czy ktoś jeszcze ma problemy z modemem iPlusa Huawei e180??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
załamana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-12-02, 20:49
Lokalizacja: siedlce

czy ktoś jeszcze ma problemy z modemem iPlusa Huawei e180??

Post autor: załamana »

witam!! jestem nowa i w związku z tym nie wiem dokładnie czy pojawil się już taki problem na tym forum. zakupiłam w iPlusie podany w temacie modem, jest on bardzo ładny i zgrabny, niestety niepraktyczny, po jednym dniu uzytkowanie kiedy podłączałam do sąsiedniego wejscia usb urzadzenie, wejscie modemu pękło na pół. urządzenie oddałam bezpośrednio do naprawy, jak się okazalo uszkodzenie jest mechaniczne, bo to nie ich wina że jest ono plastikowe :zly: nie wiem co mam dalej robić ze sprawą, tym bardziej ze urządzenie wróciło z naprawy w duzo gorszym stanie niz tam pojechało.. proszę o jakieś rady i wskazowki :czyta:
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: czy ktoś jeszcze ma problemy z modemem iPlusa Huawei e180??

Post autor: Engelbert »

Jak pierwszy raz go zobaczyłem, wiedziałem że będą problemy z podłączeniem. Po czasie okazało się jednak, że w codziennym użyciu nie sprawia aż tylu problemów.

Skoro już po gwarancji, pozostaje poszukać osoby która nie boi się lutownicy ;) i przylutować poszczególne żyły kabla bezpośrednio do płytki urządzenia, z pominięciem portu. Będzie brzydki, ale będzie działał. Widziałem kiedyś zdjęcia tak "przerobionego" E220.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: czy ktoś jeszcze ma problemy z modemem iPlusa Huawei e180??

Post autor: krystianb »

załamana pisze:nie wiem co mam dalej robić ze sprawą, tym bardziej ze urządzenie wróciło z naprawy w duzo gorszym stanie niz tam pojechało.. proszę o jakieś rady i wskazowki
W takim wypadku nie powinnaś go odbierać. A co do uszkodzenia złącza, kombinując jak koń pod górę można próbować udowodnić, że złącze uległo uszkodzeniu z powodu wady projektowej, złącze to nie spełnia standardu usb (o ile taki istnieje)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
załamana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-12-02, 20:49
Lokalizacja: siedlce

Re: czy ktoś jeszcze ma problemy z modemem iPlusa Huawei e180??

Post autor: załamana »

krystianb pisze: W takim wypadku nie powinnaś go odbierać.
Masz rację, ale serwis zabezpiecza sie na takie wypadki wykonując dokumentację fotograficzną, a ja takowej przed oddaniem urzadzienia nie zrobilam, i teraz moga powiedzieć, że takie dostali i tyle. Spróbuje napisać do producenta jeszcze z reklamacją..., Zobaczę co mi odpisz, jak nic z tego nie będzie to zapłacę za naprawę,bo lutownicą się bawić nie potrafię, moi znajomi chyba tez ;) Tyle tylko, że ciekawa jestem czy nowy modem nie wyjdzie taniej :cry:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-02, 22:25 ]
Poprawa cytowania, pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-02, 22:24 przez załamana, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ