dobra rada !!?? ktory operator ????

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vt

dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: vt »

Witam,
trafilem tutaj gdyz mam ogromny problem z moim bezprzewodowym internetem (LICENCJA II GPRS IDEA-teraz ORANGE) z wielkim trudem przegladam to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujace mnie pytania stad tez prosze o wyrozumialosc gdyz zdaje sobie sprawe ze takie pytania juz mogly sie wczesniej pojawic ale uwierzcie mi ze cierpliwosc sie konczy kiedy co chwile nie zostaje wyswietlona strona www co ogromnie utrudnia znalezienie poszukiwanej informacji.

obecnie korzystam z wspomnianej juz LICENCJI II GPRS i ogromnie sie ciesze ze umowa dobiega konca gdyz od jakiegos czasu jakiekolwiek uzytkowanie internetu jest niemozliwe poniwaz
- strony www najczesciej sie nie wyswietlaja a jak mam to szczescie i sie wyswietlaja to po bardzo dlugim okresie otwierania
- polaczenie bardzo czesto jest zrywane

w zwiazku z tym ze za chwile skonczy mi sie umowa i szukam nowego dostawcy bezprzewodowego internetu prosze osoby ktore jak zauwazylem posiadaja znaczna wiedze w temacie o udzielenie mi podpowiedzi ktory z operatorow komorkowych posiada aktualnie najkorzystniejsza oferte internetu bezprzewodowego:
-mieszkam w wroclawiu
-interesuje mnie niezawodne polaczenie oraz najszybsze
-mozliwie najmniejszy limit transferu
-cena jest sprawa drugorzedna ale rowniez istotna


zanim udam sie do operatora chce znac opinie z niezaleznego zrodla bo jakos juz nie wierze w zapewnienia sprzedawcow z danej firmy :(


ps. moje polaczeni z internetem jest tak niewiarygodnie irytujace ze zaczynam podejrzewac ingerencje jakis wirusow. czy jest to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> mozliwe ????

dziekuje za pomoc
pzdr.
VT
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: Poohatek »

ja nawet wiem jak ten wirus sie nazywa: ORANGE
nie moge polecic inego operatora, ale tego kazdemu i z czystym sumieniem moge odradzic
Drugie prawo Weinberga
Gdyby budowlani budowali domy w taki sam sposob, w jaki programisci pisza programy, to jeden dzieciol zniszczy?by cala cywilizacje ;)
GodAs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-08, 15:13

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: GodAs »

No to rzeczywiście z wyborem masz zonka.
Ja akurat mając doczynienia różnymi operatorami uważam jeszcze Orange za najmożliwszy. Aktualnie siedze na najwolniejszym wariancie z modemem SonyEr. 75 i nie mam problemów z przeglądaniem stron ani obsługą poczty i to bez względu gdzie jestem. (w noc sylwestrową był problem ale wtedy to i dzwonić przez godzinę z idei nie szło).
Jak tylko skończy mi się umowa mam zamiar przejść na wariant najszybszy (3G).
Warto się upewnić czy problemy nie leżą po innej stronie (np tak jak sugerujesz wirusy).
Krissto

Internet bezprzewodowy

Post autor: Krissto »

U mnie na przyklad Orange działa całkiem dobrze, (okolice Słubic) myślę że problem polega nie na operatorze lecz na zasięgu nadajników, nie wiem który operator ma najlepszy w twojej okolicy.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Internet bezprzewodowy

Post autor: Szadzik »

Zadzwón sobie lepiej do Orange i powiedz im, żeby zdjęli Ci ten limit ci Ci bezprawnie załoożyli. Oni coś czasami świrują i limitują transfery tym co mają licencję bez limitów tak jak Ty. Też to miałem.
Back to the Future ;)
Mattle

..

Post autor: Mattle »

A ja polecam Ci BlueConect, 3G dziala juz we Wroclawiu, ja korzystam juz z 3G Ery w Gdansku (na razie testowo). Jestem zadowolony. Predkosci max do 50 KB/sec :)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ..

Post autor: Szadzik »

Mattle pisze:A ja polecam Ci BlueConect, 3G dziala juz we Wroclawiu, ja korzystam juz z 3G Ery w Gdansku (na razie testowo). Jestem zadowolony. Predkosci max do 50 KB/sec :)
Tylko szkoda, ze pokrycie kraju to max 5%
Back to the Future ;)
VT

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: VT »

dziekuje za odpowiedzi :)

powiem Wam ze dzis rozmawialem z BOK ORANGE ponad 24 minuty :(
o dziwo jasno i grze3nie wyrazilem swoje ogromne niezadowolenie oraz rze3wo objasnilem w 3m tkwi problem jedno3snie zazna3lem iz w takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak przygotowanie formalnie poprawnej reklamacji z uwzglednieniem wszelkich argumentow potwierdzajacych niewywiazywanie sie ORANGE z podstawowych zalozen umowy a co za tym idzie wczesniejsze rozwiazanie umowy bez kosztow z mojej strony :) przemila pani konsultantka przyjela moje zazalenia oraz zglosila jak to sie wyrazila do technikow ktorzy zajmia sie ta sprawa bo jak sama przyznala sprawa jest niedopusz3lna.

nie wiem 3 to mialo jakies zna3nie ale przed 20 minutami uruchomilem internet i od razu strona ktora zaladowalem nie zglosila zadnych problemow (ciii zeby nie zapeszac) co od ostatnich dwoch dni grani3lo z cudem :(
teraz jestem w trakcie instalacji przeroznych programow aby wyeliminowac ewentualna ingerencje wirusow.
czekam jeszcze na informacje z orange tak jak zreszta pani konsultantka obiecala iz w najblizszym tygodniu zostanie cos ustalone o 3m niezwlo3nie zostane poinformowany...

w kazdym razie za 3 miesiace kon3 mi sie umowa i nadal jestem zainteresowany zmiana operatora wiec jezeli nadal komus chce sie dzielic swoja wiedza na powyzszy temat zapraszam do wypowiedzi :)

thx
pzdr,
VT
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: Szadzik »

VT pisze: w kazdym razie za 3 miesiace kon3 mi sie umowa i nadal jestem zainteresowany zmiana operatora wiec jezeli nadal komus chce sie dzielic swoja wiedza na powyzszy temat zapraszam do wypowiedzi :)

thx
pzdr,
VT
Może i masz rację, ze zmianą operatora, jest tylko jedno ale: Tylko i wyłącznie w Orange (Licencja GPRS I Licencja GPRS II) masz umowę, w której nie masz ŻADNYCH limitów transferu, a przechodząc do innego operatora będziesz miał usłegę z limitem (jeszcze nie limitują, ale jak będą mieli więcej klientów to zaczną) i po osiągnięciu max. 2GB transfer spadnie np. do 3KBps

Zaczekaj co Ci zaproponują przy możliwości przedłużenia umowy, może dadzą nowy modem a umowa zostanie bez limitów.
Back to the Future ;)
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: Miszka01 »

Ja też mam Orange, s wiecznie problemy, nie tylko w moim miescie ale w całej Polsce. B.duzo podrózuje i zawsze śa jakieś problemy. Pełny zasieg, Edge i prędkośc ok 2kb/s. Naszczeście juz złozyłem papiery na zakończenie umowy. Bede teraz testował IPUSA wiec po tygodniu podziele sie opinia. Blueconnect działa rewelacyjnie w całej Polsce.
VT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-01-08, 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: VT »

Szadzik pisze:
VT pisze: w kazdym razie za 3 miesiace kon3 mi sie umowa i nadal jestem zainteresowany zmiana operatora wiec jezeli nadal komus chce sie dzielic swoja wiedza na powyzszy temat zapraszam do wypowiedzi :)

thx
pzdr,
VT
Może i masz rację, ze zmianą operatora, jest tylko jedno ale: Tylko i wyłącznie w Orange (Licencja GPRS I Licencja GPRS II) masz umowę, w której nie masz ŻADNYCH limitów transferu, a przechodząc do innego operatora będziesz miał usłegę z limitem (jeszcze nie limitują, ale jak będą mieli więcej klientów to zaczną) i po osiągnięciu max. 2GB transfer spadnie np. do 3KBps

Zaczekaj co Ci zaproponują przy możliwości przedłużenia umowy, może dadzą nowy modem a umowa zostanie bez limitów.
no tak limity transferow moga byc rowniez irytujace ale w tej postaci to co oferuje orange wy3rpalo moja cierpliwosc :) no chyba ze inna usluga (szybsza, mniej zawodna) le3 na tyle nadszarpneli moje zaufanie iz tylko opinie niezaleznych uzytkownikow moga mnie ewentualnie przekonac:)

3 ktos wie jaki jest limit w blueconnect ????
@Miszka01 czekam na opinie IPLUSA :)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: Szadzik »

VT pisze: no tak limity transferow moga byc rowniez irytujace ale w tej postaci to co oferuje orange wy3rpalo moja cierpliwosc :) no chyba ze inna usluga (szybsza, mniej zawodna) le3 na tyle nadszarpneli moje zaufanie iz tylko opinie niezaleznych uzytkownikow moga mnie ewentualnie przekonac:)

3 ktos wie jaki jest limit w blueconnect ????
@Miszka01 czekam na opinie IPLUSA :)
1GB.

A zaczekałeś na rozpatrzenie reklamacji?
Back to the Future ;)
gambler

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: gambler »

...witam.
..obecnie mam go! internet ale koncze z tym netem 31 stycznia od 1 lutego przesiadka SIMDATA zakupiłem ta karte poniewaz nielubie zadnych
omow wiazacych a podpisanie cyrografu na dwa lata...mnie przeraza..poczekam moze cos nowegowejdzie na rynek..ponoc netia postawiła WIMAXA w lublinie...miasta i tak maja duzy wybor ofert intrnetu gozej jest na terenach mniej zaludnionych i wsiach..a cena za neta komorkowego jest stanowczo za droga mowie o ofercie EDGE...około 120zł


.nokia 6230i+blutooth...fajny fon polecam
Gość

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: Gość »

Szadzik pisze:
VT pisze: no tak limity transferow moga byc rowniez irytujace ale w tej postaci to co oferuje orange wy3rpalo moja cierpliwosc :) no chyba ze inna usluga (szybsza, mniej zawodna) le3 na tyle nadszarpneli moje zaufanie iz tylko opinie niezaleznych uzytkownikow moga mnie ewentualnie przekonac:)

3 ktos wie jaki jest limit w blueconnect ????
@Miszka01 czekam na opinie IPLUSA :)
1GB.

A zaczekałeś na rozpatrzenie reklamacji?
reklamacji formalnie nie zlozylem le3 w3raj zlozylem zazalenie w BOK oraz zagrozilem ze jak nie beda sie wywiazywac z podstawowych warunkow umowy to takowa reklamacje zloze !! po 3m pani powiedziala ze zleca sprawe technikom i nie wiem 3 to autosugestia 3 celowe dzialanie ORANGE ale zna3nie poprawil sie jakosc swiad3cych uslug :D (tzn np strony www bez wiekszych problemow mi sie wyswietlaja co w3sniej bylo rownozna3ne z cudem badz wielokrotnym odswiezaniem a i tak sie malo kiedy udawalo poprawnie i w calosci wyswietlic)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze: reklamacji formalnie nie zlozylem le3 w3raj zlozylem zazalenie w BOK oraz zagrozilem ze jak nie beda sie wywiazywac z podstawowych warunkow umowy to takowa reklamacje zloze !! po 3m pani powiedziala ze zleca sprawe technikom i nie wiem 3 to autosugestia 3 celowe dzialanie ORANGE ale zna3nie poprawil sie jakosc swiad3cych uslug :D (tzn np strony www bez wiekszych problemow mi sie wyswietlaja co w3sniej bylo rownozna3ne z cudem badz wielokrotnym odswiezaniem a i tak sie malo kiedy udawalo poprawnie i w calosci wyswietlic)
Wiesz co, nie chcę Cię krytykować, ale dziwią mnie tacy ludzie, masz problemy, to zamiast od razu dzwonić do bok i składać reklamację to jęczysz.
Jakbyś złożył reklamację to dawno temu by wszystko było ok i jeszcze by Ci abonament zwrócili za czas kiedy były problemy.
U mnie było to samo, miałem 2KBps więc zadzwoniłem, złożyłem reklamację i uznali. Teraz już jest ok i mam super internet.
A Ty jęcz dalej, bo są ludzie co sbie nawet poradzić z głupią reklamacją nie potrafią i za rączkę trzebaby ich prowadzić, żeby normalnie żyli (bez obrazy ale tak to wygląda).
Back to the Future ;)
VT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-01-08, 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: VT »

Szadzik pisze:
Anonymous pisze: reklamacji formalnie nie zlozylem le3 w3raj zlozylem zazalenie w BOK oraz zagrozilem ze jak nie beda sie wywiazywac z podstawowych warunkow umowy to takowa reklamacje zloze !! po 3m pani powiedziala ze zleca sprawe technikom i nie wiem 3 to autosugestia 3 celowe dzialanie ORANGE ale zna3nie poprawil sie jakosc swiad3cych uslug :D (tzn np strony www bez wiekszych problemow mi sie wyswietlaja co w3sniej bylo rownozna3ne z cudem badz wielokrotnym odswiezaniem a i tak sie malo kiedy udawalo poprawnie i w calosci wyswietlic)
Wiesz co, nie chcę Cię krytykować, ale dziwią mnie tacy ludzie, masz problemy, to zamiast od razu dzwonić do bok i składać reklamację to jęczysz.
Jakbyś złożył reklamację to dawno temu by wszystko było ok i jeszcze by Ci abonament zwrócili za czas kiedy były problemy.
U mnie było to samo, miałem 2KBps więc zadzwoniłem, złożyłem reklamację i uznali. Teraz już jest ok i mam super internet.
A Ty jęcz dalej, bo są ludzie co sbie nawet poradzić z głupią reklamacją nie potrafią i za rączkę trzebaby ich prowadzić, żeby normalnie żyli (bez obrazy ale tak to wygląda).
jak dokladnie prze3tasz przebieg tego tematu to moze zauwazysz iz nie je3e a tylko odpowiadam na pytania pojawiajace sie tutaj (w tym rowniez Twoje) a temat ten doty3 opinii odnosnie innych operatorow swiad3cych uslugi internetu bezprzewodowego.
reklamacji nie zlozylem bo zapewne wiesz ze reklamacje powinno skladac sie na pismie i aby nie zostala z urzedu odrzucona powinna zawierac kilka elementow formalnie niezbednych...ale to nie temat tego topicu.
wypowiedzi tu pojawiajace sie (w tym rowniez do pewnego momentu Twoje) pomogly mi i taki byl ich cel natomiast Twoje ocenianie mojego postepowania po kilku wpisach na forum jest co najmniej niepowazne ale to juz nie o mnie swiad3. zapewne zgodzisz sie ze mna ze nie kazdy musi znac sie na wszystkim i uwierz mi iz radze sobie calkiem dobrze z glupimi reklamacjami oraz innimi bardziej zlozonymi sprawami ota3ajacej mnie rze3wistosci o ktorych dla przykladu ty mozesz nie miec zielonego pojecia ale to nie powod abym odrazu wystawial ocene twojej osobie i sadzil iz "3ba cie za ra3ke prowadzic zebys normalnie zyl" . reasumujac proponuje nie oceniac osob tylko skupic sie na meritum zalozonego topicu :)
dlatego 3kam na merytory3na dyskusje odnosnie jakosci bezprzewodowego internetu u roznych uslugodawcow bo jak juz wspomnialem nie znam sie na tym i zanim podejme decyzje chce poznac opinie osob doswiad3nych w temacie oraz posiadajacych wieksza wiedze 8)

pzdr& rowniez bez obrazy
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: Szadzik »

VT pisze: reklamacji nie zlozylem bo zapewne wiesz ze reklamacje powinno skladac sie na pismie i aby nie zostala z urzedu odrzucona powinna zawierac kilka elementow formalnie niezbednych...ale to nie temat tego topicu.
pzdr& rowniez bez obrazy
Ja reklamację złożyłem przez maila. Jak chcesz to poszukaj na forum tematu GC 85 horror i tam jest jej cały tekst. Pomogło.

P.S. Sorry jeśli jednak Cię uraziłem, bo nie miałem tego na celu, po prostu nie lubię jak ktoś narzeka a niewiele w tej kwestii rabo a w Twoim przypadku tak wyglądało.
Back to the Future ;)
VT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-01-08, 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: dobra rada !!?? ktory operator ????

Post autor: VT »

Szadzik pisze:
VT pisze: reklamacji nie zlozylem bo zapewne wiesz ze reklamacje powinno skladac sie na pismie i aby nie zostala z urzedu odrzucona powinna zawierac kilka elementow formalnie niezbednych...ale to nie temat tego topicu.
pzdr& rowniez bez obrazy
Ja reklamację złożyłem przez maila. Jak chcesz to poszukaj na forum tematu GC 85 horror i tam jest jej cały tekst. Pomogło.

P.S. Sorry jeśli jednak Cię uraziłem, bo nie miałem tego na celu, po prostu nie lubię jak ktoś narzeka a niewiele w tej kwestii rabo a w Twoim przypadku tak wyglądało.
spokojonie nie obrazam sie :D a dzieki radom zlozylem "reklamacje" 3 ra3j zazalenie telefoni3nie w BKO co w moim od3ciu juz przynioslo efekt! co do dalszych dzialan <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> sie ws3muje :)

natomiast chetnie po3tam jezeli ktos ma do dodania swoje doswiad3nia odnosnie innych uslugodawcow i jakosc swiad3nych uslug
ODPOWIEDZ