co kupic 6630 czy 6230i

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
melons

co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: melons »

co wziąc za 1 zł w ORANGE (propozycja) 6630 czy 6230i i nie chodzi tylko o EDGE bo oba mają class 10 a ja nie mam zasięgu UMTS, waga też nie jest istotna. Proszę o informacje na temat tych modeli - baterie ile trzymają przy EDGE poprzez blutooth, ewentualnie uwagi na temat awaryjności etc. z góry serdeczne dzięki.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: gnd »

o umtsie w idei to zapomnij jak nie masz usima 8) , 6230 jako modem wytrzymuje :arrow: 8-10h, 6630/6680 :arrow: 12-14h , non stop....ja brałbym na twoim miejscu 6630 - bo jest to nowszy model i bardziej wypasiony :)
melons

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: melons »

cóż jeszcze pare dni temu twierdziles a przejrzalem teraz Twoje posty ze Twój 6680 wytrzymuje 30 godzin ciaglego sciągania - moze posiadasz mocniejsza baterię :roll: [/list]
Gość

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: Gość »

Poczytaj te forum jak mozna się zastanawiac,nokia6230 to jedyny telefon na tym forum z ktorym sa problemy.Jeli ktoś ci poradzi 6230 to zal mi go albo go ma
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: gnd »

melons pisze:cóż jeszcze pare dni temu twierdziles a przejrzalem teraz Twoje posty ze Twój 6680 wytrzymuje 30 godzin ciaglego sciągania - moze posiadasz mocniejsza baterię :roll: [/list]
Sorry, pomylić się musiałem , co 30 h to go ładuje uzywając dość intensywnie, bitego sciągania np. p2p to bedzie jakieś 12-15h -i tez nie ma co do tego reguły- chodziło raczej o skale porownawczą niż o konkretne liczby :wink: Ja z 6230 nie miałem problemów ,ale wybralbym 6630/6680- bo lubie gadżeciarskie zabawki :D
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: bob »

Witaj GND.Mam pytania specjalnie do Ciebie:
Czy używałeś go w UMTS jeśli tak to proszę o Twoje wrażenia.
Czy wiesz coś o unlock simlock 6630,6680
Dzięki za każdą odpowiedź z góry !
bob
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: Szadzik »

melons pisze:co wziąc za 1 zł w ORANGE (propozycja) 6630 czy 6230i i nie chodzi tylko o EDGE bo oba mają class 10 a ja nie mam zasięgu UMTS, waga też nie jest istotna. Proszę o informacje na temat tych modeli - baterie ile trzymają przy EDGE poprzez blutooth, ewentualnie uwagi na temat awaryjności etc. z góry serdeczne dzięki.
Jeśli piszesz w związku z internetem i wykorzystaniem telefonu jako modemu (forum na jakim napisałeś wiadomość na to wskazuje) to na Twoim mijescu kupiłbym coś zdecydowanie tańszego, bo używanie telefonu do internetu sprawia, że bateria się wysypie bardzo szybko.
Jeśli natomiast chcesz korzystać z internetu tylko sporadycznie to:
6630 to telefon z systemem operacyjnym i na pewno ma dużo większe możliwości niż 6230i.
6230i to wg. mnie telefon zdecydowanie przereklamowany, może i ma dużo funkcji, ale ja nie chciałbym korzystać z tych wszystkich funkcji na tak maciupeńkim wyświetlaczyku (tylko proszę nie krzyczeć mi o dużej rozdzielczości bo to co innego niż wymiary fizyczne wyświetlacza).

Ja osobiście doradziłbym Ci coś pomiędzy tymi dwoma telefonami, telefon o zaawansowaniu technologicznym 6630 i wymiarach podobnych do 6230i, do tego z EDGE klasy 10.
Jest to telefon SPV C600.
Jeśli natomiast niekoniecznie ma to być telefon z systemem operacyjnym to polecam Samsunga D600, też klasa EDGE 10, do tego odczyt plików pakietu office, duży wyświetlacz, i tak samo jak w C600 rozdzielczość 240x320pixeli (większa niż w 6630 i 6230i).
Takie moje zdanie jest.
Back to the Future ;)
melons

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: melons »

dzieki za wszelkie podpowiedzi.

Otwarty jestem na podpowiedzi co do innych modeli telefonów, odpowiedników 6630 jak wskazał m.in. Szadzik.]

Interesują mnie sugestie uzytkowników konkretnych modeli nie tylko w zakresie EDGE przez GSM - wszak fon to nie tylko transmisja - wtedy najszybciej można wyłapać mankamenty, niedoróbki, wady telefonów i podjąc racjonalną decyzję.
pajorro
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2006-01-17, 16:04
Lokalizacja: Bochnia

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: pajorro »

Ja mam 6230i i mam duże problemy połączeniem GPRS via Bluetooth.

BTW
6230i jest nowszym telefonem niż 6630, jednakże 6630 ma Symbiana i UMTS ;-))
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: gnd »

@bob nie używałem telefonu w 3g bo mam abo w idei , a oni nie udostepniaja tej usługi abonentom posiadajacym karty sim, a wymieniac ich na usimy też niestety nie chcą :( jesli chodzi o simlocki to jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nikt oprócz operatora nie odblokowuje nokii 6630/6680/n70 - te tel. są juz prawie 20 miesięcy na rynku i skoro do tej pory nie ma na tę blokade sposobu to wątpie aby cokolwiek się zmieniło w najblizszym czasie w tej materii.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: Szadzik »

gnd pisze:@bob nie używałem telefonu w 3g bo mam abo w idei , a oni nie udostepniaja tej usługi abonentom posiadajacym karty sim, a wymieniac ich na usimy też niestety nie chcą :( jesli chodzi o simlocki to jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nikt oprócz operatora nie odblokowuje nokii 6630/6680/n70 - te tel. są juz prawie 20 miesięcy na rynku i skoro do tej pory nie ma na tę blokade sposobu to wątpie aby cokolwiek się zmieniło w najblizszym czasie w tej materii.
Jest taki jeden gość co się nazywa Dejan i on to robi, ale na wschodzie gdzieś mieszka. Oprócz tego to zdjąć simlock z BB5 można tylko u operatora lub w Nokii.
Back to the Future ;)
xen

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: xen »

no właśnie ciekawa sprawa z simlockami w tych modelach,bo na allegro te sprowadzane z zagranicy z simlockami są troche tańsze,no ale skoro nie można z nich zdjąć simów to żadna atrakcja,a szkoda.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: bob »

Mimo wszystko dzięki za info.
Pytałem bo ktoś się chwalił ale...
bob
[email protected]

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: [email protected] »

Od października używam 6680. Polecam :-),imo iż niezbyt długo trzyma baterię. Do tego nie ma tego paskudnego Orange menu, które pakują do N70. Rzeczywiście jest problem ze zdjęciem blokady, ale można to zrobić w Wawie za ok 200 PLN, więc dużo niestety.
Co do fonu to podobnie jak 6630 ma symbiana, to wielka zaleta, co raz możesz telefon sobie "odnowić " wgrywając rózne aplikacje. Ja np mam radio internetowe, pilot do komputera przez BT (do sterowania myszką, winampem, ściszanie pogłaszanie, prezentacje w PowerPoincie :-)). Może to nie jest Ci potrzebne, ale na pewno znadziesz program który może się Tobie przydać, np dzisiaj bawię się programem pokazującym prognozę pogody :-))). No i rzecz naważniejsza. Szybka transmisja UMTS w a mniejszych miastach EDGE/GPRS. Co prawda, żeby korzystać z UMTS trzeba mieć (w Orange) USIM-a, ale pozwolą Ci wymienić, w momencie kiedy komercyjnie zaoferują wideorozmowy.
Wniosek: telefon z systemem op. nigdy się nie nudzi a jego możliwości ogranicza tylko dostępność programów, a nie firmware producenta.... Więc 6680 (wygląda najekskluzywniej:-)), N70 (jeśli nie przeszkadza Ci orange Menu) lub jeśli nie zależy Ci na wideorozmowach to też spoko jest 6630 :-), albo poczekaj na N80 i będziesz miał już wszystko co dusza zapragnie :-). Jak już spróbujesz telefonu z systemem operacyjnych - nie wrócisz do tradycyjnych :-)))
[email protected]

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: [email protected] »

Zapomniałem o baterii, nie wiem skąd ludzie biorą (chyba wymyślają???) fantastyczne czasy o bateriach w np. 6230i i 6680.
6230i dostałem w propozycji i..... po 5 dniach oddałem i wziąłem 6680. Powód? bateria już po sformatowaniu trzymała 5 godzin ciągłego podłączenia do netu, fakt cały czas transfer miałem ok 230kb/s (BTSa mam tuż za oknem), ale to i tak bardzo mało. Więc nie wiem skąd tu tyle fantastów ;-) a poza tym wszyscy znajomi narzekają ba baterię w 6230i, więc chyba coś w tym jest.
6680 jest nie lepsza jeśli chodzi o baterię też ok 5 godzin ale na UMTS (też BTS tuż za oknem ;-)), więc też czas kiepski. Ale za to duży czytelny wyświetlacz i symbian mi te niedogodności rekompensują :-)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: Szadzik »

[email protected] pisze:Od października używam 6680. Polecam :-),imo iż niezbyt długo trzyma baterię. Do tego nie ma tego paskudnego Orange menu, które pakują do N70. Rzeczywiście jest problem ze zdjęciem blokady, ale można to zrobić w Wawie za ok 200 PLN, więc dużo niestety.
Orange Menu da się wyrzucić z N70.
Back to the Future ;)
melons
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-02-09, 11:52
Lokalizacja: Siedlce

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: melons »

"Ja np mam radio internetowe, pilot do komputera przez BT (do sterowania myszką, winampem, ściszanie pogłaszanie, prezentacje w PowerPoincie ). Może to nie jest Ci potrzebne, ale na pewno znadziesz program który może się Tobie przydać, np dzisiaj bawię się programem pokazującym prognozę pogody"

Te możliwości 6630 mnie przekonały, ale skąd, za ile mozna je sciągnąć, czy wszystkie ww. są free?

Oczywiście radio internetowe działa poprzez transmisje danych EDGE pozostałe również (prognoza pogody) jak się to ma do wprowadzonego limitu w Orange 0,5 gb tzn. ile zajmuje użytkowanie radia np przez godzinę itp.?
Mów otwarcie i otwarcie dzia?aj, gdy w kraju dobre panuj? rz?dy. Otwarcie dzia?aj, lecz mów ostro?nie, gdy rz?dy s? z?e.
Konfucjusz
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: Czarek88lol »

nie wiem jak to jest jesli chodzi o połaczenie z netem tzn o to np. ile baterie będą trzymały;p ale jesli chodzi o sam telefon to nokia 6630 jest lepszym telefonem:D ma symbiana i to daje duzo wieksze mozliwosci;) więc jeśli oprucz połączenia z netem będziesz korzystał na codzień z telefonu bierz 6630;) pozdrawiam:D
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: Szadzik »

Czarek88lol pisze:nie wiem jak to jest jesli chodzi o połaczenie z netem tzn o to np. ile baterie będą trzymały;p ale jesli chodzi o sam telefon to nokia 6630 jest lepszym telefonem:D ma symbiana i to daje duzo wieksze mozliwosci;) więc jeśli oprucz połączenia z netem będziesz korzystał na codzień z telefonu bierz 6630;) pozdrawiam:D
A według mnie 6630 to straszne brzydactwo jest a do tego cegła. Wybrałbym SPV C600, też ma EDGE klasy 10 i do tego Windows Mobile 5.0, czyli najbardziej stabilny i rozwojowy system w chwili obecnej. Aparat jest wielkości zwykłego telefonu a nie jak 6630 cegłówka.
Back to the Future ;)
tompey

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: tompey »

<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie 6230i... odradzam, mam i nikomu nie polecam... ale jesli chcesz moge sprzedac... moj ma 2 miesiace
melons
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-02-09, 11:52
Lokalizacja: Siedlce

Re: co kupic 6630 czy 6230i

Post autor: melons »

wybralem 6630 mimo ze cegla, tak wiec TOMPEY dzięki.

znalazlem super forum dla symbianowców www.simtel.e9.pl/forum/ polecam .....
Mów otwarcie i otwarcie dzia?aj, gdy w kraju dobre panuj? rz?dy. Otwarcie dzia?aj, lecz mów ostro?nie, gdy rz?dy s? z?e.
Konfucjusz
ODPOWIEDZ