Nokia E51

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Nokia E51

Post autor: Demon »

Tak jak w temacie jeżeli ktoś z was jest już posiadaczem tej noki to proszę o jego opinię.
Dużo już czytałem na jej temat, ale wiecie sami dla pewności chce sie upewnić na tym najlepszym forum.
Jego opinie są wręcz rewelacyjne.Wczoraj miałem okazję potrzymać go w rękach i troszkę się nim pobawić no i jak na pierwszy kontakt z tym telefonem to "chcę go mieć".
Z góry dziękuję wszystkim za swoje opinie.
Pozdrawiam dobry Demon .
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Mavie

Re: Nokia E51

Post autor: Mavie »

Mam go od kilku tygodniu i jest to najlepszy telefon jaki miałem :) HSDPA i Wifi smigaja az milo. Procek na tyle szybki ze Symbian dziala tak jak powinien dzialac system w telefonie zeby czlowieka krew nie zalewala jak w N-kach :P Aparat robi znosne zdjecia, przy nagrywaniu brak plynnosci framerate, ale zeby szybko MMSem cokolwiek wyslac wyslac wystarczy, bo to tylko telefon. Bateria!!! Wreszcie telefon ktory przypomina dawne czasy gdy nie pamietalo sie kiedy ostatnio sie ladowalo baterie. Duzy ekran, 16mln kolorow daje piekne odwzorowanie i w polaczeniu z prockiem swietnie sie spisuje do nawigacji. Podobaja mi sie fabryczne nowe funkcje w Symbianie: automatyczne wysylanie smsow gdy nie mozna odebrac, czytanie smsow, czy nazwisk osob ktore do mnie dzwonia oraz wybieranie glosowe bez wczesniejszego definiowania probek, osoby niedowidzace docenia pomoc glosowa. Ergonomia tez swietna,dla niektorych troche plaski, ale dla mnie w sam raz, no i te duze wygodne klawisze (przy N73 momentami mam ochote <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> rysik od HTC:P ) i dioda "mrugajaca" (delikatna biala, swieci gdy wystapilo nowe zdarzenie) a nie "wkrzuajaca". I jeszcze jeden duzy plus: cena, za 1100 zl mozna go miec w Vobisie z mini drukarka HP

Mój egzemplarz akurat trafił się felerny, bo klapka ma trochę luzu, ale serwis Nokii bez problemu mi wymieni obudowe od reki.

Póki nie będzie mnie stać na najnowszego HTC Advantage zostaję przy E51 :)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Nokia E51

Post autor: canidy »

Trochę to OT, ale nie wiem czy miałeś w ręku HTC Advantage lub Shift, z pewnością nie jest to urządzenie, które pozwala na swobodne rozmowy. Bliżej mu do UMPC lub mini laptopa z opcją rozmów niż do chociażby palmtopa. Tak ogólnie to ciekawszym produktem jest urządzenie firmy OQO model e2 z modułem HSDPA i Wi-Fi oraz OQO model o2 tylko z Wi-Fi. Fakt, że nie ma GPSa to nic bo przy jego parametrach można używać modułu przez BT. Chociaż ta cena... ;)
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Nokia E51

Post autor: Demon »

Już go mam.Kupiłem go dzisiaj prosto z salonu od znajomego za bagatela lalala 600zł :) :cwaniak: .Udało mi się co?
Dzisiaj mogę napisać o nim tylko to że naprawdę ten Symbian OS v9.2,Series 60 3rd Edition co w nim siedzi działa bardzo szybko prawie nie jest odczuwalne ze ma ten system w sobie.Obsługa tego aparatu jest naprawdę bardzo prosta i przyjemna.Rewelacyjnie trzyma sie ja w ręce.To tyle na dzisiaj.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Mavie

Re: Nokia E51

Post autor: Mavie »

Gratuluje znajomosci i wyboru ;]
1234kqpr6

Re: Nokia E51

Post autor: 1234kqpr6 »

Telefon rewelacja! Znacznie lepszy od np poprzednika - Samsunga i600. Symbian śmiga aż miło. Wi-Fi i HSDPA działają prawidłowo. Świetne są klawisze szybkiego dostępu do kalendarza i e-maila. Dwie wady: trochę mały ekran i szumy przy odtwarzaniu muzyki.

Co do ceny... ja dorwałem go na allegro za 700zł
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Nokia E51

Post autor: Demon »

Co do szumów w odtwarzaniu muzyki to wystarczy zmienić słuchawki na te z górnej półki kupić przejściówkę(microjacka hama) i wszystko gra super.Niestety słuchawki dane od producenta to mają właśnie taka wadę jak piszesz.Mam Philips'a typowe basowe i brzmienie jest doskonałe.Przy cichym słuchaniu muzyki troszkę słychać szum , ale jak damy głośniej to już sie gdzieś traci i zapewne jest to wina softu ,który niebawem wyjdzie nowy i będzie to poprawione.
Ekran trochę mały? Moim zdaniem wystarczający super ostrość,kontrast i piękne żywe kolory.
:) Jak chcesz większy to kup sobie plazmę :D :) :D
Ostatnio zmieniony 2008-03-08, 16:05 przez Demon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
1234kqpr6

Re: Nokia E51

Post autor: 1234kqpr6 »

Mam przejściówkę 2,5 > 3,5mm i Creativy EP630 i szum jest, zarówno na głośniku jak i na słuchawkach.

Ja dość często przeglądam strony na Operze Mini i dla mnie ten ekran jest troszeczkę za mały.
Mavie

Re: Nokia E51

Post autor: Mavie »

No i jeszcze sprawa GPSu w Nokii E51. Nokia Maps wgrane fabrycznie okazuje sie byc swietna aplikacja:) Mapki Auto Atlasu sa o niebo lepsze niz TomToma, tylko sam program przy odczycie komunikatow glosowych zacina na chwile mapke :/ TomTom czyta i pokazuje plynnie, tylko dokladnosc map pozostawia wiele do zyczenia. Potestuje jeszcze Route66 i na swieta jade do rodziny to posprawdzam wszystkie mapki w trasie, na roznych wsiach, ale to juz sprawa na osobny topic.

GPS polecam na chipsecie MTK, szybszy i dokladniejszy niz SiRFStar III. Paruje sie tez ze wszystkim co mozliwe bez problemu a SiRFa Nokii LD3W kiedys nie moglem sparowac ze starym HTC (sprawdzane na kilku egzemplarzach tego samego modelu i z kazdym byly problemy) i bylem w trasie z tradycyjna mapa.

Reasumujac, Nokia daje w prezencie swietne narzedzie do nawigacji, bardzo dokladne mapy, trasy przeliczaja sie szybko, program ma sporo opcji, obsluguje POI, nawigacja glosowa jako opcja dodatkowa (i troszke zbyt mocno obciaza procesor). A i najwazniejsze: jako ze jest to program world wide, wiec mapki wczytuja sie z netu te ktore sa potrzebne i zapisuja sie na karcie. Az sie boje co to bedzie jak bede chcial w malutkiej wiosce co ledwo bede mial zasieg probowal sciagnac mapke zeby do ciotki dojechac :D Dlatego polecam uruchomienie symulacji trasy poki korzystacie z WLANa czy kabla do kompa albo nie boicie sie kosztow PS (iPlus, itp.). Mapki sa bardzo ladnie wykonane, przejrzyste, jest tryb nocny, jest tez widok 3D, a co najwazniejsze maja wieksza dokladnosc i lepsze pokrycie niz tomtom.

Co do szumow to u mnie zadnych nie ma, nawet na fabrycznych sluchawkach sa slabo wyczuwalne (albo od glosnego sluchania mieszanek metal-industrial-electro jestem przygluchy:P )
Awatar użytkownika
tgapl
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-10, 11:37
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nokia E51

Post autor: tgapl »

To moze ktos pokusilby sie o calosciowy test nokii e51? Przede wszystkim, subiektywna ocene niedociągnięć :)
Dell Latitude D500, 1 GB RAM, XP Pro
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia E51

Post autor: zDaleKi »

tgapl pisze:To moze ktos pokusilby sie o calosciowy test nokii e51?
Jestem za, bo dział recenzji coś u nas się dawno nie wzbogacił o kolejne nowe "nabytki". A nagrody czekają ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

a jak z BT i hsdpa ?? w tym modelu ?

Post autor: seboo »

a jak z BT i hsdpa ?? czy zacina sie tak samo jak w 6120 ?? Chodzi mi o dluga ciagla transmisje jak radio internetowe shoutcast 128 kbit - wiem ze zabiera to duzo danych ale jezeli zrobil ktos taki test lub moze zrobic - bede bardzo wdzieczny - 6120 zacinala sie w czasie od 3 do 35 minut
1234kqpr6

Re: Nokia E51

Post autor: 1234kqpr6 »

Rozłącza się kilka razy na godzinę (u mnie tylko na EDGE lub UMTS). To jest chyba powszechny problem w wielu Nokiach. Ja na razie czekam na aktualizację softu.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Nokia E51

Post autor: seboo »

hmm - nie wiem jak to jest ale ja czekam na zmiane tego stanu juz ponad pol roku - mialem w 6120 juz 3 softy i nie widac zadnej poprawy !!! to moze byc kwestia hardwareu - tym bardziej ze 6120 i e 51 wygladaja zewnetrznie bardzo podobnie - moze i elektronika jest podobna ?

aha przez sam kabel oczywiscie smiga bez zadnych rozlaczen
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Nokia E51

Post autor: yagi »

Znajomemu od czestego wkladania i wyciagania kabla USB odpadlo w srodku gniazdo. Teraz pytanie co na to powie serwis... Telefon ma niecale 2 miesiace :szok:
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
ODPOWIEDZ