Sprzęt do lasu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MikrySoft
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-08-08, 13:53

Sprzęt do lasu

Post autor: MikrySoft »

Problem: Działka w lesie
Lokalizacja:
Wilga, Mazowieckie
Obrazek

Las wszędzie dookoła, ponad drzewa z anteną raczej nie wyjdę.
Kupiłem już parę https://telkob.pl/pl/p/2x-ATK-504-Pasmo ... 220-zl./60, planuję dodać kabel typu RF10F czy podobny.
Pytanie brzmi: jaki modem do tego. Zastanawiam się nad B818, ale może jest coś lepszego/nowszego co warto by rozważyć?
Nie jestem w stanie teraz (ani w najbliższej przyszłości) wykonać żadnych pomiarów "w terenie", ale z testów w ubiegłych latach (na E5573c) to na simach z Plusa i z Play był sygnał nawet na 2600.
Nie jestem przywiązany do żadnej sieci, chodzi głównie o wypady weekendowe.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt do lasu

Post autor: pawel_b »

@MikrySoft
Mógłbym co nieco powiedzieć bo właśnie wróciłem z Wilgii ;)
Jesteś w lepszej lokalizacji bo ja męczyłem się na działce na Alei Słońca przy Pionierów i tam łapałem sygnał aż z BTS Networks na Tartacznej :(
antena powinna dać radę tyle że im dłuższy kabel tym większa strata na sygnale więc najlepiej antena na dach domku i w miarę blisko router, celowałbym w TMobile/Orange z nadajnika Networks WIlga
maszt Orange - dz. nr 528/5
T-Mobile ID: 22276 (N!)
Orange ID: 3522 (N!)
albo Play ( ID: GAR5510, ul. Puławska 8 własna wieża), są wszystkie pasma, czy złapiesz dobry sygnał na 2600 to osobiście wątpię, ja z tego nadajnika Networks w ogóle nie mogłem złapać sygnału, na tych BTS generalnie masz pełny zestaw pasm ale B818 to chyba nie ma sensu, wystarczy B628
oczywiście koledzy namówią cię na pomiary bo generalnie tak powinieneś zrobić, może się okazać że z tego nadajnika Plusa przy Las Woda złapiesz coś więcej ale ja mam wrażenie że tam tylko Aero ma LTE, miałem karty wszystkich czterech operatorów i z Plusa w ogóle nie łapałem LTE na smartfonie, a Orange/TMobile i Play tak
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt do lasu

Post autor: pawel_b »

@MikrySoft
być może jest jednak niespójność w danych na beta.btsearch.pl bo wybierając źródło danych UKE, bardziej wygląda na rzeczywistą lokalizację tych BTS w Wildze, dlatego sygnał TMobile łapałem z dz. nr 369/5 na Tartacznej (ID: 25404) a Orange z maszt Orange - dz. nr 528/5 (ID: 3522)
ODPOWIEDZ