Jaki kabel do 6020?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mikkado

Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Witam. Ostatnio zmieniłem telefon na 6020. Obsługuje on EDGE, tylko nie wiem czy kupić do niego orginalny kabel. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> wszystko jest w fazie testów gdyż łącze sie za pomocą starego kabla IRDA podłączanego bezpośrednio do płyty głównej. Transfer jest o niebo lepszy, wtedy miałem przy pobieraniu 3-4 kB/s, przy jakości sygnału 60%, a teraz wyciąga powyżej 7KB/s, słyszałem jednak, że taki kabel może ograniczać przepływ danych, wiec zastanawiam sie czy warto kupić kabel USB i nie miec pewności że EDGE przyśpieszy nawet do 20kB/s. Z drugiej strony to chyba nie jest możliwe żeby GPRS osiągał taką prędkość, przy nienajlepszym sygnale. Jeśli sugierować sie mapą to jestem na granicy zasiągu. Dziwne jest jeszcze to, że gdy popieram jakiś plik, a jednocześnie kopiuje np.pliki z partycji C na D, transfer spada mi do 2kB/s. Czy to wina IRDA? Czy warto kupić kabel USB?
Awatar użytkownika
Tomekłódź
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 364
Rejestracja: 2005-10-19, 19:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Tomekłódź »

No to jest raczej EDGE bo na GPRS nie da sie takiej predkości wyciągnąć. A to jak zmienisz Irde na kabelek może pomóc niektórym też przez to zmniejszał się transfer. Spróbuj jeszcze pogrzebac w ustawieniach Irdy.
Rober

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Rober »

Tylko kabelek i to orginał ca-42, ja tak zrobiłem i na noki 6020 mam 22KB a przez irde miałem 8KB .Przeczytaj troszke wyżej to ja tam pisałem i próbowałem pare kabli podróbek myślałem że mnie ch... strzeli az dorwalem orginal,teraz jest super
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: dreamoftheviper »

Zgadzam sie z Rober mi też oryginał pomóg i jest super nie ma co tracić kasy na podróbki
dreamoftheviper ©2006
Mikkado

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Kupiłem orginalny kabel DKU-2, ale do 6020, nie nadaje sie wymieniłem na jakiś KQ-U8A, podobno stworzony do Nokii 6020 i okazało sie, że nie mogę połączyć sie z netem. Faktycznie, z tymi kablami to nie taka prosta sprawa. DKU-5 w salonie niestety nie było. Robert ty masz CA-42, tylko za ile go kupiłeś i gdzie? Czy na Allegro warto kupić?
Awatar użytkownika
skalar13
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2006-02-11, 22:36
Lokalizacja: Adamowice

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: skalar13 »

Ja kupiłem oryginalny CA-42 i powiem że chodzi stabilnie ale nie wiem czemu nadal mam max 11kb/s...
Blue Connect + Nokia 6020 + oryginal CA-42 + antena kierunkowa Dipol = MAX 23kB/s
Robert

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Robert »

Mikkado podobno ca-42 jest lepszy od dku-5 do noki 6020 mo na podróbkach osiągał tyle co przez irde nawet gorzej.W Poznaniu byłem w kazdym salonie i sklepach cena orgiałów była chora od 168 zł do 182zł.Już chciałem sprzedać telefon i pojechałem do tesco ,ale w salonie plusa.Babka poszła na zaplecze i przynosi orginał noki z programem cały ful.Sprawdza w komputerze i się okazuje że nie ma go tam.Pytam sie jakie ma najdroższ kable ,mówi ze 60 zł do noki 3220 ale to musi być własnie ten,widocznie tak był zaksięgowany.Kupiłem za 60zł a czy to był ten do noki 3220 i takie sa ceny to nie wiem bo pare minut wczesniej miałem taki kabelek w salonie firmowym w reku i cena była 180zł.Powiem krótko jest <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> bo jak cos zasysam to transfer jest stabilny i na poziomie 22KB -24KB.Pozdrawiam i powodzenia wszukaniu[/b]
Robert

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Robert »

Zobacz ten na allegrohttp://www.allegro.pl/show_item. ... m=85836684
jest identyczny co ja kupiłem tylko na płycie mam logo noki ale opakowanie i wszystko jest na 100% takie jak na moim bo teraz sprawdzałem a cena ciekawa tylko 27 zł. Tam masz podany nr telefonu i g g może to ten sam,a może idealna kopia Jest jesze orginał z logo noki za 99żł
Mikkado

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Dzięki za info, chyba będe próbował na Allegro kupić, bo innego wyjścia nie ma, chyba że mi sprzedawca z Plusa, załatwi taki za góra 60zł. Bo więcej to nie zamierzam wyrzucać kasy na kabel usb. Nie wiem jeszcze co z tym DKU-5 może też gdzieś taniej sie trafi, chociaż Ostrołęka to nie Poznań i u mnie to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> lipa.
Mam jeszcze jedno pytanie jak się teraz łączysz przez ten kabel, czy używasz PC Suite, czy normalnie wybierasz numer. Czy instalowałeś dodatkowe drivery i pod jaki system i czy ewentualnie będę mógł na Ciebie liczyć jeśli chodzi o orginalne sterowniki.
Robert

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Robert »

Ja sie łacze przez nokie pc suite.Do kabla ca-42 nie potrzeba sterowników pod warunkim ze zainstalujesz nowy pc suite bo nowy ju z ma go w sobie a do dku-5 musisz najpierw zainstalowac stery.Wejdz na stronke noki tam gdzie jest pc suite tam sa wszystkie stery do kabli i nowy pc suite oraz wszystko opisane bardzo dokładnie.Ja przy tych kablach to spedziłem pare nocy i pęklo pare flaszek tylko ja w te klocki nie jestem tak kumaty jak wiekszosć osob przebywających na tym forum,ale jak będe umiał ci doradzic to czemu nie
Mikkado

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Robert, chyba sie jednak zdecyduje na ten CA-42 z Allegro. Byłem dzisiaj w Germanos to zwykła podróbka tego kabla kosztuje 60zł. Ja chyba nie będe miał tyle szczęścia żeby kupić w tak atrakcyjnej cenie orginalny. Zamawiam odrazu dwa, bo sprzedawca z Plusa prosił mnie o jeden. Napiszę, żeby sprzedajacy na Allegro wykonał dla mnie jakiś test łączenia z netem, za ewenualne koszty połączenia mogę zwrócić kasę. Innego sposobu nie widzę.
Robert

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Robert »

ale możesz pogadać z nim na gg i sie dowiesz.On wygąda jak i całe opakowanie jak mój kabel moze to ten sam.Tym z salonow to całkowicie odje..... z ta cena 180zl.Moze to juz nowa cena przeciez orginał dku -2 tez kiedys tyle kosztowal a teraz 40 zł.
Mikkado

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Wysłałem już odpowiednie pytanie. Mam jeszcze dla Ciebie dwa pytanka. Jak Ci sie wydaję czy długość kabla, równierz decyduje o prędkości przesyłu danych. Co do EDGE to na 100% nie mam pewności, że jestem w zasięgu. Czasami transfer przy pobieraniu może spaść do 6Kb/s. Moja irda ma ok. 2m długości. Drugie pytanie to czy jak pobierasz jakiś plik, a jednocześnie kopiujesz coś z płyty, lub z partycji na partycję, to zwalnia Cie transfer przez kabel i czy miałeś tak z ird. U mnie zwalnia i to nawet do 2Kb/s, ale wtedy wiadomo że to wina kabla, a nie połączenia. Poza tym transfer jest stabilny ale nie uzyska więcej niż 7.6Kb/s. Mam pewne wątpliwości co do EDGE ale myslę, że nawet te wahania przy pobieraniu można zrzucić na ird. Wysyłałem już tydzień temu pytanie do iplus, ale oni jeszcze nic nie odpisali.
Robert

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Robert »

Witam,co do dł. kabla to nie wiem bo irde podł. bezposrednio bez kabelka.Rób sobi zawsze jakis test np (sciagaj nokia pc suite)i za kazdym razem to samo sciągaj to będziesz wiedział co sie dzieje.Ja tak robie.Dlaczego,bo z niektórych stronek sie sciaga o polowe wolniej i spada nawet do zera (mam tak na kilku stronkach ale to sa stronki prywatne z filmami o zwierzakach) Tu już by musiał sie wypowiedzieć ktos kto ma pojecie w tym temacie czemu tak jest. Przed chwilą sciągałem nokia pc suite bylo 22KB ,drugi raz to samo sciągałem i przegrywałem z E na D 5GB i nie z
wolnilo nawet odrobiny.A teraz sciągam filmik o fretkach i jest 10KB- 12KB
Dlatego próbuj sobie zawsze sciągac to samo oczywiscie przez chwile i bedziesz miał jakies porównanie .Irde też mozesz spróbowac bez kabla,jak nie masz z przodu usb czy na dole to cos podłóż i bedzie wiadomo.Jak nie masz to zainstaluj NetMeter i na bierząco bedziesz widział ile ciągnie mi na irdzie bylo max9,2KB.Spróbuj bedziesz wiedział na 100% cz to gprs,spróbuj bez kabla i sciągaj nokie pc suite to bedziemy mieli porównanie[/b]
Mikkado

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Jeżeli mam sie sugerować NetMater to w statystykach max. mam 10Kb/s. Nie bardzo Ci zrozumiałem odnośnie ird bez kabla, ja mam podłączony bezpośredno do płyty głównej, mógłbyś mi wyjaśnić o co chodzi. :oops:
Robert

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Robert »

Myślałem ze irde masz na usb,ale jak piszesz masz 10KB to na 100% masz edge
Mikkado

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Aby upewnić sie czy jestem w zasięgu EDGE, wpadłem na pomysł, żeby jakiś plik pobrać na telefon, wtedy będzie wiadomo że nic nie zwalnia połączenia(u mnie akurat jest to irda)

Wpisałem jako łącze plików ten adres:
KLIK ofp.imro.pl [211KB]
Robiłem 5 pomiarów i było z tym różnie:
1.17.5s=12KB/s
2.12.8s=16.5KB/s
3.14s==15KB/s
4.19.5s =11KB/s
5.13,6s=15KB/s

Wyniki nie są może wyśróbowane, ale kiedy przeprowadzałem pomiary padał śnieg. Ciekawe jest to, że w nocy osągnąłem transfer maksymalny ok.20KB/s(6020). Czyli definitywnie można stwierdzić, że to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> EDGE. Nie wiadomo jeszcze jak telefon pracuje przy zapisywaniu danych bo to też może mieć wpływ na czas pobierania plików.
Jeżeli jesteście ciekawi swoich wyników, (bo ja tak dla porównania) to prosiłbym o zmierzenie, szczególnie interesuje mnie wynik Roberta gdyż posiada identyczny telefon.
Do popiaru potrzebna jest chęć i stoper, to wszystko. Dzięki
Robert

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Robert »

Napisz dokładnie gdzie co wpisaleś bo ja jak w pisuje adres to nic sie nie dzieje he he
Mikkado

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Web-Łącza do plików-Pobieranie grafiki-Nowe łącze-Wprowadz adres-(wpisujesz adres i podajesz nazwę, a potem tylko wybierasz)
ODPOWIEDZ