Orange - tajemnicze dopłaty

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Orange - tajemnicze dopłaty

Post autor: marcin »

Dwie karty GPRS wygenerowały mi dodatkowe rachunki na łączną kwotą około 1283,44 PLN w październiku 2005 roku. Chodzi o połączenia standardowej transmisji danych 501808080, które rzekomo wykonali użytkownicy kart (zamiast domyślnych). Orange odrzuca reklamacje. Karty mamy już kilka miesięcy i zdarzyło się to tylko raz, w krótkich odstępach czasu:

2005.10.13 16:09 Internet 501808080 liczba minut 114 koszt netto 228 PLN
2005.10.11 13:02 Internet 501808080 liczba minut 411 koszt netto 822 PLN

Jeżeli ktoś z Was miał tego typu extra doliczenia lub w ogóle jakiekolwiek problemy z Orange w tych dniach, proszę o informacje. Wygląda mi to na błąd systemu.
Ostatnio zmieniony 2005-12-22, 11:21 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Re: Orange - tajemnicze dopłaty

Post autor: Gość »

Tak, za polaczenia z wap, na 16zl z groszami, ale rekmalacje uznali, bo napisalem, ze w umowie nie napisane nic o takowych kosztach i ze mowia, ze polaczenia z innymi apn typu "vpn" sa bezplatne... to teraz mam pismo ze uznali reklamacje i jednoznacznie okreslaja kwote polaczen na zdaje sie 3gr za 10kB...
ADIINET

dla bezpieczenstwa polecam skontakotwac sie z BOK i poprosic

Post autor: ADIINET »

uzywam licencji GPRS/EDGE w PTK Centertel i nie mialem dodatkowych oplat dla bezpieczenstwa polecam skontakotwac sie z BOK i poprosic o zablokowanie wszystkich polaczen wychodzacych. Wtedy bedzie mozliwe laczenie sie z internetem poprzez APN i odbieranie polaczen glosowych i SMS a wykonywanie polaczen jakich kolwiek i wysyslanie SMS bedzie niemozliwe.
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: Orange - tajemnicze dopłaty

Post autor: NOTO »

marcin pisze:Dwie karty GPRS
2005.10.13 16:09 Internet 501808080 liczba minut 114 koszt netto 228 PLN
2005.10.11 13:02 Internet 501808080 liczba minut 411 koszt netto 822 PLN
.
Może to taki dialer co wykręca te numery ... aby nabić wynik w Orange ... tak jak 700 w TPSA ...
Gość

Re: Orange - tajemnicze dopłaty

Post autor: Gość »

Gościu, powiedz, w którym punkcie jakiego regulaminu są zapisy, na które się powołałeś w sprawie reklamacyjnej. Mi również nzliczono, co prawda tylko 90 parę złotych, ale po jakiego grzyba mam Orange darować te pieniądze. Mikołajem Świętym dla nich nie jestem.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange - tajemnicze dopłaty

Post autor: marcin »

No właśnie napisz Gościu. Ostatnią reklamację wysłałem bez powoływania się na regulamin. Moim zdaniem jest to błąd systemu - karty używamy od marca 2005 roku i tylko dwa razy (w dwudniowych odstępach i przy podejrzanej kombinacji 114 / 411 minut). Czekam jeszcze na odpowiedź, jak odrzucą, będę kombinował dalej.
zig

Re: Orange - tajemnicze dopłaty

Post autor: zig »

mi to wyglada na nawiazanie polaczenia csd zamiast gprs. nie znam regulaminu orange'a ale pewnie w abonament sa wliczone tylko polaczenia gprs. csd to tak jak zwykle glosowe polaczenie wychodzace i stad oplata. wystarczy zablokowac polaczenia wychodzace z aparatu na numery dostepowe oranga.

pzdr
gilotyna

CSD zamiast gprs

Post autor: gilotyna »

pojawił mi się komunikat o takim połaczeniu 3 h, a nie mam możlowości dokonania takiego połączenia, CSD-brak widnieje na menagerze gc85, zatem albo ściema orang dla podreperowania konta, albo sami produkują dialery przełączające na CSD. / dyr. wykonawczy orange S. Ahuja z nami leci w ahuja, kto wie?!/
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Orange - tajemnicze dopłaty

Post autor: dreamoftheviper »

A po co bierzecie ORANGE? przeciez to dno za zwyklego gprsa trzeba placic 60 zl /mc a za edge bodajze 120 zl/mc kupujecie Iplusa i macie GPRS/EDGE za 60 zl i bez tajemniczych doplat Pozdrawiam
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Orange - tajemnicze dopłaty

Post autor: krzysztof.wojcik »

dreamoftheviper pisze:A po co bierzecie ORANGE? przeciez to dno za zwyklego gprsa trzeba placic 60 zl /mc a za edge bodajze 120 zl/mc kupujecie Iplusa i macie GPRS/EDGE za 60 zl i bez tajemniczych doplat Pozdrawiam
"mądry Polak po szkodzi" większość nie wnika w regulaminy, umowy, kupuje w ciemno a i sprzedawca zamydli oczy i wciśnie nam "bubel
" :)
ODPOWIEDZ