Limit transferu w Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pablo

Limit transferu w Orange

Post autor: Pablo »

Witam od niespełna miesiąca jestem użytkownikiem EDGE w Orange,limit transferu wynosił 1 gb.Po niespełna 3 tyg.przekroczyłem limit 1 gb,i obcieli mi transfer teoretycznych 230kb/s do 16kb/s.Praktycznie stron nie można otwierać,zadzwoniłem do BOK i mi powiedziano ,że przekroczyłem i z początkiem nowego okresu rozliczeniowego zostanie odblokowany transfer 230kb/s tj.14.11.2005.Przeniosłem się ok 40 km.od miejsca w którym prtzekroczyłem limit i z innego nadajnika i transfer wrócił do normy znowu mam przy ściąganiu 18-25KB/s,czyli znowu szybko.Czy ktoś wie czy oni te ograniczenia zakładają tylko na konkretnego BTSa?
Gość

Re: Limit transferu w Orange

Post autor: Gość »

Po prostu nie ograniczyli usługi tylko miałeś tymczasowe problemy ze swoim BTSem lub został przeciążony. Taka śpiewka w BOK to norma.
Gość

Re: Limit transferu w Orange

Post autor: Gość »

Niestety orange zaczyna stosować limity przesyłu, spotkało mnie to już drugi raz.
ertes

Re: Limit transferu w Orange

Post autor: ertes »

U mojego kumpla w erange było podobnie, ale ten btsy do któreg loguje się kumpel nie dawał mu wiecej jak te 16kb, -skierował antene kierunkową na innego i chodzi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pablo

Re: Limit transferu w Orange

Post autor: Pablo »

Zgadza się ograniczyli tylko na nadajniku w okolicach którego zamieszkuję,gdy przeniosłem się w inne miejsce działało z pełną prędkością.Pały...
Gość

Re: Limit transferu w Orange

Post autor: Gość »

Tylko dlaczego ja co ok. 4-5 dni przekraczam limit transferu(tzn sciagam kolejny gB danych) i dalej chodzi jak rakieta na edge? po 128-160 nawet czasem do 200kbps?
tak sie zastanawiam czy mi obetna czy nie... ale <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> sie na to nie zapowiada... A niby umowe mam z zapisem, ze po 1gB moga obciac transfer...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Limit transferu w Orange

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze:Tylko dlaczego ja co ok. 4-5 dni przekraczam limit transferu(tzn sciagam kolejny gB danych) i dalej chodzi jak rakieta na edge? po 128-160 nawet czasem do 200kbps?
tak sie zastanawiam czy mi obetna czy nie... ale <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> sie na to nie zapowiada... A niby umowe mam z zapisem, ze po 1gB moga obciac transfer...
Może to, czy zaczynają limitować zależy od ruchu w sieci w danym miejscu?
Back to the Future ;)
Gość

Re: Limit transferu w Orange

Post autor: Gość »

z tego co mi mowili jak kupowalem to moga limitowac jak jest duzy ruch na btsie, i owszem wtedy chodzi ok. 60-80(coc zwykle jest ok. 128-160), ale bardzo zadko i nie wiem czy to przez padajacy snieg, czy przez ten limit, w nocy to spokojnie 200 o ktorym pisalem osiagam... niby bts z ktorego korzystam powinien byc obciazony bo znajduje sie na maszczie glownego budynku tpsy w miescie(bialystok ul. cieszynka)... na 900 lapie niby edge i z blizszej komorki(ktora nie obsluguje 1800) i wtedy dziala czy limit czy nie limit 45kbps(jak gprs), ale na 1800 wylapuje z dalszej i smiga, jak do notebooka wkladalem(w innej czesci miasta) to na 900 <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie lapal edge, a na 1800 spokojnie ponad 128kbps osiagal... korzystam ogolnie ze stacjonarnego komputera wiec raczej nie mam mozliwosci korzystania z wielu bytsow...
moze poprostu o mnie zapomnieli... kiedys mialem internet z kablowki to nawet czesto im sie tarfy nocnej(dl 960kbps) na dzienna(dl 512kbps) zdazalo zapomniec przelaczyc(nie narzekalem)
z drugiej strony czasem mialem problemy jak antena stala na srodku pokoju i w ten sposob edge lapalem... wtedy jak zlapalem to mialem dobrze a potem jak nie udawalo sie to byly problemy, teraz na szafe wrzucilem i od ponad tygodnia nie ruszam i jest super, ale to tak poprostu u mnie ginie... ;)
Pablo

Re: Limit transferu w Orange

Post autor: Pablo »

Tak jest,ze ograniczają na nadajniku obciążonym,pech chciał że mój jest zawsze obciążony :( i jak tylko 1 gb minie i ciach na 16kb/s.a jak się przeniosę na inny nadajnik to ok.Szkoda,że te transfery się nie podnoszą np. w nocy kiedy jest mały ruch i z tych 16kb/s nie wraca do normalnego edge.A ten 1 gb przy tych transferach to spokojnie w 24godz.można przekroczyć.
ODPOWIEDZ