Jaki kabel DKU-5??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Jaki kabel DKU-5??

Post autor: siubul87 »

Witam! mam zamiar kupic kabel DKU-5 aby laczyc sie z netem poprzez gprs (Nokia 5100) Kupic oryginalny czy jakis tani z allegro??? moze macie taki kabel z allegro to napiszcie jak sie spisuje.
Gość

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: Gość »

Z kablami na allegro trzeba uważać. Sam dałem się nabrać i kupiłem niby odpowiednik CA-42 za 13,99zł na tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80669044

Na płycie do kabla jest instrukcja instalacji i faktycznie przekombinowane wszystko totalnie. Co to za odpowiednik oryginlanego kabla NOKI co nie współpracuje z programem PC SUITE???? Nie doczytałem na aukcji tego wcześniej i to mój błąd, ale nazywać kabel odpowiednikiem to przesada!

Najgorsze, że nie z tym kablem nie połączyłem się z internetem, bo za chiny nie można się dostać do modemu w noki i ustanowić połączenie.
Zgroza ilu ludzi takich jak ja kupuje bubel na tych aukcjach.

Z adapterami bluetooth na allegro to też robią ludzi w konia pisząć o przepustowości 1MB a w rzeczywistości jest 115kb

Czy poza oryginalnym kablem noki za 150zł można kupić identyczny taniej???
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: dreamoftheviper »

Nie baw sie w podróbki kupiłem trzy kable różne na allegro i żadnen nie chciał sie łączyć z internetem z moją nokia 6230 a jesli juz sie połączył to chodził jak żółw, zainwestowałem i kupiłem oryginalny kabelek Nokii ściągnąłem PcSuite i internet chodzi aż miło EDGE do 230 kb/s Pozdrawiam
seboo

jak zwykle potwierdzam

Post autor: seboo »

oryginal smiga ze az milo - 6020 w iplusie 20.5 kb / sek dziala az druta urywa
Gość

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: Gość »

Zamiast pisać jak śmiga oryginalny kable lepiej napiszcie gdzie najtaniej można go kupić. Są jakieś sprawdzone sklepy internetowe?
Gość

Re: jak zwykle potwierdzam

Post autor: Gość »

seboo pisze:oryginal smiga ze az milo - 6020 w iplusie 20.5 kb / sek dziala az druta urywa
Używamsz DKU-5 czy innego?
To prawda że DKU-5 nie wszystkie "chodzą" z 6020(21)?
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: siubul87 »

wlasnie napiszcie gdzie mozna dostac oryginalny kabel??? i To prawda że DKU-5 nie wszystkie "chodzą" z 6020(21)? bo jestem na kupnie nokii 6021 bo chce miec edge:):)
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: dreamoftheviper »

Odpowiadam na wasze pytanie Oryginalny kabel do nokii DKU-2 do 3300 6170 6230 6230i 6260 6630 6650 7600 7610 7700 i inne można dostać na allegro za 40 zł Pozdrawiam

oto link http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82354646 - u inego ja kupiłem i na swojej nokii osiągam do 230 kb/s (nokia 6230)

lub wpiszcie w wszukiwarke na allegro "oryginalny kabel" i wybierzcie telefony i akcesoria i wyszukajcie moze do waszego modelu telefonu tez sie cos znajdzie
[email protected]
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-01-22, 17:32

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: [email protected] »

Może to nie na temat ale problem podobny. Wiekszość nowych telefonow ma złącze usb i trzeba kupić kabel który połączy bezpośrednio telefon z portem usb, natomiast na allegro jest pełno kabli które oszukują komputer i widzą telefon poprzez wirtualny com mimo ze podłączony jest pod usb po drodze jest układ scalony a na koncu kabel do telefonu z odpowiednim złączem tyle ze nie podlącza sie poprzez usb tylko coma w telefonie. Elekt niezawsze pełna zgodność a i prędkość spada. Czemu są takie popularne na allegro ????
Wynika to z konstrukcji; kabel od strony komutera az do układu scalonego jest zawsze ten sam ( łącznie z oprogramowaniem ) natomiast koncówka z drugiej strony czyli od aparatu telefonicznego zależy od modelu aparatu. Jest to dobre rozwiązanie dla telefonów które mają tylko wyjście na coma i korzystają z GPRS, do pozostałych odradzam. W związku z powyższym ............... kupiłem bluetooth na allegro. I jestem zadowolony. Adapter ten może posłużyć do innych zastosowań a kabel wiadomo
Tompey

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: Tompey »

kupilem pare dni temu DKU2 za 39 zl w stoisku plusa w Geant w Krakowie.
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: siubul87 »

Tompey pisze:kupilem pare dni temu DKU2 za 39 zl w stoisku plusa w Geant w Krakowie.
Tompey a byl tam DKU 5 i w jakiej cenie jezeli tak?. Z tego co wynikia latwiej dostac oryginalny DKU 2 niz DKU 5.
Tompey

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: Tompey »

siubul87 pisze:Tompey a byl tam DKU 5 i w jakiej cenie jezeli tak?. Z tego co wynikia latwiej dostac oryginalny DKU 2 niz DKU 5.
wydaje mi sie, ze byl, ale glowy nie dam, bylo wiele roznych kabli.. poprosilem kabel do nokii 6230i i dostalem DKU2.
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: dreamoftheviper »

Tompey napisz czy teraz Ci chodzi internet po zakupie kabelka DKU-2? i czy nie zrywa połączeń bo jestem ciekawy czy sobie juz poradziłes czy też nie Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: dreamoftheviper »

UWAGA!!! Dla wszystkich chcących kupić kabel DKU-2 oraz DKU-5 informuje, że w salonach Plusa są lub będą dostępne DKU-2 30 zł brutto, oraz DKU-5 40 zł brutto (oczywiście kable USB) w Toruniu już się pojawiły byłem się dowiedzieć w salonie Plusa Pozdrawiam
Gość

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: Gość »

dreamoftheviper,
Dzięki za info :D
Darek

kabel

Post autor: Darek »

Z tymi kablem dku-5 to wprowadzasz ludzi w błąd ,takie podróby na allegro są po 15 zł.Idż do tego salonu i weż kabel do ręki,a jak nie wiesz jak wygląda orginał dku-5 NOKI to wejdż na stronke noki .albo go kup i podłącz swoją komórke.Bez obrazy ale czytam i mnie ....... strzela dku--2 mozna kupić na allegro za 40 zł ale nie dku-5 a już <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie CA-42 który jest następcą dku-5.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: dreamoftheviper »

Jaki bład? ja kupiłem kabel na allegro za 40 zł DKU-2 do nokii 6230, w salonach byłem i sie okazało że to są podróby, oryginalnych nie mieli.
dreamoftheviper ©2006
Darek

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: Darek »

Przczytaj uważnie co napisałem DKU-5,a nie dku-2 .Przeciez napiasałem Ci że dku-2 sa po 40 zl.Wiec po sie denerwujesz i siejesz ferment.Od samego początku nikt nie kwestionowal ceny kabla dku-2 za 40 zl.Bo chyba każdy potrafi właczyc gogle.Po co podajesz nie sprawdzone informacje.Dziwne
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Jaki kabel DKU-5??

Post autor: krecikson »

[email protected] pisze:... jest pełno kabli które oszukują komputer i widzą telefon poprzez wirtualny com mimo ze podłączony jest pod usb po drodze jest układ scalony a na koncu kabel do telefonu z odpowiednim złączem tyle ze nie podlącza sie poprzez usb tylko coma w telefonie. Elekt niezawsze pełna zgodność a i prędkość spada. ...
a co ze zwykłymi kablami RS232 do Nokii, skoro nie muszą nic emulować powinny być lepsze??? mona je kupić za grosze, ale czy zastąpią kabel DKU-2 albo DKU-5 ? czy można je z powodzenie zastosować do tansmisji GPRS albo EDGE :?:
ODPOWIEDZ