Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: kemott1 »

Tak jak w temacie.

o EDGE muszę zapomnieć chyba, więc chcem sobie zakupić modem gprs class-y 12 ,ale musze wiedzieć jakie są wyniki tych modemów i czy w ogóle jest sens zakupu. Jeśli macie taki modem to piszcie swoje wyniki (download i upload).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: Varmack »

Teoretycznie bedziesz miał większą prędkosć maxymalną.
Niestety raczej i tak jej nie osiągniesz, bedziesz odbierał i tak z średnią predkościa 40-48 kbps.

Ja na przykład gdy <font color="#FF00FF"><b>»»korzystam««</b></font> z GPRS klasy 10 lub GPRS klasy 8 i mam takie same transfery...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: sardo nunspa »

Tu Jest linkhttp://www.gsmworld.com/technology/gprs/class.shtml. Class Classem a jak wyciągniesz 45kb/s to się ciesz, wielu na forum marzy o takich wynikach.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: Varmack »

Hehe... a ja mam 40-46 kb/s. Yea jestem men, a i tak marzę o EDGE...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: sardo nunspa »

Dla ścisłości, mój net to SE gc 75 w, PC na przejściówce ricocha (procek AMD i działa :wink: ) do tego antenka kierunkowa. Bez względu na ilość kresek (4 czy 2) wyciągam max dl 45kb/s. Czasami skoczy nawet do 50kb/s ale to są szpilki na wykresie. Stabilny sciąg to własnie owe 45kbs.
Uplink nie wiem ale nie narzekam, fotki do 500kB wysyła spokojnie w góra 3-4 minuty. mam iPlus karta 49.
115kb/s to max szybkość GPRS - w laboratoriach badawczych :wink: więc nie przjmuj sie Classem, 56kb/s w GPRS nie przskoczysz. No ale jakby Ci sie udało to zawsze możesz sie pochwalić :wink:
Latka lecą...
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: kemott1 »

Na gprs classy 8 osiągam zawsze!!! (w 99%) 51kb/s na stronach ,korzystam z tunelowania , wiecej w temacie Komprsja dancyh.

Mnie interesuja konkretne wyniki (download i upload) :D na gprs classy 12.

Te modemy (classy 12) mają maksymalne ściąganie (download) 85,6 kbs/s.

Przykładowe modem gprs class 12:
- http://www.stepback.dk/ppab2_gprs12.pdf
- http://www.multicap.biz/pdf/Aircard750_Tech_sheet.pdf



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: kemott1 »

Jak coś to Siemens ES75 EDGE tez ma gprs class-y 12, piszczie swoje wyniki na gprs. pozdro
peron

Klasa 12 w GPRS

Post autor: peron »

Klasa 12 predkosci sciagania raczej nie zwiekszy. Od 8 rozni sie tym ze 8 ma "sztywny" podzial szczelin 4+1 na korzysc downlinku. 12 tez ma max 5 szczelin ale w ukladzie od 4+1 do 1+4.
A i to opcja "max". Czyli modem zglasza do sieci prosbe o szczeliny, a co mu siec dsa to juz inna kwestia.

Do tego w zaleznosci od warunkow (obciazenie sieci, poziom zaklocen roznego rodzaju, etc) wydajnosc przydzielonych szczelin tez sie zmienia.

Ergo: 12 klasa w porownaniu z innymi raczej predkosci ssania zwiekszyc nie moze.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: kemott1 »

Dzięki peron, czyli nici z szybszego neta przez gprs , szkoda.
[email protected]

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: [email protected] »

Niektórzy się mądrzą choć nie mają o tym pojęcia....

W GPRS klasy 12 chociaż nie osiągniesz większej prędkości ściągania to możesz przyspieszyć wysyłanie danych od Ciebie. W takim modemie w jednym momencie aktywnych jest 5 kanałów, w konfiguracji zależnej od aktualnego zapotrzebowania (mój modem sam się przełącza automaycznie). Możesz mieć 4 down i 1 up, lub 3 i 2, albo 2 i 3 albo nawet 1 down i 4 up. Więc jeśli masz wybór między klasą 10 a 12 to polecam 12, jak będziesz wysyłał maila z załącznikiem to zrozumiesz o co mi chodziło :-)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: kemott1 »

Dzięki :), z te go co zauważyłem to class-a 10 ma dobre wysyłanie a class-a 8 lepszy odiór. czyli 12 jest z tego najlepsza bo łączy wszytkie zalety classy 8 i 10 :!:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: magmike »

Zawsze klasa wyżej daje szybszy transfer, niekoniecznie DL.
pozdrawiam, magmike
Gość

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: Gość »

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> jak to mozliwe ale u mnie download(zalezy jeszcze od serwera) jest 60-70kb/s czasem skacze do 84 lub 91kb/s ale to tylko na chwilke, natomiast upload przy wysylaniu danych na ftp to 30-48kb/s mam siemensa ES75 w blueconnect i nienarzekam chociaz od tego roku mial byc edge ale jakos go nieczuje:(
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Jakie są wyniki gprs class-y 12??

Post autor: kemott1 »

dzieki za wyniki i pozdrawiam
P.S: jeszcze przydały by się wyniki z modemów pod pcmcia ,oczywiście też class-y 12 :)
ODPOWIEDZ