE/5g, telefonach, tabletach członków rodziny i znajomych. 5 kart na m-c to 1TB danych za 15 zł, do tego kolejne 3TB za 8 zł/m-c w godzinach 0-9 na karcie do tego przeznaczonej w osobnym routerze.
Cebula rzadzi, limity niegrozne a PLAY leci 250-350Mb/s. TOYA w ramach POPC przesunęła światłówód o kolejny rok ale mnie to nie boli.
zima2005
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2014-11-28, 10:32
Lokalizacja: Brzozówka k/Torunia

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: zima2005 »

matek451 pisze: Cebula rzadzi, limity niegrozne a PLAY leci 250-350Mb/s. TOYA w ramach POPC przesunęła światłówód o kolejny rok ale mnie to nie boli.
Mieć 10% tego co Ci leci :)
Kupiłem starte play odnowa ale tam nie ma tego co piszesz. 100GB+100GB, jest od razu 200GBza free na 30 dni czy to samo co Ty masz?
W piątek kończy się umowa play a w niedziele orange. Jutro robię testy ale nei wiem czy ostatnio w okolicy Play nie padło bo jest na antenie z netboxa katastrofa.
Bmbr97
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2021-11-24, 18:34

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: Bmbr97 »

Teraz promka się zmieniła i jest pakiet 200gb na wszystko
zima2005
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2014-11-28, 10:32
Lokalizacja: Brzozówka k/Torunia

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: zima2005 »

matek451 za Twoją radą karty kupiłem i to są wyniki testów.
Wyniki testów są na zewnątrz budynku w środku nie ma lepiej. Nie wiem co ostatnio się dzieję z tymi nadajnikami ale jest tragedia.
Obecnie mam Play netboxa antena ODU ruter Huawei B2368-66 (wiem już z forum szału z nim nie ma) antena dookólna co pewnie trzeba by zmienić oraz posiadam też Orange Huawei 535-4105 ( z tego umowę zamykam sprzęt zostanie)
Poradzicie coś?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: matek451 »

BTS Głógowiec zapchany na amen, na LTE2100 masz dostateczne parametry sygnału, niski SINR i mnóstwo klientów Play na swoim pierwszym sektorze,sprawdzałeś jak działa BTS Lubicz Górny, Krobia a nawet Młyniec Drugi?
zima2005
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2014-11-28, 10:32
Lokalizacja: Brzozówka k/Torunia

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: zima2005 »

matek451 pisze:BTS Głógowiec zapchany na amen, na LTE2100 masz dostateczne parametry sygnału, niski SINR i mnóstwo klientów Play na swoim pierwszym sektorze,sprawdzałeś jak działa BTS Lubicz Górny, Krobia a nawet Młyniec Drugi?
Nie. Nie wiem jak sprawdzić z innym BTS uruchomiłem aplikację i zrobiłem test lub scren w koło domu. Czy mam podjechać pod maszty czy można wybrać w aplikacji?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: matek451 »

Zrób sobie wycieczkę pod nie i zrób testy stając na swoim kierunku. Speedtesty pokażą czy też są zapchane. Telefon najlepiej z agregacją minimum 3 pasm LTE czyli modem od 12 kat. wzwyż.
zima2005
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2014-11-28, 10:32
Lokalizacja: Brzozówka k/Torunia

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: zima2005 »

Wycieczkę matek451 zakończyłem poniżej wyniki, robiłem komórką którą posiadam Realme 7

Nadajnik Młyniec Drugi

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nadajnik Krobia ul. Poligraficzna

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Nadajnik Lubicz Górny Szkoła -Piaskowa

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Nadajnik Lubicz Górny Paderewskiego

Obrazek Obrazek Obrazek

Nadajnik w Głogowie (jednak słaby)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
zima2005
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2014-11-28, 10:32
Lokalizacja: Brzozówka k/Torunia

Re: Jaki internet mobilny do grania + rodziny

Post autor: zima2005 »

Posiadam jeszcze starą antenę dualną panelową cybertecha może warto na niej testy zrobić z ruterem B535-4105 (tylko konektory musiałbym wymienić)
ODPOWIEDZ