Pomóżcie wybrać modem GPRS SE GC 75 / 79 , NOKIA D211 lub in

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
max

Pomóżcie wybrać modem GPRS SE GC 75 / 79 , NOKIA D211 lub in

Post autor: max »

- Sony Ericsson - Karta GPRS GC75

- Sony Ericsson - Karta GPRS GC79

- NOKIA D211


jesli mozecie to prosze o informacje odnosnie tych kart (lub wybranej karty)


cenne będą wasze uwagi na temat..

- zasięgu
- awaryjnosci
- jakość sygnału

chodzi mi o kartę do 250 pln.. te ktore wymieniłem mieszczą sie w tym zakresie
a moze polecicie inną kartę ?

pozdrawiam serdecnzie i proszę o odpowiedz

max
max

i jeszcze to

Post autor: max »

Gość

Re: Pomóżcie wybrać modem GPRS SE GC 75 / 79 , NOKIA D211 lub in

Post autor: Gość »

Zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy GC75 i GC79. D211 odrzuciłem odrazu bo nie ma tam możliwości odbierania sms-ów, więc jak włożysz kartę sim do D211 to jak ktoś ci wyśle smsa to dowiesz się o tym dopiero po włożeniu sima z powrotem do telefonu.
Jeśli chodzi o wybór pomiedzy GC75 i 79 to bałem sie trochę o problemy z antenką w GC75 ale ostatecznie wybrałem GC75 i jestem bardzo z niej zadowolony (wystarczy zachować minimum ostrożności jak z każdym sprzętem elektronicznym a wszystko będzie OK).
Mimo że mam procek AMD (athlona XP-M) to wszytsko śmiga rewelacyjnie. Ani razu mi się nie zawiesiła i nie zgubiła połączenia gdzie wcześniej na nokii 6100 połaczenie GPRS często sie zrywało (szlag mnie trafiał).
Jeszcze jeden bardzo duży plus GC75 to to że nie musisz jej wyjmować z laptopa dla włożenia karty sim albo dla zapakowania laptopa w torbę, wcale nie wystaje poza obręb gniazda pcmcia a sim wsuwa się na specjalnej szenie z boku. Gniazdo pcmcia też nie jest niezniszczalne więc ciągłe wsuwanie i wysuwanie karty może z czasem okazać się dla niego destrukcyjne.
Ten ostatni atrybut skłania mnie do kupna GC85 jak tylko trochę stanieją. Co do ceny to na allegro ja swoją GC75 kupiłem za 175 zł i myślę że w takiej cenie nie ma problemu taką kupić.

Pozdrawiam!
witam

:)

Post autor: witam »

dziekuje za odpowiedz..

chodzi o to ze wszyscy pisza o tych problemach z antenką..

ja bede netu uzywal sporadycznie ale boje sie czy antenka (a w zasadzie jej gniazdo) w gc75 przy np. 200 wlozeniac i 200 wypieciach wytrzyma

oczywiscie nie bede antenki uzywal do jedzenia lodów ale po wielu opisach na forum myslalem ze jest do przesady wrazliwa...

wiec chyba mnie przekonales :)

ps.
ja tą karte 2 miesieczna kupuje za 140 :) chyba ze odradzisz :) i polecisz cos spoza mojej powyzszej listy kart

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
adams

Re: Pomóżcie wybrać modem GPRS SE GC 75 / 79 , NOKIA D211 lub in

Post autor: adams »

za taka cene śmiało kupuj, problemy występują przy słabym zasięgu ale można dokupic anteny zewnetrzne. jak masz uzywac sporadycznie najlepszy wybór.
max

kupilem

Post autor: max »

rzutem na tasme kupilem cos innego...
mam nadzieje ze dobrze zrobilem..
wlasciciel wydawal sie znac na rzeczy... i mnie przekonał do GlobeTrotter Universal Tri-band GPRS

co sądzicie ?
w sumie to juz po "ptokach" bo zapłacone.. ale czekam na wasze opinie.. :P)

pozdrawiam i dziekuje




GlobeTrotter Universal Tri-band GPRS/GSM PC-Radio Card
FEATURES

Tri-band PC Data Card suitable for use on GSM networks worldwide
Provides GSM and GPRS Data connectivity to mobile users
Compatible with nearly all popular Notebook PCs,Portables,and PDA’s equipped with Type II PC Card slot and MicrosoftWindows® operating system
Multislot Class 10 (4+2); Simultaneous GSM and GPRS registration
Dual-voltage card: 3,3V & 5V
Multitasking: data can be transferred whilst monitoring for SMS messages and simultaneously reporting network coverage
Future Proof - Flash upgradeable technology ensuring the latest GPRS and GSM functionality
Supports IPsec client software for end to end secure corporate data exchange and synchronisation over VPN
Revolutionary integral Tri-band antenna design with "autosense" technology
Optional Accessory: External Tri-band antenne
SPECIFICATIONS

GPRS/GSM Air Interface:
Tri-band operation EGSM 900; GSM 1800; PCS 1900
GSM Phase 2+ Data, SMS, ALS, SS, USSD to ETSI SMG31 recommendations
GPRS Class B, Type 1 GPRS MT
Multislot Class 10 GSM 05.02 (4 slots receive, 2 slot transmit, 5 maximum active)
RLC/MAC Fixed, dynamic and extended dynamic resource allocation support
GPRS session management (NSAPI) 7 connections
GPRS SMS GSMS Supported
SIM standards Phase1, 2, 2+, CPHS
Terminal Equipment Interfaces:
Operating Systems:Windows® 2000, Windows® XP
AT Interface GSM 07.05, 07.07, ATD*99# support, Unimodem extensions
COM port driver Emulation of standard COM port UART for compatibility with standard terminal programs/dialers
HARDWARE FEATURES
Card Type: Type II PCMCIA compliant, Dual Voltage Card: 3.3 V & 5V, 16-bit PCMCIA 2.1, PC-Card 8.0 compliant
External Interfaces: Miniature External Antenna (Radial M-card) Status LED
Terminal Equipment (TE) connector: PCMCIA Standard 68 pin
SIM card Interface: Low profile, 6 contact connector on topside of card. Compliant with GSM 11.11, 11.12, SIM: 1V8 en 3V SIM
Memory: 16 Mb Flash technology for easy upgrade
Integral antenna: Robust, retractable and flexible. User replaceable
Dimensions / Weight: 90 x 54 x 5mm / 45 gm
Environmental operating conditions: -10 to +60 Deg. C
Idle mode: 15mA for both operating voltages
Registered Full Power: 3V3/5V: 420mA average (2W, Multislot Class 10 operation)
max

zapomnialem

Post autor: max »

zapomnialem dodac..

cena 170 pln..
ODPOWIEDZ