Sprzęt dla Taty

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Sprzęt dla Taty

Post autor: slobodan »

Witam , tata posiada dosyc taniego laptopa BELINEA , Chcial korzystać z internetu w playu ... Niestety moj modem Option nie pasuje , jest na PCMCIA nie wchodzi caly w gniazdo wiec Tata ma na pewno expresscard :( Moje pytanie brzmi , jaka byla by tania alternatywa tak aby nie brac modemu z playa ? Na allegro trudno mi cos znalezc ... Da rade by bylo tanio i stabilnie ? W gre wchodzi tez USB ... Co byscie polecali ??
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt dla Taty

Post autor: ja.michal »

To jak tanio to raczej modem na USB bo express są dość drogie. Sprawdzony i polecany z modemów jest Huawei E220. Minus takie, że niema wyjścia na antenę zewnętrzną.

Niech się koledzy jeszcze wypowiedzą.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Sprzęt dla Taty

Post autor: Sundance_kid »

slobodan a może przejściówka? Choć z tymi to różnie bywa. A ile możesz przeznaczyć na modem? A może uzyjesz telefonu jako modemu? Czy tylko modem wchodzi w grę?
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzęt dla Taty

Post autor: slobodan »

Koszt sprzetu do ok 200 zł ... Chodzi o to zeby nie bylo za skomplikowane :) Przejsciowka ? A sa takie express -> pcmcia ? Nie bedzie za bardzo wystawal wtedy modem na zewnatrz ? Moze byc cos na usb , Sam juz nie wiem jak mu to zorganizowac ...
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Sprzęt dla Taty

Post autor: SQ08 »

Rozglądnij się za jakimś Huawei E220 i nawet za 250 PLN nówkę gdzieś przed chwilą widziałem, a do Play więc musi być z 3G nic lepszego i tańszego niż E220 nie dostaniesz.
O ExpressCard zapomnij bo karty na to wejście są dużo droższe niż 200-250 PLN.
I istnieją przejściówki z ExpressCard na PCMCIA, ale kosztują dużo i lepiej opłaca się kupić od razu kartę na ExpressCard.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Sprzęt dla Taty

Post autor: Jo_gurt »

slobodan pisze:A sa takie express -> pcmcia ?
Są, będzie wystawał całkowicie, gwarancji na działanie nie ma a sama przejściówka kosztuje kupę kasy :P Raczej lepiej już kombinować z USB.
ODPOWIEDZ