jaki modem zamiast Telefonu?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Walek321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-23, 14:08
Lokalizacja: WOT

jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: Walek321 »

Witam proszę o poradę

Na chwilę obecną śmigam na komputerze stacjonarnym za pomocą Samsung Z720 Jako modemu prędkość dochodzi do 1 Mbps czasami nawet szybciej, potwierdzona prędkość za pomocą innego telefonu.

W związku z chcę się przerzucić na modem w Orange

zastanawiam się nad:
Option Icon 225
Option Globe Surfer Icon 7,2
Huawai E170

Wszystkie wg oranga maja do 7,2 Mbps
ewentualnie na inny z mozliwością podpiecia anteny zesnętrzej
interesuje mnie tylko Orange ponieważ konkurencja na tę chwilę ma u mnie zasięg tylko w porywach EDGE

dodam ze odległość od nadajnika to ok 3 km w linii prostej choć na dostępnych mapach z BTSami to ok 7 km.
Awatar użytkownika
sluchacz.
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-11-23, 12:44
Lokalizacja: Polska

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: sluchacz. »

Według tego co tu piszesz to znaczy , że masz UMTS skoro łapiesz takie prędkości :) Ja bym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Globe Surfer'a , ale to tylko moja sugestia. Zobaczymy co inni napiszą. :)
:hyhy: GlobeTrotter jest the best :hyhy: (EDGE) :)
pimperlo
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-02, 19:12
Lokalizacja: 3miasto

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: pimperlo »

Jeśli masz wystarczająco silny sygnał, to antena zewnętrzna nie jest konieczna.
Osobiście wybrałbym Huawei E170:
http://www.orange.pl/klienci_ind/orange ... uawei_e170
- jako jedyny obsługuje już HSUPA w wersji 2Mbit/s
Optiony nie mają tego - lecą tylko na HSDPA i żadna aktualizacja już tego nie poprawi.
W końcu podpisujesz umowę na dłuższy okres czasu...a w razie czego jesteś już przygotowany na nowszy standard (o ile już nie jest dostępny w Twej lokalizacji ;) ).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: krystianb »

pimperlo pisze:- jako jedyny obsługuje już HSUPA w wersji 2Mbit/s
Optiony nie mają tego - lecą tylko na HSDPA i żadna aktualizacja już tego nie poprawi.
W końcu podpisujesz umowę na dłuższy okres czasu...a w razie czego jesteś już przygotowany na nowszy standard (o ile już nie jest dostępny w Twej lokalizacji ).
Jedyny na usb w orange, te opiony nie mają, ale są takie co mają...
A jeśli chodzi o hspa to każdy nadajnik 3g w hspa, a kolega pisał, że jest w zasięgu hsdpa to i hsupa też ma.
Ostatnio zmieniony 2009-01-03, 19:03 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pimperlo
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-02, 19:12
Lokalizacja: 3miasto

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: pimperlo »

Sorki - nie sprecyzowałem. Chodziło mi oczywiście o Optiony z tej listy.
Walek321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-23, 14:08
Lokalizacja: WOT

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: Walek321 »

Dzięki wszystkim :zdrowko:
chyba wezmę tego Huawai

albo zostawię telefon jako modem po wymianie telefonu
leo79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-06, 11:07
Lokalizacja: Szczecin

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: leo79 »

Jeśli weźmiesz Huawei e170 to przypadkiem nie instaluj aplikacji z orange bo "syf , kiła i mogiła". Modem często rozłączał się bez przyczyny i do tego porządnie się grzeje ( ja go umiejscowiłem koło wentylatora niedaleko wiec jest ciut chłodniejszy może to była przyczyną rozłączania) . Dopiero po ciągłych problemach zainstalowałem sterowniki ze stronki producenta oraz aplikacje Mobile Partner i zaczęło elegancko chodzić . Dodam że mam bts'a około 3-4km czyli podobnie jak Ty i działa teraz bez zarzutu z siła sygnału koło 70%-80% w środku domu bez anteny zewnętrznej. To tyle co mogę powiedzieć na temat tego modemu jeśli są to jakieś przydatne informacje.

p.s. nie używaj dołączonego do tego modemu kabelka USB bo u mnie to był kompletny niewypał ( chociaż kto wie może miałem pecha)
Walek321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-23, 14:08
Lokalizacja: WOT

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: Walek321 »

Dzieki
na te chwile telefon mam podłączany za pomocą kabla z Samsunga. Ok 1 mb + dodatkowo przedłużacz USB 5mb i bez problemu chodzi. Telefon leży na parapecie, bo tam największy zasieg jest. Więc jakby co to modem także za pomocą tej przedłużki sobie podłącze.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-01-09, 10:06 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-01-09, 10:06 przez Walek321, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: YaHooo »

Walek321 pisze:Więc jakby co to modem także za pomocą tej przedłużki sobie podłącze.
Tylko pamiętaj, że telefon ma swoje własne zasilanie i kwestia zasilania z USB nie jest taka ważna. Natomiast modem nie ma własnego zasilania i polega tylko na USB. Przy tak długim kablu mogą się pojawić spadki napięć i modem będzie działał w najlepszym wypadku niestabilnie. W najgorszym wcale nie będzie chciał pracować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: Jaco »

Walek321 pisze:na te chwile telefon mam podłączany za pomocą kabla z Samsunga. Ok 1 mb + dodatkowo przedłużacz USB 5mb i bez problemu chodzi.
Czy ten telefon nie ma przypadkiem Bluetootha? Wówczas swobodnie mógłby sobie stać gdzie jest najlepszy zasięg a jedyny przedłużacz jaki być użył to do ładowarki dla telefonu. Kiedy zaczynałem przygodę z netem GSM robiłem tak z Nokią 6230.
Walek321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-23, 14:08
Lokalizacja: WOT

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: Walek321 »

Telefon ma BT

ale nie mam do kompa BT poza tym ptzy włączonym BT w telefonie musiałbym go podłączyć do ładowarki a jak jest podłączony do kabla USB to sie przy okazji ładuje poza tym tak jest i mi pasuje
pimperlo
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-02, 19:12
Lokalizacja: 3miasto

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: pimperlo »

Tak - co do telefonu zgoda...ale zauważ, ze telefon posiada swoją wewnętrzną baterię, która jest w stanie zrekompensować chwilowe niedomagania napięcia (bateria fona działa jako taki stabilizator napięcia). Podczas nadawania i odbioru część energii może pochodzić z baterii, natomiast w momencie gdy nie ma aktywności sieciowej fon jest doładowywany z kabla. Tym sposobem jest zachowany bilans energetyczny. Zaś modem już wewnętrznego zasilania nie posiada, co może sprawić (aczkolwiek nie musi), że przy takiej odległości kabla może zachowywać się czasem niestabilnie - będzie bardziej wrażliwy na różnice w zasilaniu. Prócz tego chodzi też o opóźnienia wnoszone przez kabel i urządzenie końcowe - urządzenie ma określony czas na odpowiedź. Z tego względu standard USB przewiduje dla urządzeń pasywnych długości kabla nie większe niż 3mb (standard USB1.1) i 5mb (dla USB2.0). Co do Twego rozwiązania....to znajduje się ono na krawędzi oficjalnych zaleceń. Ale skoro działa...to nic tylko się cieszyć ;)

Co do netu przez komórkę....hm...piękne czasy...
Mój początek z bezprzewodowym netem to SE T630 i GPRS(down. ok 7 KB/s) - połączone przez BT, fon ustawiony na oknie non stop na ładowarce. Potem Nokia 6230i i EDGE (down ok. 11KB/s - szał ;)) - oczywiście też BT + ładowarka i okno. W pokoju bez BT byłoby dość ciężko. Kabel jest trochę niewygodny, poza tym dla każdego następnego fona musiałaby być inna przejściówka.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: ja.michal »

pimperlo pisze:Zaś modem już wewnętrznego zasilania nie posiada,
Aircard 875U i Aircard 880U/881U mają baterię. :)
pimperlo
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-02, 19:12
Lokalizacja: 3miasto

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: pimperlo »

Aircard 875U i Aircard 880U/881U mają baterię. :)
Kropla w morzu "bezbateryjności". Przytłaczająca większość jej nie posiada...a już w zupełności te, które kolega Walek321 miał w dyspozycji. Tak czy owak - na plus dla producenta Aircard, za solidne podejście do tematu :).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: jaki modem zamiast Telefonu?

Post autor: ja.michal »

pimperlo pisze:na plus dla producenta Aircard, za solidne podejście do tematu :)
Zdecydowanie. :ok:
Niestety w Europie żaden operator oficjalnie nie sprzedaje sprzętu tego producenta. A szkoda bo to firma kanadyjska. Modemy bardzo solidne.
Niestety zalał nasz rynek chiński Huawei. :dobani:
O dziwo karta 881 na pcmcia z HSUPA wychodzi niecałe 200zł z przesyłką z USA.
ODPOWIEDZ