ED 77

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Paweł 1975

ED 77

Post autor: Paweł 1975 »

Witam mam pytanko ,szukam opini posiadaczy modemy ed77 w pomarańczy .Ja taki mam i jestem ciekawy jak sprawuje się u was jakie macie problemy z nim i jak je rozwiązywaliscie Czekam na ciekawe informacje
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: ED 77

Post autor: Czarek88lol »

hmmm... no ja posiadam ten modem:D <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> raczej dobrze sie sprawuje:p czasem jakis bład wyskakuje w programie edge dialer, ale drugi raz wchodze i jest juz dobrze;) normalni łaczy:) tylko musze antene zewnetrzena dokupic do tego modemu:p moze wiesz jaka? pozdrawiam:D
Paweł 1975

Re: ED 77

Post autor: Paweł 1975 »

Ja zakupiłem antenke z allegro kierunkową http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=74724906 za 100 zł z przesyłka z 2 kresek zrobił mi sie full jest naprawde warta ta antenka .Mam pytanko czy masz zainstalowane gg bo ja <font color="#FF00FF"><b>»»nie mogę««</b></font> odpalić żadnej wersji.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: ED 77

Post autor: Czarek88lol »

hmm... no gg u mnie bez problemu działa;] tylko ze reklamy mam wyłaczone;) to tak z przyzwyczajenia bo kiedys jak sie łaczyłem przez gprs i płaciłem za ilosc wysłanych badz odebranych danych to kazdy kb sie liczył;D ale pamietam ze kiedys nie mogłem u siebie tworzyc nowego konta;/ pamietam ze na innym łaczu musiałem sobie załozyc numer i u siebie tlyko brałem opcje ze mam juz swoj numer i wszystko działało;) teraz przez edge jest ok;) a u Ciebie nie wiem dlaczego jest z tym problem;/ nie mam pojecia;/ sprobuj utworzyc moze numer u kogoś i wtedy moze Ci odpali gadu;) pozdrawiam i powodzenia;)
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: ED 77

Post autor: dreamoftheviper »

antena kierunkowa do modelu ED77 http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=82990285
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: ED 77

Post autor: Czarek88lol »

będę miał tę antene prawdopodonie w przyszłym tygodniu to napisze czy zadowolony jestem i w ogole;) pozdrawiam:)

respect dreamoftheviper;]
tom Wawa

ja mam problem z ED77

Post autor: tom Wawa »

Ja niestety posiadam od tygodnia i po 1 dniu zadawalającego działania spadła mu efektywnosc, Statystyka: transfer maksymalny 15 kB/s :( i nie poprawia <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> tego poziomu. Babeczka w BOKu nie wie o co chodzi...technicy nie naprawiaja niczego po 3 dniach:( czy mozecie cos poradzic?
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: ja mam problem z ED77

Post autor: dreamoftheviper »

tom Wawa pisze:Ja niestety posiadam od tygodnia i po 1 dniu zadawalającego działania spadła mu efektywnosc, Statystyka: transfer maksymalny 15 kB/s :( i nie poprawia <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> tego poziomu. Babeczka w BOKu nie wie o co chodzi...technicy nie naprawiaja niczego po 3 dniach:( czy mozecie cos poradzic?
A nie przekroczyles transferu? jaki masz abonament? a moze slaby masz teraz zasieg albo modem przestroil sie na innego BTSa ktory nie ma EDGE, jesli tak to polecam antene kierunkowa - patrze posty wyzej Pozdrawiam
kecaj05
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2005-09-30, 17:35
Lokalizacja: Lasówka

Jaka antena

Post autor: kecaj05 »

Witam! Posiadam również ed 77 i mam zamiar dokupić zewnętrzną antenę ale trochę pogubiłem się w opiniach sprzedawców. Ogladałem anteny na stronce www.dipol.com.pl twierdzą że antena musi również obsługiwać przesył danych, musi być w polaryzacjach V i H a częstotliwości 900/1800, Wg sprzedawcy z Dipola przesył danych odbywa się na innym kanale niż rozmowy i wskazania zasięgu np komórki mogą być mylące tak twierdzi również konsultant z BOK. Poradźcie którą wybrać każdy chwali swoje do czasu sprzedaży gorzej później z odpowiedzialnością i reklamacją.
Paweł 1975

Re: ED 77

Post autor: Paweł 1975 »

Umnie też spadł transfer wiec komóra i dzwoniłe prosiłem i na koniec prawie krzyczałem na nich .Po kolejnej interwencji mieli mi zakładać już jakić licznik transferu u nich ale zadzwonił gostek z BOK i powiedział że na nadajniuku tym co ja <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> jest zamało kanałów do transmisji danych ale w ciagu tygodnia to mają zmienic wtedy z obiecywanych 128 kbps miałem 30, 40 czasami 50 a nawet był 13 .Teraz mam średnio 70 ale spada do 60 kbps czasami a czasami wskakuje do 115 kbps wszystkie pomiart dokonuje z stronki podanej na forum http://speed.airlan.pl > Jeszcze nie złozyłem broni i bede ich atakował wam tez radze miezyć i dzwonic bo inaczj z nimi niewygramy . To jedyny tel.Wracajac do gg spróbuje zarejestrować się u kumpla i napisze o rezultatach .Pozdrawia wszystkich DONKICHOTÓW WALCZĄCYCH NIE Z WIATRAKAMI ALE Z POMARAŃCZĄ .
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: ED 77

Post autor: Czarek88lol »

dobrze poweidziane:p ehe:p ja w poniedziałek bede miał antene kierunkową i zobacze jak bedzie:p jak cos to bede dzwonił do nich;D tylko ze oni sa nie kumaci:p ale co zrobic:P pozdrawiam:D
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: ED 77

Post autor: canidy »

Paweł 1975 pisze:Witam mam pytanko ,szukam opini posiadaczy modemy ed77 w pomarańczy .Ja taki mam i jestem ciekawy jak sprawuje się u was jakie macie problemy z nim i jak je rozwiązywaliscie Czekam na ciekawe informacje
Witam,

Nie wiem co Ci ludzie piszą ale nie odpowiadają na Twoje pytanie. ED77 jest chyba ze wszystkich modemów najbardziej stabilny nawet bez anteny zewnętrznej. Jednakże ma EDGE klasy 6, a co za tym idzie szybciej nie będziesz ściągał danych niż 22 kB/s co i tak jest niewielkim zmartwieniem bo trzeba by być bardzo blisko BTSa aby chodziło szybciej.
Jeżeli chcesz podłączać do laptopa to musisz liczyć się z okablowaniem. Ma on zasilanie z zewnętrznego zasilacza ale może też czerpać napięcie z USB. Niestety z powodu chyba za niskiego napięcia podawanego przez USB czasami się zawiesza lub zrywa połączenie.
Do PC jest idealny, żadnych problemów z konfiguracją (jest w pełni automatyczna), żadnych problemów z firmware ani z samym softwerem z firmy Techlab, poza tym jest zbudowany na procesorze Nokii, a co by nie powiedzieć to firma solidniejsza w telekomunikacji niż Sony Ericsson.
Jak masz więcej pytań to pisz na [email protected]

Pozdrawiam

Paweł
Szalony

Re: ED 77

Post autor: Szalony »

Ja mam na swoim ED 77 niestety ale tylko 5-8KB/s... przyzwyczailem sie juz, zreszta jak mam alternatywe dial-up w ktorym place za kazde 3 minuty z transwerem okolo 3KB/s to nie nazekam;) z tym ze musze cos z tym wkoncu zrobic bo jednak place za EDGE a z tego co widze to mam zwyczajny GPRS i stad takie transfery. Nie wiecie moze jak sprawdzic czy lacze sie przez GPRS czy EDGE? Ogolnie kupilem antene zewnetrzna ale transwer niewiele wzrosl, moze dlatego ze podlaczylem ja w domu:) Pewnie musial bym wykierowac nia na najblizszy nadajnik ale puki na dworze znieg nie zamierzam wlazic na dach

Pozdro 8)
tatik

Re: ED 77

Post autor: tatik »

Mam pytanie czy zastoswanie do teqo modemu aneny kierunkowej pracujacej na czestotliwosci 900 w oranqe coś da ? Bo z teqo co wiem oranqe edqa ma na 1800, pozostali operatorzy plus i era na 900.
agrolan

Re: ED 77

Post autor: agrolan »

Kazdy z operatorow rozsiewa EDGE i na 900 i na 1800,nieliczne sa wypadki ze w okolicy nie ma nadajnika 900.Zreszta EDGE to tak naprawde GPRS rozszezony.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: ED 77

Post autor: kemott1 »

agrolan pisze:Kazdy z operatorow rozsiewa EDGE i na 900 i na 1800,nieliczne sa wypadki ze w okolicy nie ma nadajnika 900.Zreszta EDGE to tak naprawde GPRS rozszezony.
"Transmisja EDGE udostepniana jest zarówno na czestotliwości 900 jak i 1800 MHz - przełączanie częstotliwości nie skutkuje zatem zmiana jakości transmisji. " taką wiadomosc dostałem z BOK ORANGE :)
chester

Re: ED 77

Post autor: chester »

Ludzie pomóżcie...też mam modem EDGE Dialer ED77 w orange...i nerwica mnie bierze...transfer mam taki ubogi że szkoda gadać...połączenia nie moe <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nawiązać przez ten program...a jak się już uda to zaraz zrywa połączenie...co zrobić żebym mógł cały czas połączenie nawiązywać,mieć wyższy transfer i żebu połączenia nie przerywało...doradżcie...piszcie tu lub na moje gg...nr:1593234
Gość

Re: ED 77

Post autor: Gość »

dzwoń do BOK Orange!!! Ja też tak miałem, zadzwoniłem do BOK, zgłoszenie zostało przyjęte, przekazane do działu technicznego, następnego dnia technicy zadzwonili ze coś zrobili na nadajnikach i w systemie i powinno działać, i działa!!!
tatik

Re: ED 77

Post autor: tatik »

agrolan pisze:Kazdy z operatorow rozsiewa EDGE i na 900 i na 1800,nieliczne sa wypadki ze w okolicy nie ma nadajnika 900.Zreszta EDGE to tak naprawde GPRS rozszezony.
Bzdura -- oranqe edqa ma w wiekrzości na 1800 mhz
ODPOWIEDZ