Dylemat co do routera LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregor2k94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-12-25, 17:45

Dylemat co do routera LTE

Post autor: gregor2k94 »

Witajcie. Mam pewien dylemat co do routera LTE - mogę kupić w dobrej cenie ( około 200 zł ) router Huawei B593 ( bardzo mało używany ). Przetestowałem go w mojej lokalizacji - internet działał idealnie, nawet bez anteny zewnętrznej wyciągał do 70mbit downloadu, okolo 30 uploadu ( zamierzam dokupić antenę zewnętrzną ). Z drugiej strony tej router jest już stary, więc pomyślałem nad nowym Huawei B315, który znowu jest mocno awaryjny. Co wybrać? Jeszcze dwa pytanka? Czy któryś z powyższych routerów można skonfigurować w trybie 'Bridge'? Zależy mi na tym, by ten router LTE był głównym, a Wifi byłoby rozdzielane przez inny router. Ewentualnie możecie polecić router LTE, który obsługuje Bridge. Drugie pytanie - czy da się jakoś sprawdzić z którym BTS-em łączy się router? Dziękuje z góry za odpowiedzi.
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Dylemat co do routera LTE

Post autor: tom3636 »

Ja bym brał 593. Nowe produkty producent nie po to wypuszcza bo są lepsze, ale znalazł nowego tańszego podwykonawcę i więcej może zarobić. Co do drugiego pytania to nie ma najmniejszego problemu. Podpinasz drugi router do gniazda LAN i jazda. Zadziała z każdym routerem. Najlepiej, żeby drugi router ustawić jako AP, ale to nie jest konieczne. Jak nie ma takiej funkcji to też będzie działać.
gregor2k94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2015-12-25, 17:45

Re: Dylemat co do routera LTE

Post autor: gregor2k94 »

Rozumiem, a możesz mi polecić jeszcze router, który współpracuje z Gargoyle lub Tomato?
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dylemat co do routera LTE

Post autor: ksx4system »

gregor2k94 pisze:Rozumiem, a możesz mi polecić jeszcze router, który współpracuje z Gargoyle lub Tomato?
Dołóż parę groszy i kup prawdziwy router (MikroTik z dwuzakresowym Wi-Fi dorwiesz za minimalnie ponad dwie stówki), a do niego wepnij modem po USB.
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Dylemat co do routera LTE

Post autor: tom3636 »

Tu masz listę polecanch routerów http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12006. Z najtańszych dobrych to Nexx 3020 z ebaya.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Dylemat co do routera LTE

Post autor: onken »

Niby czemu z je_baya ? Mądrzy kupują bezposrednio na Ali ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Dylemat co do routera LTE

Post autor: dzejk »

na gearbest nawet ciut tańszy
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Dylemat co do routera LTE

Post autor: tom3636 »

A tak z ciekawości spytam, jak z reklamacjami na gearbest? Jakieś 20 % paczek z ebaya mi nie dochodzi i ze zwrotami należności nigdy nie było problemów.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Dylemat co do routera LTE

Post autor: dzejk »

jak płacisz przez paypala to nie ma większego znaczenia, gdzie kupujesz.
ODPOWIEDZ