Jaki modem?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gorus

Jaki modem?

Post autor: gorus »

Witam!Planuję "wskoczyć" w blueconnect ten za 79zł netto,bez modemu http://www.blueconnect.pl/index.php?id= ... ction=korp .Modem planuję kupić na własną rękę,jednak nie wiem jaki.Czy moglibyście mi polecić jakieś tanie modele obsługujące umts lub edge?Tanie tzn. do 200zł(o ile takie są)Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki modem?

Post autor: dreamoftheviper »

Napisz czy masz noetbooka czy też komputer stacjonarny,

A dlaczego jak chcesz kupić modem to nie weźmiesz od nich w jakieś promocji, jak podpisujesz umowe to modemu są tańsze niż kupowanie na własną ręke

a nie chcesz łączyć się przez telefon komórkowy z internetem np nokia 6230, moim zdaniem wyniesie Cię taniej jak zakup modemu.?

a jeśli masz procesor AMD to odradzam kupno modemów Sony Ericssona miałem problemy (podobno nie każdy ma ale ja miałem)
Gość

Re: Jaki modem?

Post autor: Gość »

No właśnie do kopmutera stacjonarnego.No i kurde mam procesor AMD.Skoro bym używał telefonu, jako modemu, to jakie to ma wady (chodzi mi głównie sprawy techniczne blueconnect i związane z szybkością transferu)?
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki modem?

Post autor: dreamoftheviper »

A dlaczego uparłeś sie na bluconecta nie lepiej wziąć iPlusa i abonament 60 zł (bez modemu umowa na 1 rok) kupujesz nokia 6230 (ok 500zł) i kabelek USB oryginał ok 40 zł, i rozkoszujesz się prędkością EDGE do 237 kilo (download od 20 - 34 kilo - ja tak mam przy swojej 6230) moim zdaniem to jest lepsze rozwiązanie jakbyś miał kupowac modem, jedyną wadą jest to że musi być podłączona do ładowarki nokia bo szybko pada bateria, ale i modem na USB potrzebuje zasilacza bo stacjonarny komputer nie ma wejścia PCMCIA Pozdrawiam jeśli masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem
dreamoftheviper ©2006
Maro

Re: Jaki modem?

Post autor: Maro »

Mnie przerazala umowa na 2 lata u wszystkich operatorow oprucz Plusa. Jesli masz nr w plusie (ja przenioslem-dziala) aktywujesz usluge iPlus 60zl (deaktywacja ok10zl) do tego Nokia 6230 i masz full speed EDGE
http://www.iplus.pl/materialy/promocje/ ... usluga.pdf

Podobnie jak przedmowca polecam.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki modem?

Post autor: gnd »

...dodatkowo używając jako modemu N6230 zamiast kablem lepiej poł. ją przez BT - koszt ok 35-40pln.
gorus

Re: Jaki modem?

Post autor: gorus »

Dzięki chłopaki za odpowiedzi.Myślałem, że oferta oprócz tej oferty blueconnect,już żadna inna sieć nie podpisuje umów na mniej niż rok.Szczerze mówiąc,to ta oferta iplusa jest sporo lepsza od blueconnect.
gorus

Re: Jaki modem?

Post autor: gorus »

Jeszcze tylko jedno pytanko.Z tego co się doczytałem,to ta oferta iplusa za 60zł bez modemu kierowana jest do abonentów plusgsm.Ja niestety jestem związany umową z innym operatorem.Musiałbym poprosić znajomego,ale czy wtedy nie będzie on miał problemów np. z dzwonieniem?Czy usługa iplus jest niezależna od numeru w plusgsm?
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki modem?

Post autor: dreamoftheviper »

gorus pisze:Jeszcze tylko jedno pytanko.Z tego co się doczytałem,to ta oferta iplusa za 60zł bez modemu kierowana jest do abonentów plusgsm.Ja niestety jestem związany umową z innym operatorem.Musiałbym poprosić znajomego,ale czy wtedy nie będzie on miał problemów np. z dzwonieniem?Czy usługa iplus jest niezależna od numeru w plusgsm?
Nie szkodzi że jesteś związany z innym operatorem ja też jestem w ORANGE ale poszedłem do salonu plusa i podpisałem nową umowe i dostałem karte sim z usługą iPlus i nie ma żadnych problemów. Pozdrawiam
dreamoftheviper ©2006
Gość

Re: Jaki modem?

Post autor: Gość »

To w takim razie ile Ciebie kosztuje całość za usługę iplus łącznie z abonamentem za telefon?
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki modem?

Post autor: gnd »

Anonymous pisze:To w takim razie ile Ciebie kosztuje całość za usługę iplus łącznie z abonamentem za telefon?
iplus występuje w dwóch odmianach: jako osobna usługa w pocji z modemem na dwa lata(lub bez modemu na rok), lub jako usługa dodana do abonamentu( i wtedy mozesz ją deaktywować w każdym momencie- po zakonczeniu pełnego okresu rozliczeniowego)=bez względu na to czy jest to na firme czy dla indywidualnych.Jeśli zaś chodzi o koszty to sam i+ kosztuje 60pln, natomiast w wersji z abonamantem to zależy jaki abo. wybiezesz.
sailor

a jesli zalezy mi tez na UMTS ?

Post autor: sailor »

Witam,
Jestem swiezy w tym temacie wiec wybaczcie ewentualne "glupie pytania" ;)
dreamoftheviper pisal, ze dobrym rozwiazaniem do uzyskania EDGE jest iPlus z Nokia 6230. Mi jednak zalezy tez na UMTS. Czy znacie jakies optymalne konfiguracje (glownie chodzi mi o modem do PCMCIA) do laptopa ? Jestem z W-wy, wiec z zasiegiem nie powinno byc problemu.
Z gory dzieki za pomoc
Pozdr
gorus

Re: Jaki modem?

Post autor: gorus »

Witam ponownie!Po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem,że na tę chwilę nie jest mi potrzebny aż tak szybki inernet,by się angażować w umowę.Postanowiłem trochę poczekać,gdyż i tak w pracy mam dostępny internet.Jednak czasem w domu potrzebuję sprawdzić pocztę,wysłać pilnego maila,czy np. obstawić mecze na betandwin.com :) i sprawdzić ich wyniki.Zadzwoniłem do ery by wypytać o pakietową transmisję i uruchomili mi <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> darmowe 10Mb.Myślę,że <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> wystarczy mi taki internet.Problem polega na tym,że mam nokię 6210 (która i tak już się psuje) i muszę wymienić go.Więc jak telefon polecacie,który by miał dobry clas gprs i był w miarę tani?
ODPOWIEDZ