[NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:jednoczesnie naraz w plusie moze rozmawiac 110 tys osob. tylko tyle moga obsluzyc nadajniki plusa. wiec abonentow jest 13 mln.
Nie wnikam w liczby czy te 110 tyś to dużo czy mało, ale żaden z operatorów (także przewodowych) nigdy nie będzie wstanie połączyć w jednym czasie, że tak to ujmę wszystkich swoich abonentów. Zwyczajnie takie "zapasy łączy" byłby dla operatorów stratą.

A co do dodzwonienia się, to sytuacja takiego "popytu na łącza" pojawia się np. w sylwestra/nowy rok gdzie ciężko się dodzwonić.

Osobny problem to ilość równoczesnych rozmów możliwych do obsłużenia przez dany BTS. Wtedy też ciężko będzie się połączyć.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: Jojo »

Wydaję mi się, że liczba 110 tyś to liczba BTS pomnożona przez liczbę użytkowników, jaką może obsłużyć pojedynczy BTS.
Elektroniczna rewolucja
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: wlodus »

na szczescie reklamacji z tego powodu jest bardzo malo, ale przeciez kazdemu sie zdrzylo ze gdzies dzwonil i slyszal 3 sygnaly... a to wlasnie to:)))
na to nie mamy wplywu..
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: zDaleKi »

"Jeszcze w tym roku pojawi się kilku nowych wirtualnych operatorów komórkowych. Już w przyszłym tygodniu swoją ofertę ogłosi portal Wirtualna Polska" -> więcej >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: zDaleKi »

I mamy ich stronkę "Mobi" http://wpmobi.pl/
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: Sundance_kid »

BliSki pisze:I mamy ich stronkę "Mobi" http://wpmobi.pl/
Jak i również znamy ich powalająca ofertę. Link: http://wpmobi.pl/cennik.html?ticaid=64614
Ja im przyszłości nie wróże.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: zDaleKi »

Sundance_kid pisze:Jak i również znamy ich powalająca ofertę. Link: http://wpmobi.pl/cennik.html?ticaid=64614
Celowo z tego względu linka tam nie podawałem. :lol:
Sundance_kid pisze:Ja im przyszłości nie wróże.
Taryfa MobiTransfer - która jak nazwa wskazuje ma być do transferu danych jest 2 razy droższa od SimDaty jeżeli dobrze widzę? Nie sorrki, bo tu jest za 150KB czyli za 300KB będzie 0,12 a w SimDacie za 300KB jest 0.09, tak? Dobrze licze ;)
I ciekawi mnie, czemu tak Play nie lubią :lol: bo minuta jest ponad 2 razy droższa niż do pozostałych sieci.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: zDaleKi »

Kolejni MVNO - MNI Ezo Mobile, Crowley MVNO, Aster

MNI w ciągu kilku najbliższych dni powinien zaoferować pierwszemu klientowi usługi telefonii mobilnej jako wirtualny operator MVNO. Telekom odebrał już od Centertela partię 35 tys. kart SIM, a pierwszą marką, pod jaką wystartuje z usługami, będzie najprawdopodobniej Ezo Mobile.

Źródło:
>Ezo Mobile<
>Crowley MVNO<
>Aster<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: Mikolaj211 »

Mam nadzieję, że będę miał starter My avon w weekend. Wtedy zrobię test w modemie. Ale to chyba będzie bardziej test Orange...
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: [NEWS] Nowi operatorzy komórkowi - MVNO

Post autor: gebus12 »

No to może być mały offtop ale czego można się spodziewać po operatorach którzy płacą niezależnym braciom za udostępnienie łącza?

Wydaje mi się że taki operator nie zaoferuje oferty tańszej niż "duży " brat bo by to było poprostu nie opłacalne ;)
ODPOWIEDZ