USB Option Icon 225 HSDPA 7,2 czy ExpressCard Huawei E870

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
macin61
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-11-19, 11:06
Lokalizacja: Sieradz

USB Option Icon 225 HSDPA 7,2 czy ExpressCard Huawei E870

Post autor: macin61 »

Witam wszystkich. Mam następujące pytanie: Posiadam gniazdo express card w moim laptopie i zastanawiam się który modem iplusa wybrać? Pomóżcie proszę. Express będę miał tylko do lapka a usb będę mógł używać bardziej praktycznie np. w kompie kolegi. Powiedzcie, który będzie lepszy, będzie łapał lepszy zasięg itp. Itd. Z góry dziękuję za odpowiedzi.USB
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: USB Option Icon 225 HSDPA 7,2 czy ExpressCard Huawei E870

Post autor: ja.michal »

Ja odradzam modemy huaweii. Teraz korzystam z E630 i marnie chodzi. Miałem kiedyś optiona wprawdzie GT Combo EDGE, ale był zdecydowanie mniej zawodny, lepiej łapał sieć.

Przy karcie na usb masz też taki plus, że jak masz mały zasięg to możesz dzięki kablowi na oknie położyć modem. ;)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: USB Option Icon 225 HSDPA 7,2 czy ExpressCard Huawei E870

Post autor: Ufo atakuje »

macin61 pisze:. Express będę miał tylko do lapka a usb będę mógł używać bardziej praktycznie np. w kompie kolegi. Powiedzcie, który będzie lepszy, będzie łapał lepszy zasięg itp. Itd. Z góry dziękuję za odpowiedzi.USB
Najlepszy byłby modem USB z wyjściem antenowym, ale chyba nie ma takiego co by obsługiwał 7.2mb. Chyba, że nie będziesz korzystał z HSDPA to wybór jest większy. Ostatecznie może być też pierwszy Icon 1.8. Sprawdzony i solidny.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: USB Option Icon 225 HSDPA 7,2 czy ExpressCard Huawei E870

Post autor: Blido »

ja.michal pisze:Ja odradzam modemy huaweii.
A ja polecam. Mam e220, który wprawdzie nie posiada wyjścia antenowego, ale i tak świetnie łapie sygnał - mam HSDPA 4/5 kresek mimo że jestem ponad 6km od nadajnika. Mój rekord prędkości na tym modemie to 4,2mb/s przy downlinku. Teraz jednak bardziej polecałbym e270 - te same parametry co e220, ale obsługuje HSUPA do 2mb/s

PS. Oba modemy są pod USB
macin61
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2007-11-19, 11:06
Lokalizacja: Sieradz

Dziękuję koledzy

Post autor: macin61 »

Dzięki ślicznie za wasze odpowiedzi. Powiem szczerze, że nie wyjaśniliście mi wiele. Wybór padł na Huawei E870 w iplusie 60. Kupiłem w piątek i już jestem po wstępnych testach. Pracuję w edge i downlink non stop 230 kb/s. Powiem szczerze że jestem zadowolony gdyż wcześniej pracowałem na nokii 6020 i było strasznie wolno. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ