Modem 3g lte z wi-fi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wandii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-12-30, 18:36
Lokalizacja: Ciechanów

Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: wandii »

Cześć.

Potrzebuje dobrego modemu do internetu 3g lte, orange lub cyfrowy polsat.

Modem musi posiadać wifi i wejście na 2 anteny.

Cena tak do 150 max 200zł

Co możecie mi polecić, żeby fajnie to chodziło?

Miałem na próbę airbox 2 od orange i była tragedia, internet ledwo chodził.
Dali mi airbox 2+ i nawet bez anteny różnica była ogromna.


Dodatkowo mam pytanie

Na karcie z orange na 3 kreskach zasięgu LTE miałem prędkości rzędu 3mb ściągania ale 20mb wysyłania, za to na 3g+ miałem za chwilę 12mb ściągania. Czy było to spowodowane obciążeniem sieci czy czymś innym? W salonie usłyszałem, że to wina słabego modemu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: matek451 »

W tej cenie poszukaj E5577, E5377, E5372, E5373 lub E5573 lub MF910( tylko nie z Orange bo ma simlocka). Powinieneś coś znaleźć. Posiadają gniazda antenowe CRC9 lub TS9. Airbox2 to słabiutki Alcatel Y858. Takie objawy gdzie DL dużo mniejszy od UL to efekt przeciążenia BTS-a. W salonie opowiadali bzdury.
wandii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-12-30, 18:36
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: wandii »

Wszystko co podałeś to modemy przenośne.
Może jakiś większy modem stacjonarny zapewniłby lepszy zasięg/szybkość?
Taki też wchodzi w grę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: matek451 »

Tu decydujące znaczenie ma podany budżet. W tej cenie nie kupisz stacjonarnego routera z wbudowanym modemem LTE/3G.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: radius »

Nie chcę napisać w złym momencie, bo u mnie chodzi miód malina, ale...ja Ci jednak polecam zestaw modem (np. E3372) plus router z USB do którego wepniesz modem.

Dlaczego?

1. Prędkości powyżej 100 Mb/s radiowo nie prześlesz w modulacji N, a tylko D-Link DWR-956 ma wsparcie AC.

2. Mało tego na 2,4 GHz ciężko jest przepchać więcej niż 75 Mb/s, a taki DWR-921 czy B315 nie ma przecież obsługi 5 GHz.

3. To co można zrobić na modemie, np. ręcznie wymusić Mobyland 1800 MHz to na tych routerach z wbudowanym modemem za kilka lat nie będzie możliwe, a pamiętaj, że Orange niebawem będzie grzał z 3 częstotliwości (1800 - wdrożone, 800 - włączają, 2600 - niebawem się zacznie).

4. Nie słuchaj pseudo doradców, że modem+router to zło konieczne. Kto tak pisze ma albo małe albo zerowe pojęcie co można z tym sprzętem zrobić.

5. Do takiego WNDR4300v1 (radio i 2,4 oraz 5 GHz, lecz bez AC, więc około 92 Mb/s radiowo da się rozesłać) wgrywasz albo soft oryginalny albo OpenWRT albo LuCi albo DD-WRT albo Gargoyle, które są wydawane, 3-4 razy w miesiącu, a nie czekasz aż Huawei łaskawie jedną łatkę w roku wypuści.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: matek451 »

Wszystko ładnie, pięknie tylko WNDR-4300 to 300 zł a do tego jeszcze modem LTE. Koszt około 450 zł z wysyłkami, znacznie przewyższa założony budżet. Jak się okaże , że zasięg LTE Orange kiepski i dojdzie antena dual LTE1800MHz za 200 zł to już kaplica. Ogólnie jak ma to być oferta z Orange to bierze się ofertę Internet LTE dla domu za 59,90 i do niej zestaw MF283+ z Lenovo TAB2 A10( 399 zł) lub A8( 199 zł). Zestawy warte 1100 czy 900 zł. Sprzęt sprzedaje i kupuje co tam się chce lub zostawia.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: radius »

Ja go absolutnie nie promuję, ale można go szarpnąć za 199 zł: https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... r-wndr4300

O tym ZTE napiszę tylko tyle, że z jego poziomu nawet nie odczyta się parametrów mówiących o sile i jakości sygnału.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: matek451 »

Ten w MM to wirtualny, już go nie ma. A co do ZTE MF283+ to opłaca się go brać tylko od Orange i w komplecie z Lenovo TAB2. A kasę ze sprzedaży można kupić co się chce.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: radius »

W ubiegłym tygodniu znajoma kupiła tą drogą. Nie mogła odebrać w markecie, który widziała z okna, ale za 7 lub 9 zł dopłaty otrzymała go do domu.

Konfigurowałem Jej, więc tak mi przyszło do głowy go zasugerować, ale jak wspomniałem nikomu go nie wciskam.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: dzejk »

w MM mają tylko 2 sztuki powystawowe z odbiorem osobistym, jedna w Przemyślu, druga w Olsztynie.
Ale jak ktoś ma blisko, to za tę kasę dobry sprzęt. Do poczytania link.
wandii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-12-30, 18:36
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: wandii »

Mam router TP-linka z obsługą usb ale podłączałem kiedyś do niego router jakiś na usb u znajomego i niestety nawet przez osobny hub aktywny nie działało - pisałem o Tym problemie tutaj na forum. U mnie jest lepszy zasięg więc może zadziała, wyciągnę go z szafy i przetestuje.

Mój laptop nie obsługuje 5ghz poza tym prędkości rzędu 100mb mi się nawet nie marzą- 20 byłoby super a stabilne 10 bardzo ok

Airbox 2 miał opcje 2.4 lub 5ghz... nie wiem jak to w praktyce wyglądało bo jak pisałem mój lapek 5ghz nie łapie.

Antenę zewnętrzną dual jakąś mam, znajomy kiedyś dostał z polsatu i mi ją dał

W tej chwili korzystam z jakiegoś starego huawei z t-mobile z kartą orange i coś tam działa do tych 10mb ale jak ma gorszy dzień to mniej.

Ogólnie chodzi mi o to, żeby urządzenie podłączone do anteny zewnętrznej łapało jak najlepszy sygnał/zasięg. Już kilka dobrych lat nie siedzę w temacie więc nie wiem czy zwykły modem usb będzie zapewniał to samo co jakiś większy z wi-fi

W orange za 30zł bez urządzenia mam 20gb + 5 przy umowie przez internet, kupując kartę pre paid za 5 zł mam 4gb internetu więc poza nielimitowanym LTE w abonamencie wychodzi to samo.

Ogólnie po kilku latach płacenia za neo + przymusowo tel i mając 2mb chciałbym w końcu coś taniego.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: radius »

Jaki router masz w szafie?

Karta Dual Band do laptopa to wydatek rzędu 85-100 zł. Gorzej jeśli "whitelist" w BIOS nie pozwala na jej wymianę.

Jaką masz zewnętrzną antenę?

Dlaczego podajesz tak mało szczegółów, a chcesz uzyskać pomoc? Piszesz, że masz modem, a nawet nie zamieszczasz jego symbolu?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: Hermogenes »

kupując kartę pre paid za 5 zł mam 4gb internetu

Chcę taką kartę gdzie ją kupić i jak się nazywa,szukam i nie mogę trafić .poz Hermogenes
wandii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-12-30, 18:36
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: wandii »

Nie wiedziałem, że nazwa mojego obecnego modemu bez LTE, który znalazłem na ulicy i tymczasowo używam, czy model routera leżącego w szafie ma wpływ na wybór nowego modemu do LTE którego szukam.
W takim razie posiadam następujący "sprzęt"
Obecny modem Huawei e353s-2
Router tp-link 3220
Antena AK C2 Uni
Laptop acer 5739g (jeśli to też ważna informacja przy wyborze modemu)

Pisałem wcześniej, nie potrzebuje dual band w laptopie, obecna karta mi wystarczy.

Karta sim, dostępna w każdym kiosku, stacji benzynowej itp z sieci orange.
Aktywujesz ją w taryfie orange free i masz 4gb na 30 dni + to co zapłaciłeś za kartę na rozmowy.

Tylko nie kupuj z kontrolą rodzicielska bo żadna strona z https nie wchodzi i nie zalogujesz się na pocztę, allego, forum i w ogóle nigdzie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: wojteks »

Modem zabytek z HSPA+ tylko, router stary i nie wydolny do LTE, antena szmelc Plusa/CP.
Nie pomagam na PW!
wandii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-12-30, 18:36
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: wandii »

Przeczytałeś całość czy tylko ostatni post? Nie prosiłem o recenzję posiadanego sprzętu tylko pytałem co kupić.

Modem ZNALEZIONY NA ULICY, wsadziłem kartę sim i działa więc posługuję się nim do czasu znalezienia LEPSZEGO.
Router kupiony kiedyś i leży w szafie... ktoś wyskoczył z pomysłem użycia takiego to napisałem, że jakiś mam.
Antena ZA DARMO Z CYFROWEGO POLSATU więc lepsza niż wcale.

Powtórzę pytanie to może wrócimy do meritum.

Szukam modemu do internetu mobilnego w cenie 150-200zł żeby złapał mi jak najlepszy zasięg. Dostałem już kilka propozycji modemów przenośnych ale MOŻE JAKIŚ INNY MODEM STACJONARNY zapewni lepszy ZASIĘG/ODBIÓR internetu. O przesyłanie go dalej do urządzeń w domu proszę się nie martwić.
Skoro antena która mam obecnie się nie nadaje to napiszcie jaką kupić.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: Hermogenes »

Aktywujesz ją w taryfie orange free i masz 4gb na 30 dni + to co zapłaciłeś za kartę na rozmowy.

Tak zrobiłem i dostałem tylko 1024 MB , może niepotrzebnie aktywowałem rok ważności konta . poz Hermogenes
wandii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2014-12-30, 18:36
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Modem 3g lte z wi-fi

Post autor: wandii »

Dziś aktywowałem następną kartę i po raz kolejny dostałem 4gb + 1gb ze starteru "na start"
ODPOWIEDZ