MODEM EDGE na PCI ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skalar13

MODEM EDGE na PCI ?

Post autor: skalar13 »

Ostanio znalazłem na allegro ciekawe urządzenie może zainteresuje większoś ć z was którzy myślą jak modem do laptopa wrzucić do peceta.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82153100
Oczywiście sprzedający nie podaje nazwe producenta tego modemu itp. chyba poto aby nie można było kupić z innego źródła.. :roll:
maku73

Re: MODEM EDGE na PCI ?

Post autor: maku73 »

Witam. Bardzo ciekawe urządzonko, jest też link do opisu modułu na którym jest ono zbudowane:http://www.d-d-s.nl/fotos-nokia/n12i_da ... _a4_v2.pdf
Może znajdzie się ktoś kto używa tego wynalazku, lub wie coś więcej na jego temat?
Ptah

Modem na PCI

Post autor: Ptah »

Wiem tylko tyle, że ten moduł 12i to ten sam co w modemi ed77.[/quote]
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: MODEM EDGE na PCI ?

Post autor: Tomekłódź »

Z tego co się orientuje to to coś ma EDGE class 6. :cry: Jak żle napisałem to niech ktoś mnie poprawi. No i nie ma żadnej anteny trzeba kupić. :?
Citroni

Re: MODEM EDGE na PCI ?

Post autor: Citroni »

Mi się wydaje, że jak ktoś ma modem PCMCIA typu Option globetrotter lub Merlin U530 lub U630 to lepiej jest kupić adapter przejściowy na PCI za ok 80 zeta. Tylko że wtedy jak nie masz modemu UMTS/EDGE/GPRS/WLAN to przy braku zasięgu UMTS bedzie działał tylko GPRS !!!!!!!!! :(
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: MODEM EDGE na PCI ?

Post autor: Czarek88lol »

no ten sam moduł co w ed77;) i jesli miałbym to kupic to wolałbym własnie ed77:)
maku73

Re: MODEM EDGE na PCI ?

Post autor: maku73 »

Witam.
Dzisiaj stałem się "szczęśliwym" posiadaczem omawianego pod tym tematem modemu.
Jest to modem wyprodukowany przez litewską firmę Teltonika.
www.teltonika.lt
W opakowaniu poza modemem znajduje się instrukcja instalacji A-4 w języku angielskim oraz nagrana płyta ze sterownikami, programem do obsługi i konfiguracji modemu, oraz dość obszerną już instrukcją w formacie PDF.
W instrukcji są zawarte zrzuty ekranu, dzięki którym mozna bardzo łatwo zainstalować i skonfigurować modem, nie znając języka.
Na modemie tym uzyskałem maksymalny transfer przy pobieraniu plików z sieci 98,6 kb/s czyli ok 12kB/s, jest to jeszcze raz tyle, co uzyskiwałem przy gprs.
Do modemu podłączoną mam antenę kierunkową ATK-20, jednak nie ustawiałem jej zbyt dokładnie, ponieważ nie widzę bts, i tylko w przyblizeniu znam jego lokalizację.
Modem oraz konektor, który kupiłem osobno wynisły mnie 540 zł. wraz z przesyłką. Antenę miałem już wcześniej.
Myślę że jest to udany zakup, do tej pory musiałem korzystać z Iplusa poprzez Siemensa cx65 w którym ciągle padała bateria.
Jeżeli będę potrafił to z chęcią odpowiem na pytania dotyczące tegoż modemu.

Pozdro.
ODPOWIEDZ