Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-09, 20:07
Lokalizacja: Lbn

Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: gregu »

Mam iPlusa zakupionego pół roku temu. Wczoraj z Bydgoszczy zadzwoniła do mnie przedstawicielka autoryzowanego salonu Plusa z informacją , że zostałem wylosowany jako jeden z najrzetelniejszych klientów Plusa i w zamian oferują zakup notebooka DELL STUDIO 1537 w dogodnych ratach 24 x 161zł. Facetka wmawiała mi , że notebook sprzedawany u nich , jest o 1000zł tańszy niż u producenta. Jednak mam wątpliwości czy rzeczywiście tak jest. Dlatego mam następujące pytania:
1) Czy ktoś już spotkał się z taką promocją i otrzymał telefon w tej sprawie?
2) Czy opłaca się zakup tego notebooka?
3) Czy ta pani miała prawo , dzwonić do mnie? Wszak nie była to żadna konsultantka Plusa z centrali w Warszawie , tylko jakaś zwykła pracownica autoryzowanego salonu gdzieś z Bydgoszczy ( wyświetlił mi się nr z kierunkowym 0-52 ) , a ja mieszkam w Lubelskim.?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: bob »

gregu pisze:zakup notebooka DELL STUDIO 1537 w dogodnych ratach 24 x 161zł
gregu pisze:Czy opłaca się zakup tego notebooka?
Chodzi o ten sprzęt?
http://www.allegro.pl/item500738288_del ... fv_gw.html
gregu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-09, 20:07
Lokalizacja: Lbn

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: gregu »

Ten z 4 GB ram-u

http://www.allegro.pl/item501411153_del ... w_led.html
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: krystianb »

Jak przyjdą chłopaki plusa to będzie wszystko wiadomo, ale cos mi sie ta
promocja" nie podoba 3864 za to http://www.allegro.pl/search.php?utm_so ... TUDIO+1537 to jakoś mi sie drogo wydaje. Wydaję mi się nawet że to z plusem nie ma wiele wspólnego...

[ Dodano: 2008-12-09, 20:30 ]
gregu pisze:Ten z 4 GB ram-u
A tak aproposs jakim cudem 4GB ramu działają z systemem 32 bitowym?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: wojteks »

Ad 1. Tak, strasznie natrętni są.
Ad 2. To zależy co potrzebujesz i ile możesz za to zapłacić (zresztą drugi raz nie zadzwonią więc więc nie ma dylematu)
Ad 3. Tak, to sie nazywa sprzedaż bezpośrednia i nie jest w żaden sposób związana z miejscem zamieszkania (centrala sprzedaży bezpośredniej Plusa nie musi być w Warszawie, równie dobrze może być w Gdyni, UK czy w Indiach to po prostu Call Center czyli duże pomieszczenie z przegródkami i stadem niezadowolonych praktykantów/stażystów).
Nie pomagam na PW!
gregu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-09, 20:07
Lokalizacja: Lbn

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: gregu »

Wydaję mi się nawet że to z plusem nie ma wiele wspólnego...
to w takim razie skąd mieli mój nr i dane osobowe? :szok:
A tak aproposs jakim cudem 4GB ramu działają z systemem 32 bitowym?
mnie się nie pytaj , sprzęt jest taki jak na tej aukcji , nagrałem na dyktafon tą rozmowę.

Nie wiem czy to z Plusa czy nie , ale wciskać ludziom że coś kosztuje 1000zł mniej niż w sklepie , a z rat łącznie wychodzi prawie 3900zł to już jest delikatnie mówiąc kpina.

[ Dodano: 2008-12-09, 20:38 ]
zresztą drugi raz nie zadzwonią więc więc nie ma dylematu
powiedziałem im że się zastanowię , i poprosiłem o telefon jutro. I już wiem co tej Pani odpowiem :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: wojteks »

gregu pisze:mnie się nie pytaj
Przeciez to nie ważne czy działa, ważne że ładnie można klientowi wcisnąć i jest zamontowane.
powiedziałem im że się zastanowię , i poprosiłem o telefon jutro.
To napisz czy zadzwonili.
Nie pomagam na PW!
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: Engelbert »

Wczoraj z Bydgoszczy zadzwoniła do mnie przedstawicielka autoryzowanego salonu Plusa
To ludzie z CTDP (http://www.ctdp.pl). Rzeczywiście współpracują w Plusem, sprzedają usługę razem z różnymi laptopami. Przy okazji - nie ma czegoś takiego jak autoryzowany salon. To znaczy każdy salon jest autoryzowany ;) ale tego terminu bardziej używa się w odniesieniu do punktów obsługi sprzedaży (dla odróżnienia od sklepów i salonów firmowych).

Co do losowania, Twojej rzetelności, niższej ceny - sprzedają towar i pewnie nie kłamią, bo baza którą obdzwaniają też jest stworzona na podstawie jakiś kryteriów. Rzetelność - no do ludzi z zaległościami zazwyczaj nie dzwonią. Podobnie z niższą ceną - to względne pojęcie - sami mogą sobie ustalić cenę wyjściową na 6000zł ;) Trudno mi oceniać moralność takich posunięć.

Co do atrakcyjności oferty - to musisz ocenić sam - według mnie nie do końca się opłaca. Chociaż niektórzy uznają to za atrakcyjne, chociażby dlatego, że nie muszą wychodzić z domu ;) (naprawdę są tacy ;) )
Czy mieli prawo, żeby się z Tobą kontaktować? Mieli, bo wyraziłeś na to zgodę podpisując umowę (jakąś wcześniejszą z Plusem).
gregu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-09, 20:07
Lokalizacja: Lbn

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: gregu »

Rzetelność - no do ludzi z zaległościami zazwyczaj nie dzwonią
a to mnie zdziwiło , bo z powodu wyjazdu miałem 2 miesięczną obsuwę z fakturami i cudem mi kary umownej nie wpakowali.
Co do atrakcyjności oferty - to musisz ocenić sam - według mnie nie do końca się opłaca
Wg mnie też się nie opłaca. Obliczyłem że biorąc tego notebooka na własną rękę na raty w systemie żagiel na 22 raty ( bo tyle można max ) , wychodzi prawie taka sama rata , jak w wyżej wymienionej ofercie przy 24 ratach.

Poza tym , jestem też ciekawy jednej kwestii: już by każdemu wysyłali notebooki od razu aby tylko się zgodzić , a przecież to jakiś bank kredytuje zakup tego laptopa prawda? I co? Nie pytają o dochody? Zaświadczenia o zarobkach? Nie sprawdzają BIK-U? :niepewny:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: bob »

Engelbert pisze:To ludzie z CTDP (http://www.ctdp.pl). Rzeczywiście współpracują w Plusem,
Engelbert pisze:Czy mieli prawo, żeby się z Tobą kontaktować? Mieli, bo wyraziłeś na to zgodę podpisując umowę (jakąś wcześniejszą z Plusem).
Nie żebym się czepiał ale czym dla gregu, jest CTDP? Czy podpisanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w salonie Plus jest wystarczającym faktem na przekazywanie ich do CTDP?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: krystianb »

bob pisze:Czy podpisanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w salonie Plus jest wystarczającym faktem na przekazywanie ich do CTDP?
W plusie przy podpisywaniu umowy są chyba ze 3 zgody, oprocz tej na przetwarzanie danych, jest też zgoda na reklamy od plusa, i przekazanie danych osobowych firmom współpracującym z plusem i chyba jeszcze jakaś trzecia jest. Ja sie na żadne reklamy nie zgodziłem, przez cały czas nic na modem nie przyszło. Tylko do jednego rachunku muzodajnia zabłądziła...

[ Dodano: 2008-12-09, 21:15 ]
gregu pisze:Zaświadczenia o zarobkach? Nie sprawdzają BIK-U?
I to nie wiem czy to nie jest trzecia zgoda, oceniają to na podstawie rozliczeń z plusem.

Tak w ogole to pozdrowienia dla pani, co mi cesje w salonie robiła bo chyba nawet sama zaproponowała ;) zapenienie mi spokoju :cfaniak:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
gregu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-09, 20:07
Lokalizacja: Lbn

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: gregu »

I to nie wiem czy to nie jest trzecia zgoda, oceniają to na podstawie rozliczeń z plusem.
A to może być prawda.. Moja koleżanka wzięła w Orange tel na abonament na zaświadczenie o byciu studentką , po roku dostała od Mbanku kartę kredytową z limitem 5 tys. choć nie miała i nie ma stałych dochodów.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: bob »

krystianb pisze:i przekazanie danych osobowych firmom współpracującym z plusem
To możliwe. Nie poruszam już kwestii poinstruowania przez sprzedawcę klienta o zasadach płynących ze zgody na przetwarzanie danych osobowych bo to jeszcze nie ten standard. ;)
krystianb pisze:A tak aproposs jakim cudem 4GB ramu działają z systemem 32 bitowym?
Tu mowa chyba jednak o 3GB ramu i 250GB HDD.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: wojteks »

gregu pisze:po roku dostała od Mbanku kartę kredytową z limitem 5 tys.
Na jaki procent? Bo nie była osobą anonimową. To samo robią: Reifeissen Bank, Żagiel, ING ...... po prostu jak ktoś płaci abonament albo ma jakąś umowę ratalną to znaczy że jest wypłacalny/rozsądny i bedzie spłacał raty kredytu/karty.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: canidy »

Oj aż tak daleko to bym się z tą wiarygodnością i zdolnością kredytową na podstawie opłacania abonamentu nie posuwał. Zwykle zmieniam zapisy mówiące o przetwarzaniu danych osobowych (ograniczam je do konkretnej opcji) i nie otrzymuję ofert od firm, które mają swoje umowy z moją firmą. A te kilka abonamentów co mam nic nie pomaga przy uzyskiwaniu kredytu lecz raczej obniża zdolność kredytową jako koszty stałe.
gregu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-12-09, 20:07
Lokalizacja: Lbn

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: gregu »

Już jestem po telefonie. Nie rozmawiałem z tą Panią zbyt długo. Zapytałem "Ile kosztuje taki notebook wg ceny firmowej". Odpowiedziała że 3250zł. I na tym zakończyłem rozmowę żeby jej przy okazji czegoś niecenzuralnego nie powiedzieć..

Czy oni myślą że ludzie nie potrafią w XXI wieku liczyć?

3250zł - 1000zł ( zniżka ) = 2250zł
24 raty x 161zł =3864zł

czyli koszty kredytu wynosiłyby w takim razie 1614zł

PROVIDENT przy tym wysiada.. :rotfl:
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: DJ1910 »

Nieeeeeeeezły kant :D


Ale pewnie znajdą sie tacy, co skorzystają z tej "obniżki"
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Notebook DELL STUDIO 1537 w Iplusie

Post autor: michał »

Operatorzy komórkowi ogólnie mają dziwne strategie cenowe. U nich ceny telefonów bez umowy są zawsze wyższe niż ceny rynkowe i nie mówię tu o allegro bo to już inna bajka. Może tu chodzi o podkreślenie "atrakcyjności" oferty na abonament :niepewny:
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
ODPOWIEDZ