Jaki kabel do 6020?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Robert

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Robert »

Myślałem ze irde masz na usb,ale jak piszesz masz 10KB to na 100% masz edge
Mikkado

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Aby upewnić sie czy jestem w zasięgu EDGE, wpadłem na pomysł, żeby jakiś plik pobrać na telefon, wtedy będzie wiadomo że nic nie zwalnia połączenia(u mnie akurat jest to irda)

Wpisałem jako łącze plików ten adres:
KLIK ofp.imro.pl [211KB]
Robiłem 5 pomiarów i było z tym różnie:
1.17.5s=12KB/s
2.12.8s=16.5KB/s
3.14s==15KB/s
4.19.5s =11KB/s
5.13,6s=15KB/s

Wyniki nie są może wyśróbowane, ale kiedy przeprowadzałem pomiary padał śnieg. Ciekawe jest to, że w nocy osągnąłem transfer maksymalny ok.20KB/s(6020). Czyli definitywnie można stwierdzić, że to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> EDGE. Nie wiadomo jeszcze jak telefon pracuje przy zapisywaniu danych bo to też może mieć wpływ na czas pobierania plików.
Jeżeli jesteście ciekawi swoich wyników, (bo ja tak dla porównania) to prosiłbym o zmierzenie, szczególnie interesuje mnie wynik Roberta gdyż posiada identyczny telefon.
Do popiaru potrzebna jest chęć i stoper, to wszystko. Dzięki
Robert

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Robert »

Napisz dokładnie gdzie co wpisaleś bo ja jak w pisuje adres to nic sie nie dzieje he he
Mikkado

Re: Jaki kabel do 6020?

Post autor: Mikkado »

Web-Łącza do plików-Pobieranie grafiki-Nowe łącze-Wprowadz adres-(wpisujesz adres i podajesz nazwę, a potem tylko wybierasz)
ODPOWIEDZ