Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sn1p3r
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2020-03-27, 08:36

Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: sn1p3r »

Wotam, u jakiego operatora jest aktualnie najkorzystniejsza oferta na kartę ?
Ewentualnie abonament ale krotko terminowy
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: piotrzet »

Jakie wymagania? Kwota? Ile GB? Usługi łączone jakieś masz?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: matek451 »

100GB na m-c i abonament telefoniczny w T-mobile.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: eddie »

Usługa "Rozmowy i SMS bez limitu plus 1TB internetu" ważne 365 dni za 360 zł w "Orange Free na Kartę". Wszystkie operacje (doładowania i włączenie usługi) najlepiej zrobić w aplikacji "Mój Orange", bo wtedy jest więcej bonusów, a główny pakiet podwojony do wysokości 2 TB.

Po uruchomieniu tej rocznej usługi masz cały rok spokoju. Nie musisz doładowywać co miesiąc. Na koniec oferty w ostatnim dniu zrób przedłużenie, bo wtedy niewykorzystane gigabajty przejdą na nowy okres i zostaną połączone z nowym pakietem.

Ja już drugi rok zacząłem z tą ofertą. Kartę SIM w Orange na Kartę mam już dość długo (ok. 7 lat) i z tego powodu wspomniana usługa wychodzi u mnie taniej.

Są jeszcze inne i może lepsze oferty.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: piotrzet »

Orange i ich ograniczenia? VoLTE dla wybranych modeli tylko ze sprzedaży, brak VoWiFI za granicą, brak SMS po VoWiFi we wszystkich modelach itd. Kpina, a nie sieć.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 378
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: jfk »

piotrzet pisze:Orange i ich ograniczenia? VoLTE dla wybranych modeli tylko ze sprzedaży, brak VoWiFI za granicą, brak SMS po VoWiFi we wszystkich modelach itd. Kpina, a nie sieć.
Przecież to o czym piszesz interesuje 5% użytkowników sieci/ dodatkowo połączenie telefoniczne to komunikacja 2-kierunkowa... .
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: onken »

Nie wiem czy wiesz ale za niedługo wyłącza 3G i co taki człowiek ma zrobić bez volte ?
Rozmawiać po kiepskiej jakosci 2G ? ( Które też kiedyś wyłączą... )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: piotrzet »

jfk
Po pierwsze jeśli coś się poleca, a ma wady, których inni nie mają to należy to nakreślić osobie, która się na tym nie zna.
Po drugie skąd wiesz, że autora to nie interesuje?
Po trzecie za chwilę wyłączenie 3G.
Po czwarte spora ilość osób wyjeżdża po za granicę w tym także UE, więc należy już to określić na wstępie, że są takie problemy.

onken
W Orange dokładnie 2G to kiepska jakość. Różowi mają na 2G HD Voice przykładowo więc problem jakości odchodzi.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 378
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: jfk »

piotrzet pisze: Po drugie skąd wiesz, że autora to nie interesuje?
Niech się autor wypowie.
piotrzet pisze: Po trzecie za chwilę wyłączenie 3G.
O tym za chwilę słyszę już połowę dekady. Jeżeli już to nastąpi nie będzie jakiegoś tąpnięcia (już teraz zawsze jak terminal ma dostęp do WiFi w Orange połączenia są realizowane przez sieć lokalną/zauważam to dopiero gdy jestem na działce gdzie jest problem z zasięgiem internetu LTE i przez WiFi zaczyna mi ciąć połączenie...). Już teraz znacznie ogranicza to ruch przez sieć komórkową-jak ktoś używa sieci w trudnych terenach, gdzie rozwija się sieć światłowodowa już widać transparentnie po transferach w godzinach szczytu (np. ja tak mam na działce w B20-2/3 lata temu 5Mbps to był dobry wynik, dziś już leci 10-15Mbps/nie przybyło żadnych pasm LTE, ale światłowód staje się standardem).
piotrzet pisze: W Orange dokładnie 2G to kiepska jakość. Różowi mają na 2G HD Voice przykładowo więc problem jakości odchodzi.
Żadna sieć 2G nie jest w stanie przejąć ruchu połączeń z 3G/tu żadne HD Voice w TM nie da rady. Jeżeli to się stanie, to wcześniej muszą zaakceptować wsparcie dla dużej liczby terminali VoLTE.
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: Kaloteck »

eddie pisze:Usługa "Rozmowy i SMS bez limitu plus 1TB internetu" ważne 365 dni za 360 zł w "Orange Free na Kartę". Wszystkie operacje (doładowania i włączenie usługi) najlepiej zrobić w aplikacji "Mój Orange", bo wtedy jest więcej bonusów, a główny pakiet podwojony do wysokości 2 TB.
Czyli wychodzi 25 zł / mies. za 166 GB. Śmiech na sali :rotfl: bo za tyle samo można mieć okrągły 1 TB.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: eddie »

Kaloteck pisze: Czyli wychodzi 25 zł / mies. za 166 GB. Śmiech na sali :rotfl: bo za tyle samo można mieć okrągły 1 TB.
Dlatego napisałem, że mogą być lepsze oferty, ale tutaj nie trzeba robić operacji z kartami SIM. Raz na rok ustawiam i spokój.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: piotrzet »

jfk
Jakbyś nie wiedział to w chwili obecnej T-Mobile ma VoLTE dla prawie każdego nowego modelu telefonu. Nawet takie egzotyczne nowości jak Infinix mają, więc nie wypowiadaj się w temacie, którym nie masz pojęcia.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 378
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: jfk »

piotrzet pisze: Jakbyś nie wiedział to w chwili obecnej T-Mobile ma VoLTE dla prawie każdego nowego modelu telefonu. Nawet takie egzotyczne nowości jak Infinix mają, więc nie wypowiadaj się w temacie, którym nie masz pojęcia.
Pojęcia to Ty nie masz/udowodniłeś to w poście wyżej-jakie to wspaniałe jest 2G w TM i próbowałeś dyskutować o Orange/gdzie jak widać masz blade pojęcie o tej sieci. A co do taniej oferty na kartę to @sn1p3r musi dokładnie sprecyzować jaką ma mieć zawartość (darmowe rozmowy komórki/stacjonarne, sms, mms, ilość/wielkość pakietu transmisji danych, ewentualny pakiet roaming).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: piotrzet »

Orange jest dobrą ofertą o ile komuś nie zależy na IMS. Jest to sieć z najgorzej wdrożoną platformą w Polsce.
A co do T-Mobile to tyle urządzeń z VoLTE/VoWiFi ile oni mają to nikt nie ma, a do tego 2G z HD Voice czego też nikt w Polsce nie ma. Obecnie jest to najlepsza sieć patrząc na wyłączenie usług 3G w Polsce. Inne sieci też chcą niby wyłączać ale jak na ten moment to oprócz T-Mobile nikt tego nie robi w taki dobry sposób.
Widać ty masz pojęcie skoro czepiasz się 2G, a nie wiesz, że mają największą liczbę urządzeń z VoLTE. To fakt trzeba mieć pojęcie :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: onken »

Z tego co czytałem to Play ma też HD na 2G.
Tyle że w przyszłości 2G też będzie wyłączane.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
sn1p3r
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2020-03-27, 08:36

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: sn1p3r »

Dzięki za odpowiedzi. Kartę włożę w w b818 i ma mi posłużyć przez kilka miesięcy jako tymczasowy dostęp , nim trafi do mnie światłowód.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: piotrzet »

onken
W Polsce tylko T-Mobile ma Hd Voice w 2G. Proszę nie wprowadzać w błąd.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: onken »

Ok. Sprawdzę to u siebie na jakimś starterze.
Ale ostatnio ktoś pisał że tylko Play ma HD voice w 2G

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: piotrzet »

Jeśli masz zrzut ekranu z menu serwisowego bądź informację prasową to pokaż jak nie to tylko nie potwierdzone niczym plotki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: matek451 »

A na ch... autorowi pytania to całe HD Voice 2G jak on potrzebuje kartę do B818 wiec interesuje go pre-paid i duzy pakiet danych na nim.
Na dziś wiadomo 200GB na odNowa w Play, starter 3-5 zł. Nie wiem jak Plush i czy nadal hula 300GB za darmo, starter za 2,5-5 zł, plus ewentualnie doładowanie za 5 zł do RWK jak ma działać m-c a nie 15dni. Na koniec Heyah i 555GB, ale trzeba szukać startera za 17,5 zł zamiast 35 zł.
A jak ma abonament w T-mobile i starczy mu 100GB/m-c to umowa na rok i 100GB za 1 zł/m-c.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: cis_krk »

Plush działa do 31.12
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: Kaloteck »

a heyah do kiedy jest ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: radius »

cis_krk pisze:Plush działa do 31.12
Jakieś źródło, bo skaczę z wyszukiwarki do wyszukiwarki i mi nic nie znajduje na ten temat.

Poza tym mam kilka numerów na kartę i na żaden nie przyszła informacja o tym, że usługa wygasa.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1701
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: Mig25 »

Aktualnie w regulaminie jest ta data https://api.plus.pl/file/files/file/reg ... 1.2022.pdf
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: radius »

Ale to jest na bonusy, a nie tyczy sie wygaszenia oferty na kartę.
Albo Kolega @cis_krk napisał to w skrócie myślowym albo ja nie załapałem.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Jaro85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-01-24, 20:25

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: Jaro85 »

Witam czy ktoś z was miał do czynienia z taka opcja internetu od Orange:
https://allegro.pl/oferta/internet-na-k ... 2754935909
lub:
https://allegro.pl/oferta/internet-mobi ... 2877713835
Obecnie mam tel z kartą Orange i dość dobre transfery w dzień nie spada poniżej 100mb/s a po 23:00 dochodzi do 200mb/s a szukam jakiegoś internetu dla domu. Na światłowód na razie nie mam co liczyć a radiówka odpada zostaje tylko LTE. Na dniach planuje wymienić mojego wysłużonego Huawei B593 z Aero2 na Huawei B818 i tu chyba Orange bo kupiłem kilka starterów z różnych sieci ale Orange wypada najlepiej
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: onken »

Przecież tam masz 1380 GB na rok podzielone na części na 12 miesięcy ( czyli po około 115 GB na miesiąc ) i do tego musisz co miesiąc doładować po 30 zł

To Ci się opłaca ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Jaro85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-01-24, 20:25

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: Jaro85 »

No i to by w zupełności mi i żonie wystarczyło bo więcej w miesiąc nie zużyjemy a ciężko znaleźć jakąś ofertę z tą ilością GB na miesiąc w tych pieniądzach obojętnie czy na kartę czy abonament.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: matek451 »

Za 30 zł /m-c w Orange mozna mieć około 200GB/m-c .
Jaro85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2023-01-24, 20:25

Re: Jaka Najkorzystniejsza oferta na kartę

Post autor: Jaro85 »

A możesz podlinkować bo nie mogę nic takie znaleźć?
ODPOWIEDZ