[NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

[NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Sundance_kid »

Kod: Zaznacz cały

Sieć Orange otrzymała potężny cios, który może okazać się bardzo kosztowny. Polski regulator telekomunikacyjny nakazał operatorowi komórkowej sieci Orange wprowadzić zmiany w regulaminie świadczenia usług.

Dla klientów sieci oznacza to możliwość rezygnacji z usług operatora bez ponoszenia kar, a dla operatora ewentualne straty.
Ciąg dalszy artykułu tutaj
Awatar użytkownika
fttp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-07-22, 12:37

Orange - będzie można zrezygnować bez kary umownej !!!

Post autor: fttp »

prezent od UKE

http://biznes.onet.pl/0,1655014,wiadomosci.html

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-12-08, 14:12 ]
Post scalony z innego sub-forum.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: zDaleKi »

Już mamy to w Newsach i tam to scalam.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Darecky »

Ja jak tylko się da to rezygnuję z mixa i zetafona.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Sundance_kid »

Ja zrezygnuje z mixa. I przejdę na POPa.

[ Dodano: 2007-12-08, 19:40 ]
A swoją drogą ciekawe czy play zrobi promocje na swoje usługi takie jak zrobił dla osób które odeszły z Ery.
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

UKE zrobiło prezent dla klientów jednej z sieci komórkowych

Post autor: sus »

UKE zrobiło prezent dla klientów jednej z sieci komórkowych
(Gazeta Wyborcza, pb/08.12.2007, godz. 10:29)

Niemal 5,5 mln abonentów sieci komórkowej Orange będzie mogło wiosną opuścić swego operatora, nie ponosząc żadnej kary za wcześniejsze zerwanie umowy - czytamy w sobotnim wydaniu "Gazety Wyborczej".

Ten niespodziewany prezent zafundował klientom sieci Urząd Komunikacji Elektronicznej. Odkrył on w regulaminie świadczenia usług zapis o trybie reklamacji niezgodny z postanowieniem ministra infrastruktury. Teraz PTK Centertel, operator sieci Orange, musi zapłacić 900 tys. zł kary oraz zmienić regulamin. Te konsekwencje są dla operatora najmniej dotkliwe. Najważniejsze, że każda zmiana regulaminu daje abonentowi prawo do bezkarnego odejścia z sieci. Nawet jeśli niedawno podpisał umowę i dostał telefon w promocyjnej cenie. Tak bowiem skonstruowane jest polskie prawo.

Dla Orange oznaczałoby to katastrofę. Sieć ma co prawda jeszcze 8 mln klientów korzystających z usług przedpłaconych, jednak dla operatora najcenniejsi są ci, którzy podpisali umowę. W trzecim kwartale każdy klient abonamentowy przynosił tej sieci średnio 93 zł miesięcznie, a pre-paidowy zaledwie 23,6 zł.

Anna Streżyńska, prezes UKE, tłumaczy: - Informacja o tym, jak ma przebiegać reklamacja, powinna znaleźć się w regulaminie. Wiem, że konsekwencje zmiany tego dokumentu są dotkliwe dla operatora, ale takie jest prawo.

Orange zapowiedziało, że będzie odwoływać się od decyzji Urzędu.
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Sundance_kid »

Doscalałam ten post do mojego.
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: de_stroy »

W takim razie mam pytanie... czy jeśli w teraz wezmę powiedzmy na abonament telefon za złotówkę, to na wiosnę mogę powiedzieć "my już dziękujemy"? Bo regulamin zmieni się dopiero na wiosnę, z tego co ktoś wcześniej napisał (o ile dobrze zrozumiałem). Da się tak, czy tylko umowy zawiązane przed tym rozporządzeniem?
Komu w drogę, temu notebook...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Sundance_kid »

Kod: Zaznacz cały

Aktualizacja

PTK Centertel zapowiada złożenie odwołania do sądu od decyzji o wymierzeniu kary jeśli wątpliwości, które spowodowały ukaranie operatora, dotyczyły wyłącznie kwestii zamieszczenia jednego zdania w regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych.
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: NewWalk »

de_stroy pisze:W takim razie mam pytanie... czy jeśli w teraz wezmę powiedzmy na abonament telefon za złotówkę, to na wiosnę mogę powiedzieć "my już dziękujemy"? Bo regulamin zmieni się dopiero na wiosnę, z tego co ktoś wcześniej napisał (o ile dobrze zrozumiałem). Da się tak, czy tylko umowy zawiązane przed tym rozporządzeniem?
Jeżeli już teraz Orange nie wprowadził nowego regulaminu dla nowych abonentów. I jeżeli odwołując się do sądu nie wygrają...

Bo powiem szczerze jest to trochę nie czyste zagranie przez UKE. Bo jakby nie było powiedzieli coś takiego: "Za kilkanaście tygodni będzie można rozwiązać umowę z Orange bez żadnych konsekwencji, będziesz mógł zatrzymać telefon, modem i laptopa".

Wiadomo, że dużo ludzi będzie to chciało wykorzystać, żeby naciąć jeszcze telekomunikacyjnego giganta.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Ufo atakuje »

Ja dodam, że jeśli Orange będzie musiał zmienić regulaminy dotyczące internetu to również klienci będą mogli odejść bez konsekwencji zatrzymując modemy.
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: de_stroy »

NewWalk pisze:Bo powiem szczerze jest to trochę nie czyste zagranie przez UKE. Bo jakby nie było powiedzieli coś takiego: "Za kilkanaście tygodni będzie można rozwiązać umowę z Orange bez żadnych konsekwencji, będziesz mógł zatrzymać telefon, modem i laptopa".
A któż gra czysto? Czy Orange, na którego odpowiedź reklamacyjną czekam już prawie półtora miesiąca? Przy okazji tej dyskusji warto się zastanowić, czy ceny narzucane przez Orange są fair? Czy to, że internet w porównaniu do naszych zarobków w dalszym ciągu jest taki drogi, jest fair? Ja uważam, że Orange należy się kara - teraz - kiedy jeszcze nie czują się zupełnie bezkarni.
Bo kto się liczy - klient, czy operator? :niepewny:
Komu w drogę, temu notebook...
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: NewWalk »

de_stroy pisze:... Przy okazji tej dyskusji warto się zastanowić, czy ceny narzucane przez Orange są fair? Czy to, że internet w porównaniu do naszych zarobków w dalszym ciągu jest taki drogi, jest fair? Ja uważam, że Orange należy się kara - teraz - kiedy jeszcze nie czują się zupełnie bezkarni...
Ale w tym temacie nie mówimy o karze dla Orange za to, że mają drogi internet i telefony, że mają gdzieś klientów. UKE nie daje im klapsa za karę, że byli nie mili i że spora część ich pracowników wie mniej o internecie od klientów.

Pisząc to co napisałem wcześniej (post wyżej), miałem na myśli to, że UKE powinno wydać takie oświadczenie w dniu jego wejścia w życie.

EDIT:
Przy okazji tej dyskusji warto się zastanowić, czy ceny narzucane przez Orange są fair?
Ceny nie są narzucane,tylko oferowane. Jest wolny rynek, możesz wybierać w dostawcach internetu...
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: DJ1910 »

mozesz wybierać :rotfl: :rotfl: :rotfl:

tyle że ten wybór jest ograniczony przez to, że sie 3 braci zgada na 1 prawie identyczną stawke i masz taki wybór ze gdziekolwiek nie pójdziesz zabulisz praktycznie to samo

licze ze naprawde ta kara wejdzie w zycie i z przyjemnoscia wyrzekne sie mixa ktorego mam od 2 tygodni, po czym wezme se jakis nowy telefon za darmo :)

no i z orange BE takze z przyjemnoscia zrezygnuje :)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: kedi »

czyli może być taki sam trik jak z neostradą rok temu kto wiedzial i sie niebal dobrze wyszedl
Valdi
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-03-30, 09:45

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Valdi »

Jak tylko to wejdzie w życie to normalnie osobiści im to zaniosę :)

Valdi
Awatar użytkownika
marcin78
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2007-11-04, 18:23
Lokalizacja: B?onie

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: marcin78 »

super wreszcie poszukam lepszego dostawcy internetowego :hyhy:

Download: 1025 kbps (128.1 KB/s)
Upload: 321 kbps (40.1 KB/s)

NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: NewWalk »

DJ1910 pisze:mozesz wybierać :rotfl: :rotfl: :rotfl:

tyle że ten wybór jest ograniczony przez to, że sie 3 braci zgada na 1 prawie identyczną stawke i masz taki wybór ze gdziekolwiek nie pójdziesz zabulisz praktycznie to samo
Napisałem "możesz wybierać w dostawcach internetu" a nie "możesz wybierać wśród 3 operatorów", więc nie bardzo wiem w czym masz problem.

Ja wybrałem Orange Free Premium, ponieważ myślałem, że będzie to dla mnie idealne rozwiązanie do laptopa. Teraz chętnie wybiorę internet radiowy + simdatę na wyjazdy...

Nie byłem skazany na operatora komórkowego, ale po przeanalizowaniu moich potrzeb stwierdziłem, że będzie najlepszy.
Awatar użytkownika
DJMETRIX
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 311
Rejestracja: 2007-11-04, 18:20
Lokalizacja: KŁODAWA

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: DJMETRIX »

Czyli kiedy bede mogl zerwac umowe??
Sony Vaio VPCF11ME - Alcatel One Touch Link Y858 Orange LTE
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: yagi »

Nie bedzie mozna zrywac umow przez te zmiany...

http://prawowsieci.blog.onet.pl/2,ID272 ... index.html
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Ufo atakuje »

yagi pisze:http://prawowsieci.blog.o...9636,index.html
Wiadomo, że muszą najpierw zmienić regulamin i zawiadomić o tym abonentów. Dopiero wtedy można myśleć o zerwaniu umowy- nie wcześniej :nienie:
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: NewWalk »

yagi pisze:Nie bedzie mozna zrywac umow przez te zmiany...
http://prawowsieci.blog.onet.pl/2,ID272 ... index.html
Ten sam 'prawnik' prowadzący tego bloga, kilka wpisów wcześniej pisał coś innego w przypadku Ery... W przypadku PTC nie było gadania i ludzie odeszli. Kilka lat temu Plus zmieniał regulaminy biznesowe i niektóre firmy też odeszły... Takie życie opów...

Poza tym yagi, w linku który podałeś, jest napisane dokładnie to co ja pisałem tutaj wcześniej. Czyli to, że UKE powiedziało "bierzcie umowy a potem je rozwiążecie..."
Awatar użytkownika
Patryk1708
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-11-17, 18:21
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Patryk1708 »

Jeśli chodzi o rezygnację z umowy bez płacenia kary w usługach internetowych Orange to dostalem taką odpowiedź e-mail od BOK:

"(...) Uprzejmie informuję, że zasady rozwiązania umowy w okresie promocyjnym nie uległy zmianie. Bez opłaty specjalnej można rozwiązać umowę tylko i wyłącznie po okresie promocyjnym."


A więc pozostały mi jeszcze 4 miesiące męczarni z ED77, jeśli mam czekać do końca umowy.. :/
Trochę dziwna sprawa. Jeśli ktoś będzie coś więcej wiedział na ten temat to proszę o info ;).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: DJ1910 »

no trudno by mieli sie przyznać....z reszta orange jeszcze nie zmienilo regulaminu, wiec dopoki tego nie zrobi nic sie nie zmieni...a jak zmienia regulamin, to beda chcieli by sie obylo wszystko po cichu na maxa :/
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Darecky »

muszą zmienić chyba do lutego albo końca lutego, więc mają jeszcze trochę czasu!
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: DJ1910 »

no to czekamy, i mam nadzieje ze sie doczekamy!!!
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: Darecky »

Ja miałem zrezygnować z Orange Mixa, ale po przejrzeniu ofert opów stwierdziłem ze ewentualnie TYLKO Nowe Orange Go mi pasuje... Ale chyba zerwę i wezmę potem w zetafonie coś w Nowe Orange Go i telefon dam nowy rodzicom, bo mi mój pasuje :D
Co do neta to chyba jednak nie zerwę, bo już mi mniej niż rok został...
BlackPete
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-11-07, 21:46
Lokalizacja: Skierniewice

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: BlackPete »

bardzo sie z tego ciesze, wreszcie bede mogl zrezygnowac z tego syfu :szampan: :zdrowko:

jestem u nich od 6 lat a przy przedluzeniu umowy proponowali mi takie same warunki jak tym, ktorzy podpisuja umowe po raz pierwszy, dzwonilem do nich kilka razy aby cos negocjowac, czekalem 2 dni za kazdym razem az laskawie konsultant do mnie oddzwoni i... zaproponuje to samo co wczesniej. Orange Free chodzi jakby chcialo a nie moglo, co miesiac place im w abonamencie 130 zlotych a w razie jakichkolwiek pytan i watpliwosci musze liczyc tylko i wylacznie na swoja wiedze bo zaden pracownik z BOKu nie potrafi udzielic odpowiediz na podstawowe pytania.
A najbardziej mnie zirytowali ostatnio jak zadzwonilem i powiedzialem,ze net praktycznie nie chodzi to mi odpowiedzieli,ze to wina zabudowan. (szkoda tylko,ze bardzo slaba dziala w Krakowie na Hucie, na Starym Rynku, w Gdansku i w Łodzi)

Nigdy wiecej do dziadow nie wroce. :hurra:
jj_1985
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2008-01-06, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: jj_1985 »

Po pierwsze wątpie aby była mozliwość rezygnacji, z tego co wiem. Po drugie na pewno całe procedury które wymysli do tego procesu Orange będą trwały miesiącami. I na koniec do osób które planują na przykład rezygnacje po czym podpisanie na nowo umowy, jeżeli już dojdzie do takich możliwości ( ja w to wątpie) to na pewno nie bedziecie mogli podpisać kolejnej umowy z Orange.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez jj_1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: [NEWS] Rezygnacja z Orange bez kary

Post autor: DJ1910 »

no chyba nie po to sie ucieka, zeby wracać do tego samego bagna <looool>
ODPOWIEDZ