[wydzielony] Router z WiFi i bramka voip ( 3G )

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wisterbram
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-02-23, 12:43
Lokalizacja: Katowice

[wydzielony] Router z WiFi i bramka voip ( 3G )

Post autor: wisterbram »

spox ... tylko, że mam router z WiFi i chce na WiFi jednego kompa podłączyć, a do wolnego gniazda bramkę VOIP
Ostatnio zmieniony 2008-02-23, 16:26 przez wisterbram, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [wydzielony] Router z WiFi i bramka voip ( 3G )

Post autor: bob »

wisterbram pisze:tylko, że mam router z WiFi i chce na WiFi jednego kompa podłączyć, a do wolnego gniazda bramkę VOIP
To wszystko i nawet więcej uzyskałem dzięki wrt54g3g.
wisterbram
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-02-23, 12:43
Lokalizacja: Katowice

Re: [wydzielony] Router z WiFi i bramka voip ( 3G )

Post autor: wisterbram »

spox ... ale pytanie za jaka kasę - takie cudeńko kosztuje ponad 500 zł !! A powiedz mi, czy można do niego bezpośrednio wsadzić kartę SIM, czy trzeba przez kompa w którym jest karta ciągnąć ??

i drugie pytanko ... czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> mam szansę to zrobić na tym ruterze co mam ?? DLINK DI 524 ??


pozdro
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [wydzielony] Router z WiFi i bramka voip ( 3G )

Post autor: bob »

wisterbram pisze:A powiedz mi, czy można do niego bezpośrednio wsadzić kartę SIM
Wsadzasz modem i po sprawie. Nie potrzebujesz nawet kompa do obsługi bramki voip.
wisterbram pisze:DLINK DI 524 ??
Chyba tylko przez udostępnienie połączenie. Niech mnie ktoś poprawi jeśli jest inaczej.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: [wydzielony] Router z WiFi i bramka voip ( 3G )

Post autor: reilord »

Witam,

mam router d-link DI-524 i BC na Icon225.
Na komputerze PC mam wlaczone ICS i udostepniam BC. Jakos udalo mi sie wczoraj skonfigurowac router by PC z BC, Laptop (wifi) i iphone mialy internet z BC. Niestety przestalo to dzialac po jednym dniu i nie zrobilem backupu ustawien. Spedzilem dzis 4 godziny na naprawianiu tego. W koncu przywrocilem fabryczne ustawienia router'a i odlozylem go na polke. Mam nadzieje, ze ktos przerabial juz temat z tym routerem oraz udostepnianiem komorkowego internetu i bedzie mogl mi pomoc, bo ja juz nie mam pomyslow.

Z gory dzieki.

[ Dodano: 2008-11-09, 21:03 ]
Juz dziala. Tutaj znalazlem cenne wskazowki: http://forum.pclab.pl/t327958.html
Moze warto przykleic, albo dodac do FAQ, zeby ludzie wiedzieli, ze jakby co to moge podeslac konfiguracje, ale dopoki nie ma takiego zapotrzebowania to nie chce na to tracic czasu, przynajmniej w tym miesiacu.

Aktualnie wlan mam po tkip i zastanawiam sie czy nie przelaczyc na aes, czy jest to warte zachodu?
Poza tym zauwazylem ze na pc z bc mam transfer rzedu 120-200 kBps, a na laptopie i IP mam 30-50 kBps. Z czego to wynika? Jak moge choc troche podniesc osiagi? Zaznaczam, ze laptop i IP w momencie testowania byly 1-1,5 metra od router'a.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: [wydzielony] Router z WiFi i bramka voip ( 3G )

Post autor: reilord »

Aktualizacja, na komputerach mam 120-150 kBps, a na iP 6-12 kBps, dlaczego?
umtskarten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-06-25, 20:19
Lokalizacja: Katowice

Re: [wydzielony] Router z WiFi i bramka voip ( 3G )

Post autor: umtskarten »

reilord pisze:Witam,

mam router d-link DI-524 i BC na Icon225.
Na komputerze PC mam wlaczone ICS i udostepniam BC. Jakos udalo mi sie wczoraj skonfigurowac router by PC z BC, Laptop (wifi) i iphone mialy internet z BC. Niestety przestalo to dzialac po jednym dniu[...]
Na Twoim miejscu kupilbym router, ktory obsluguje icon 225. Problem z glowy.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-12-23, 09:12 ]
Przycinam zbyt długi cytat.
Ostatnio zmieniony 2008-12-23, 09:11 przez umtskarten, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: [wydzielony] Router z WiFi i bramka voip ( 3G )

Post autor: reilord »

A widziesz te subtelna roznice w cenie (300 zl!)? Od mojego ostatniego postu wszystko dziala. Byly dwie przerwy w dostawie prady i nic sie nie rozwalilo. Wiec jestem zadowowlony z tego routera - pozostaje mi sie przyzyczajac do wiekszych rachunkow za prad :)
ODPOWIEDZ