Antena do routera Huawei B818

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gzeniu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-07-24, 14:19

Antena do routera Huawei B818

Post autor: Gzeniu »

Witam,
Zamierzam kupić router Huawei B818, jednak zastanawiam się jaka antena byłaby najlepsza. Mieszkam w Grochowicach (67-240 Kotla), które są położone w zagłębieniu otoczonym lasem. Interesuje mnie sieć T-Mobile. Najbliższe BTSy znajdują się w Kotli. Proszę o poradę, jaka antena sprawdzałaby się najlepiej w tej sytuacji oraz jakie kable będą mi potrzebne do montażu i połączenia z routerem.
Z góry dziękuję za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do routera Huawei B818

Post autor: matek451 »

Ty na serio z tym T-mobile i B818 do niego, jesteś internetowym samobójcą ? Skad w ogóle ten poroniony pomysł, w tej okolicy na ogromnym obszarze T-mobile i Orange nie istnieją, nikt rozsądny nie korzysta tam z usług tych operatorów , nawet głosowych.
Gzeniu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-07-24, 14:19

Re: Antena do routera Huawei B818

Post autor: Gzeniu »

matek451 pisze:Ty na serio z tym T-mobile i B818 do niego, jesteś internetowym samobójcą ? Skad w ogóle ten poroniony pomysł, w tej okolicy na ogromnym obszarze T-mobile i Orange nie istnieją, nikt rozsądny nie korzysta tam z usług tych operatorów , nawet głosowych.
Tak ja na serio z tym T-Mobile (nowa oferta bez limitu danych). W tym momencie mam 2Mb/s, więc ratuje mnie każdy upgrade jeśli chodzi o tę kwestię. Z tego co wiem sensowniejszej opcji nie mam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena do routera Huawei B818

Post autor: matek451 »

Mało niestety wiesz na dodatek nie słuchasz kogoś kto radzi ci omijać tam T-mobile jak najdalej, w tej lokalizacji liczą się tylko dwaj operatorzy czyli Play i Plus. Zresztą i tak nie masz szans na nową ofertę z T-mobile a jak ja dostaniesz to i tak wiele nie uzyskasz, sam pochwaliłeś się tymi 2Mb/s wg. mnie to i tak dobry wynik na tym terenie z T-mobile, a jak osiągniesz z 10Mb/s to byłoby super ale w to i tak nie wierzę, szczególnie wieczorami. Użytkownicy sieci NetWorks na tym terenie , na kilkuset km2 w tym też w twojej miejscowości to masochiści skazujący się na padlinę a nie internet. Kup sobie porzadny router, moze być B818 , do niego włóz kartę pre-paid z taryfą odNowa Play za 5 z, aktywuj na niej 100GB za darmo i, do routera antena Dual LTE1800-2600MHz ustawiona na Kotlę i będziesz mógł sprawdzić jak działa porządny internet mobilny w agregacji e 4 pasm LTE z BTS-a 5GR z dosyłem na swiatłowodzie.
ODPOWIEDZ