XU870 i wykonywanie połączeń

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: Adamgl »

Czy da rade poprzez ten modem (XU870) wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne jak tak czy da się to robić poprzez program "Blueconnect manager" czy trzeba mieć jakieś inne programy. Jestem już zdecydowany żeby wziąść go w Erze od początku ja i cała rodzina jest związana z Erą i chce dale kontynuować u tego operatora.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: Blido »

Modem Merlin XU870 nie obsługuje połączeń telefonicznych. Jednak nawet gdyby obsługiwał, to na pewno byś z niego nie zadzwonił za pomocą programu Blueconnect Manager, bo ten program nie ma takiej opcji.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: Adamgl »

Ok dzięki, szkoda że Era nie ma takiego czegoś jak przezentacja Programu "Blueconnect manager" można by było go zobaczyć jak wygląda jakie są w nim opcje ale Era wymyśliła kod do instalacji :(
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: Jaco »

Adamgl pisze:można by było go zobaczyć jak wygląda jakie są w nim opcje
Nic szczególnego.Tylko ram zabiera. Nie warto instalować.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: Adamgl »

Jaco pisze:Nic szczególnego.Tylko ram zabiera. Nie warto instalować.
Ale mimo wszystko prezentacja by się przydała :hyhy: . Na program iPlusa też nie ma poztywnych opini a jednak rok miałem i nie narzekałem.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: Jaco »

Poszukam kod to ci podam na PW do BCM . Zainstalujesz i po testujesz. Ja wywaliłem to po dwóch godzinach z systemu.
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: Adamgl »

To by mi pasowało iPlusa i Orange juz testowałem tylko na razie na Erze nie dałem rady
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: Blido »

Najlepiej skonfiguruj sobie dial-upa i wcale nie korzystaj z tych badziewnych programów, one tylko obciążają system. Ponadto w dial-upie można ustawić automatyczne odnawianie połączenia (choć nie zawsze działa jak trzeba) i wrzucić do autostartu, żeby mieć połączenie z netem od razu po uruchomieniu windy - taka namiastka stałego łącza :cwaniak:
Awatar użytkownika
Adamgl
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 254
Rejestracja: 2007-04-19, 19:50
Lokalizacja: Gliwice

Re: XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: Adamgl »

Blido pisze:Najlepiej skonfiguruj sobie dial-upa i wcale nie korzystaj z tych badziewnych programów
Ja tam nie narzekam na te programy nawet wręcz odwrotnie
Blido pisze:żeby mieć połączenie z netem od razu po uruchomieniu windy - taka namiastka stałego łącza :cwaniak:
To akurat nie jest za bardzo potrzebne bo w domu mam liveboxa tp i poza dodem aż tak często nie korzystam ale mimo wszystko jest potrzebny
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: XU870 i wykonywanie połączeń

Post autor: mar_kow »

Do połączeń głosowych idealnie nadaje się seria modemów Sierry - AirCard 875 na PCIMCIA, 880E na ExpressCard, 875U na USB. Po dołączeniu słuchawek z wejściem mini jack 2,5 sprawują się z powodzeniem jako telefony. 875-tki sam używam z iPlusem.
ODPOWIEDZ