Z usługi jakiej sieci korzystasz?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Era (blueconect) umowa na 24 miesiace
12
17%
Orange (licencja GPRS, EDGE) umowa na 24 miesiace
17
24%
Plus (iPlus) umowa na 24 miesiace
22
31%
Plus (iPlus) jako usługa doliczana do abonamentu
9
13%
też bym się napił
12
17%
 
Liczba głosów: 72

Raramir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2005-12-07, 12:52

Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: Raramir »

Oraz co decydowało w chwili decydowania się, że akurat od danego operatora będziemy korzystać z Internetu?

W miom przypadku (iPlus usluga) było to, że nie musiałem wiązać się na 24 miesiace oraz że jestem w programie 5 plus w związku z czym będę co miesiąc dostawał więcej punktów. A poza tym w porównaniu do innych operatorów Plus wydał mi sie najbardziej korzystny. Jeszcze myślałem o Orange, ale w miejscu z którego korzystam z Internetu jest słaby zasięg Orange. Także patrzyłem na limity odnośnie sciągniętych/wysłanych danych.
Głównym powodem był ten pierwszy wymieniony przeze mnie.

Ps. Niestety nie mogę edytować ankiety
Ostatnio zmieniony 2005-12-19, 17:26 przez Raramir, łącznie zmieniany 1 raz.
klisza

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: klisza »

Dzięki za ankietę.
krzy?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2005-12-03, 15:23
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: krzy? »

Witam!
Kolega zapomniał dodać do ankiety i-plus karta 49 - umowa na 12 miesiecy.Taki posiadam.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: gnd »

krzyś pisze:Witam!
Kolega zapomniał dodać do ankiety i-plus karta 49 - umowa na 12 miesiecy.Taki posiadam.
...i jest jeszcze SimData w +... :!:
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: klisza »

Ja korzystam z iPlus na 24 miesiące. Zdecydowałem się na iPlus z wielu względów. W tej ofercie płacę niski abonament (60 zł) i jednocześnie dostałem modem w korzystnej cenie. Równierz myślałem o Orange, jednak w iPlusie płacąc ten sam abonament mogę korzystać ze wszystkich technologii (w tym UMTS) a nie tylko GPRS/EDGE. Poza tym słyszałem, że w Orange skrupulatnie zmniejszają prędkość po przekroczeniu limitu, który jest z resztą mniejszy przy GPRSie niż w iPlusie. Plus natomiast podobno naogół nie zmniejszatransferu po przekroczeniu limitu. Wybrałem opcje na 24 miesiące ponieważ nie chce płacić dodatkowo abonamentu za telefon. W erze przy opcji z podobnym abonamentem (50 zl) są oferowane zbyt drogie modemy i limit danych też jest mniejszy.
michallll

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: michallll »

ja niestety mam fon w erze na abonamet a nie chce sie wiazac umowa na 2 lata bo moze neostrade bede mogl niedlugo wziac. a era nie ma takiej uslugi ze mozna sobie wlaczyc w abonamencie neta :( obecnie korzystam z simdaty, dla przecietnego uzytkownika do przegladania stronek i gadania to wystarczajace. pozdro
broker2004
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-12-12, 10:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: broker2004 »

Mam od lat abonament w idei ale odnośnie netu do laptopa sie nie dogadałem:/ Więc kupiłem nową nokie 6021, nowy abonament w plusie podpisalem na 6 miesiecy po 25 zl miesiecznie (wliczone 40 minut) no i aktywowalem iPlus :D <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zadowolony;)
halski_m-ce

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: halski_m-ce »

broker2004 pisze:Mam od lat abonament w idei ale odnośnie netu do laptopa sie nie dogadałem:/ Więc kupiłem nową nokie 6021, nowy abonament w plusie podpisalem na 6 miesiecy po 25 zl miesiecznie (wliczone 40 minut) no i aktywowalem iPlus :D <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zadowolony;)
abonament w plusie na 6 miesiecy???a jest taki??
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: gnd »

halski_m-ce pisze:
broker2004 pisze:Mam od lat abonament w idei ale odnośnie netu do laptopa sie nie dogadałem:/ Więc kupiłem nową nokie 6021, nowy abonament w plusie podpisalem na 6 miesiecy po 25 zl miesiecznie (wliczone 40 minut) no i aktywowalem iPlus :D <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zadowolony;)
abonament w plusie na 6 miesiecy???a jest taki??
...jest w opcji bez telefonu...
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: klisza »

Piszę tego posta żeby ankieta znalazła się na pierwszej stronie. Niech się więcej ludzi wpisze. :D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: kemott1 »

klisza pisze:Piszę tego posta żeby ankieta znalazła się na pierwszej stronie. Niech się więcej ludzi wpisze. :D
:D
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: Czarek88lol »

ja korzystam z usługi Business Everywhere EDGE/WLAN płace 120zł miesięcznie, umowa podpisana na dwa lata;p z początku byłem zadowolony:P obecnie transfer mam duzo słabszy jak z poczatku i nie wiem czym to spowodowane;/ transferu mi nie przycieli bo juz nowy okres rozliczeniowy trwa;/ nie wiem musze kupic antene zewnetrzną wtedy pomysle... jak wiecie jaka antene do ed77 to pisac:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=2844#2844

pozdrawiam:p
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Czarek88lol, łącznie zmieniany 1 raz.
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: :0 »

Era Blue Connect w moim przypadku. Jeżdże z nią po kraju i nie narzekam, w dużych miastach chodzi całkiem przyzwoicie (używamy poczty i WWW z umiarem).
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: dreamoftheviper »

Ja mam iPlusa na 24 miesiace i nokia 6230 i smiga internet az milo Pozdrawiam
pier

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: pier »

ja mam w ORANGE - i jestem nie zadowolony. BOK nas olewa , transfer tragedia w okolicach Ostrody
Ronam
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-01-16, 18:20
Lokalizacja: PZ

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: Ronam »

Witam, SimData to jest to bez zobowiązań , rachunków itp. Mam sianko smigam nie mam przerwa , Zastanawiam sie nad oferta
Mam od lat abonament w idei ale odnośnie netu do laptopa sie nie dogadałem:/ Więc kupiłem nową nokie 6021, nowy abonament w plusie podpisalem na 6 miesiecy po 25 zl miesiecznie (wliczone 40 minut) no i aktywowalem iPlus Very Happy <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zadowolony;)
ale jak możesz broker2004 to opisz bo chciałbym wszystko wjednym anie fon osobno net osobno :) :) :) :)
[email protected]

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: [email protected] »

PlusGsm usluga Iplus (59zl dolaczane do abonamentu w Plusie) - pelna satysfakcja. Nie musialem podpisywac cyrografu, kupowac osobno drogiego modemu itp. Mam mozliwosc wykonywania normalnych polaczen tel. i laczenia sie z netem. (dodatkowo dzieki przegladarce WAP sciagnalem tydzien temu przegladarke miniOPERA i kiedy telefon nie jest podlaczony do laptopa to dziala prawie jak smartfon, rewelacja. ostatnio poczytuje e-booki jezdzac rano do pracy).

Goraco polecam
pytania GG 1421515

Nokia 3220 + DKU5 = srednio 15KB/s
Ronam
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-01-16, 18:20
Lokalizacja: PZ

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: Ronam »

Zaznaczyłem Plus (iPlus) jako usługa doliczana do abonamentu bo nie ma w ankiecie SIMDATA
Samsung SGH-c100 + IRDA + SIMDATA jakos ciagne a co do przyszlosci to obserwuje :wink: :wink: :wink:
gumis

ankieta - brak

Post autor: gumis »

krzyś pisze:Witam!
Kolega zapomniał dodać do ankiety i-plus karta 49 - umowa na 12 miesiecy.Taki posiadam.
Tak samo brakuje oferty blueconnect : Blue_79 umowy na 12 miesięcy
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: Artur_prezes »

ja mam iPlusa 60. Mieszkam na wiosce Rydułtowy i tam net jest do bani, ale tu w Bielsku-Białej w pracy na komisariacie mam UMTS na przemian z EDGE'm. Polecam iPlusa,jedyni denerwuje mnie ten prześmieszny limit transferu.
CLEARW'RE
Broadband
dociekliwy89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-12-12, 13:49

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: dociekliwy89 »

Brakuje w ankiecie Simdaty. Kto z niej korzysta niech napisze.
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: krzysztof.wojcik »

Artur_prezes pisze:ja mam iPlusa 60. Mieszkam na wiosce Rydułtowy i tam net jest do bani, ale tu w Bielsku-Białej w pracy na komisariacie mam UMTS na przemian z EDGE'm. Polecam iPlusa,jedyni denerwuje mnie ten prześmieszny limit transferu.
Czy dobrze zrozumiałem, w Bielsku-Białej masz UMTS?
M2 Netgear
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: sapnews »

Na początku posiadałem iPlus SimData, a kilka tygodni temu załapałem się jeszcze na iPlus 60 na 12 miesięcy w "jesiennej promocji" - gdzie miałem modem Option Globetrotter GPRS za 1zł :wink:

Modem od ręki sprzedany na allegro i obecnie za modem robi mi Siemens s55 podpinany przez BT do HP nx6310. W styczniu planuję zakupić N6630 z recji tego, że w Rzeszowie mam dobre pokrycie EDGE - a często bywam w Krakowie pod zasięgiem UMTS. Chyba, że macie lepszą propozycję zakupową dla mnie w tej cenie co 6630.

Pozdr.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ankieta - brak

Post autor: Jaco »

gumis pisze: Tak samo brakuje oferty blueconnect : Blue_79 umowy na 12 miesięcy
Ja mam taką opcję.Jak się skończy zastanawiam sie nad tą opcją za 39 obojętnie którą.Mam modem więc wybiorę zapewne na czas nie określony.
Awatar użytkownika
Artur_prezes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 257
Rejestracja: 2006-12-17, 23:10
Lokalizacja: Ireland

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: Artur_prezes »

odpowiedź dla :krzysztof.wojcik. Mam UMTS i <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jakim cudem fakt faktem zasięg jest słaby ale ściągam z predkością około 35-45KB/s. Jeśli chcesz mogę ci przesłąc na pocztę print screeny.Jesli znasz bielsko to moge ci dokładnie poweidziec gdzie używam laptopa i mam UMTS.
CLEARW'RE
Broadband
luki
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-10-18, 14:13
Lokalizacja: Tychy / Kraków

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: luki »

Artur_prezes pisze:Mam UMTS i <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jakim cudem fakt faktem zasięg jest słaby ale ściągam z predkością około 35-45KB/s.
Taki transfer oznacza raczej EDGE a nie UMTS?
Option GT Max 3.19Hd - Blueconnect
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: zDaleKi »

dociekliwy89 pisze:Brakuje w ankiecie Simdaty. Kto z niej korzysta niech napisze.
Brakuje wielu opcji. Np. Tak-Taka i innych Pre-Paidów.

Generalnie jeżeli kogoś interesuje aktualny sondaż w tym temacie to konieczne byłoby założenie nowej ankiety, bo tak ma już chyba z rok i jest mocno przestarzała a pytania nie odzwierciedlają całości rynku.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: Jaco »

Ja bym to w ogóle przeniósł do np. Hyde Park bo jak napisali inni wiele opcji brakuje.Jak dla mnie to temat zamknięty.
KRIS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-10-31, 17:53
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Z usługi jakiej sieci korzystasz?

Post autor: KRIS »

w orange na 12 miesiecy sama karta sim za niecałe 60 pln miesiecznie tylko limit 0,5 gb troche malo ale dam rade.. (zerwanie umowy to koszt 300pln) :)

........speed 600-800kb/s .....dl 60-100kb/s (czasami 130)

ale po kablu zwykla 256 neo i tak szybciej chodziła (otwieranie stron)
NOWY ZIELONY/ PO?OWICZNIE POWIEDZMY !!
ODPOWIEDZ