Modemy do iplus

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michal13031986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-07, 09:55
Lokalizacja: Zamo??

Modemy do iplus

Post autor: michal13031986 »

Witam. Jaki z tych modemów polecacie, będzie używany z iplus:
Huawei E220, Huawei E169, Huawei E180, Huawei E230, Huawei E272
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Modemy do iplus

Post autor: DJ1910 »

Wybierz najbardziej ekonomicznie opłacalny, sprzedaj go (np na alledrogo), i kup coś co polecają kumaci forumowicze ;) Przeglądajac forum znajdziesz takowe sprzęty.

Ogólnie polecam modemy firmy Option lub Sierra Wireless.

Huawei'e sprawiają dość dużo kłopotów, czego sam jestem dowodem (E220 i E169). E220 popsuł sie po 3 dniach, a E169 po paru dniach niezbyt stabilnie śmigał. Co do reszty Huawei sie nie wypowiadam, bo nie uzywalem.

A od siebie dodam tyle, iż wybralem rozwiązanie moze mniej wygodne, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Sprzedałem modem, dorzucilem niecałą stówkę i kupiłem nową Nokie 6120 classic ktora jest jako modem jest po prostu świetna :) Dokupilem do niej ladowarke na USB, i mozna powiedziec iż mam pełnoprawny modem. A co lepsze, mozna taki telefon wziac ze soba nie biorąc lapka, i korzystac z neta za pomocą wbudowanej przeglądarki, lub opery mini :)

E51 także bardzo polecam w tym kontekście.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modemy do iplus

Post autor: wojteks »

DJ1910 pisze:kupiłem nową Nokie 6120 classic ktora jest jako modem
Tu bym dyskutował. Ciekawe jak długo ta nokia pożyje. Modemy są projektowane do pracy 24 godziny na dobę a telefony nie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Modemy do iplus

Post autor: DJ1910 »

Jak umrze, to sie odda do serwisu i naprawią lub dadzą nową ;) Mam 2 lata gwarancji wiec w ogole sie o to nie martwie :)

Poza tym z tego co czytałem to wielu uzytkowników tego forum użytkuje telefony jako modemy dość długo, i myśle że nie zgodziliby sie z Tobą.

Z resztą, mało kto tak używa netu komórkowego by pracował 24h na dobe :)

A nawet gdy pracuje, to pewnie szybko limit taki ktoś wykorzysta, i transfer spada, więc końcówka mocy może "odpocząć" transferując śmieszne ilości danych.

No i na koniec, patrząc na to jak ludzie narzekaja na Huawei'e, i na to jak one u mnie działały, śmiem wątpić w ich dłuższą żywotność w porownaniu z telefonem.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Modemy do iplus

Post autor: pgoral »

Jak to telefony nie? Przecież telefon jest włączony 24 na dobę. Może nie nadaje non stop - ale aktywnie używany niekoniecznie mniej nadaje niż wiele modemów.

Ja tam myślałem nad jakimś mda z BT - tak by dało się udostępnić przez BT sieć. A jednocześnie zabierać go ze sobą i używać sieci tam gdzie się nie zabiera kompa. Albo raczej nie musieć go zabierać jak mamy tylko sprawdzić pocztę czy przelewy zrobić.
ODPOWIEDZ