Gorzka prawda o iPlusie!!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pi0tr3q
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2005-12-22, 19:41

Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: pi0tr3q »

Zamieszczam wymiane korespodencji moja z biurem obslugi klienta iPlus. :D

Klient (xxx) - 22-12-2005 18:55
Jestem abonentem iPlusa od 2 miesiecy ale do tej pory mam problemy z polaczeniem. Jest ono czesto zrywane, czesto <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie moge sie polaczyc. Mam najnowsza aktualizacje iPus Managera, ale to nie pomaga. Zakladajac iPlusa bylem przygotowany na transfer obiecywany 56kB/s, ale uzyskuje 5kB/s, chociaz na mapce zasiegu znajduje sie w zasieg GPRS, na granicy EDGE !!! Korzystam z modemu Sony Ericsson GC79. Bardzo bylbym wdzieczny gdybym mogl uzyskac instrukcje jak sprawic aby transfer i polaczenie bylo prawidlowe. Slyszalem, ze te ten problem moze byc spowodowany bledami w aplikacji oraz tym ze tak naprawde do mojego modemu nie ma sterownikow w tej aplikacji.


A oto odpowiedź:

Odpowiedź: (Dział Pomocy Technicznej iPlus) - 23-12-2005 09:45
Maksymalna prędkość transmisji przy użyciu Pańskiego modemu to 53,6 kb/s (czyli kilobitów na sekundę) a nie kB/s (czyli kilobajtów na sekundę). 1 kB = 8 kB, czyli prędkość 5 kB/s odpowiada 40 kb/s i jest prawidłowa dla technologii GPRS. Obecność lub brak zasięgu technologii EDGE nie ma żadnego wpływu na pracę Pana modemu. Odnośnie oprogramowania: bez sterownika urządzenie nie mogłoby działać, a więc stwierdzenie, że w aplikacji nie ma sterowników jest błędne. Jeżeli ma Pan życzenie można spróbować zmienić program iPlus Manager na Sony Ericsson Wireless Manager. Program mozna bezpłatnie pobrać tutaj:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp cc=pl&lc=pl&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10057&fid=9467&esi=true

Jeżeli potrzebna byłaby pomoc przy konfiguracji programu prosimy
o kontakt pod numerem telefonu 601101101.


Czyli ogólnie spoko :evil: . Co najbardziej mi sie podoba to ze w ulotkach przy specyfikacji mojego modemu pisze 53,6 kB/s!!!!! a nie 53,6kb/s. Panowie z Plusa najwidoczniej nie rozrozniaja pojecia kilobita i kilobajta. Co widac w odpowiedzi gdzie pan sam sobie zaprzecza "1kB=8kB". Zalozylem iPlusa bo nie mialem innej mozliwosci stalego dostepu do internetu, ale teraz mam 2 lata abonamentu za produkt ktory jest niezgodny z zapowiedziami!! Wedlug mnie moze to byc powod dla anulowania umowy. 8)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez pi0tr3q, łącznie zmieniany 1 raz.
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: chris »

Odpowiedź pracownika działu obsługi technicznej jest rzeczowa ,kompetentna i przynajmniej dla mnie w 100% zrozumiała. O takie kwestie jak kB/s a kb/s powinieneś zapytać zanim zdecydowałeś się na usługę.

pzdr
elvis

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: elvis »

jak ty chciales na GPRS osiagnąć 53 kB/s? przeciez to niemożliwe, konsultant coprawda szcelil jednegz pozrelizcaniem kilobajtow na kilobity, ale reszta jego odpowiedzi jest dobra

pozdrawiam
elv

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: elv »

sory za moje byki:)w mojej wypowiedzi:)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: zDaleKi »

Taka technologi GPRSu i nic tu nie zmienisz.
Szkoda, że nie poczytałeś forum przed zakupem usługi. :(
Wypowiedź konsultanta jest zgodna z prawdą i rzeczowa.
Co prawda pomylił się może w tym 1kB = 8kB ale wiadomo o co chodzi ;)

Ulotek teraz nie mam przy sobie ale te, co widziałem były OK.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
pi0tr3q
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2005-12-22, 19:41

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: pi0tr3q »

Na ulotkach i w salonach plusa wszyscy zapewniali, ze transfer w gprs jest 55kB/s, tak pisze na ulotkach i nie tylko w jednym miejscu, co wskazywaloby na blad w druku. Tak jest w specyfikacji kazdego modemu i kazdego standardu odbioru danych!!! Wedlug mnie to jest umyslne wprowadzanie klientów w błąd!!!
Odpowiedz jest ok, konsultant wytlumaczyl czym sie rozni bit od bajta, i poradzil skad sciagnac innego managera. Mi nie chodzilo o pokazanie niekompetencji konsultantow ale o to ze pewnie nie tylko ja ( na technologiach gprs, edge itp sie nie znam ) ale i inni klienci kierujac sie blednymi informacjami na stronie plusa i ulotkach podpisali umowe.
Gość

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: Gość »

Nie jest to umyślne wprowadzanie potencjalego nabywcy w błąd. Wszędzie napisane jest 53,6 kb/s a nie 53,6 kB/s, więc nie wiem o co Ci chodzi. Patrzyłem przed chwilą do folderu. Nie próbuj oczerniać tutaj plusa, bo wywiązuje się z umowy, a Twoje problemy z łączeniem są spowodowane tym, że Twój modem jest po prostu kiepskim urządzeniem i tyle.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: klisza »

Ja do Plusa nie mam żadnych zastrzeżeń. Spełnia on wszelkie standardy a oferowane usługi transmisji danych są na wysokim poziomie. Owszem, w pewnej ulotce z Plusa w specyfikacjach modemów były podane błędne jednostki (kB/s zamiast kb/s), jednak ktokolwiek mający najmniejsze pojęcie o internecie komórkowym wie jakie są transwery a jeśli nie wie, to przed podpisaniem umowy oczywiście powinien się kogoś o to spytać, choćby w salonie Plusa. Poza tym Plus nie zapewnia nam żadnych prędkości tak, jak wszyscy operatorzy ponieważ nie ma takiej mozliwości, a predkości modemów mówią nam tylko jakie transfery moglibyśmy osiągnąć, gdyby sieć nam takie dała. Wytłumaczenie typu: "...bo ja nie wiedziałem" i mówienie, że wprowadza się w błąd zupełnie "zielonych" w tych sprawach ludzi, bo mogli się zasugerować specyfikacja modemów jest zupełnie bezpodstawne. Ja popieram Plus, bo ma -jak dla mnie - najlepsza ofertę. :)
krzy?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2005-12-03, 15:23
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: krzy? »

Wtrącę parę słów.
U mnie też plus ma najatrakcyjniejszą ofertę od ery i orange.
Niestety co do szczegółów technicznych to nie spotkałem jeszcze nikogo konkretnego kto mógłby odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące internetu komórkowego(mówię o pracownikach salonu).Nawet mógłbym stwierdzić,że poprzez ich informacje wprowadzają tylko klientów w błąd.
Podczas zawierania umowy zapytałem jak to jest z tym internetem zagranicznym (strony zagraniczne+maile wysyłane za granicę) - pracownik odpowiedział,że są naliczone dodatkowe opłaty,co jest kompletną bzdurą o której przekonałem się poprzez pierwsze rachunki i pytanie na tym forum.
Gdy zapytałem o ceny telefonów/modemów z EDGE(zawarłem umowę i-plus biznes karta49) odpowiedział mi, że w mojej miejscowości i tak EDGE nie ma.Gdy po czasie spojrzałem na mapki zasięgu, okazuje się, że do EDGE mam ok.8km i teraz sam nie wiem co robić?Wiem,że dużo daje antena kierunkowa - bez niej mój modem (nówka OPTION g-trotter GPRS) w ogóle nie miał sieci, z anteną mam maksymalny 10-kreskowy zasięg.I z innych tematów na forum widzę, że prawdopodobnie będę odbierał ten EDGE, ale żeby to sprawdzić to niestety - trzeba kupić modem, a to znów wydatek i to jeszcze taki niepewny...
Także według spotkanych przeze mnie pracowników plusa są tam tylko sprzedawcy, którzy z techniką GPRS/EDGE/UMTS nie mają nic wspólnego...
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: klisza »

Masz racje, że część z nich nie ma bladego pjęcia o internecie komórkowym, szczególnie śliczne panie w kruciutkich mundurkach :wink: . Jednak putając o prędkości mowiono mi, że prędkości modemowe lub, że wolniejsze niż przez kabel albo odsyłano do innego konsultanta bądź salonu. Z żadnym wprowadzaniem w błąd się jednak nie spotkałem.
Dawid

s ERICSON GC79

Post autor: Dawid »

GC79 jest modemem do <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>. Ten modem nienadaje sie do urzytku ,polecam modem EDGE Comander korzystam obecnie z niego .

szybkosc jest około 145.6 kbs
scioga około 13 ><mniej wiecej kbs ogulnie jest si/
Adam

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: Adam »

Jeśli podpisałeś umowę z Plusem na podstawie błędnie wydrukowanej ulotki, a nie znasz się na technologiach bezprzewodowych, bo nie musisz, możesz domagać się naprawienia szkody lub odstąpienia od umowy na podstawie niezgodności usługi z umową.

a
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Gorzka prawda o iPlusie!!

Post autor: lkmc »

Umowe sie zawiera na podstawie regulaminu (ktory zapewne przeczytales), a nie na podstawie ulotki. Punkt 8 regulaminu mowi o specyfikacji zestawow (ktora tez jest dostepna na stronie).
Troche sie dziwie ze przed podpisaniem umowy(na 2 lata!) z czystej ciekawosci nie dowiedziales sie czegos o danej usludze.

pozdrawiam i wiecej rozwagi na przyszlosc :wink:
ODPOWIEDZ