Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pug123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-10-03, 08:01
Lokalizacja: google

Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: pug123 »

Witam,

Mam pytanie do Was. Generalnie oba te dwa netbooki maja porownywalne parametry. Problem jednak w tym,ze zalezy mi na dluugiej pracy bateri (czyli raczej NC10) i modemie HSDPA (rowniez NC10). Czy jednak NC10 jest dostepny na wolnym rynku z wbudowanym modemem czy tylko poprzez iplusa? W sumie mam kupiana karte iplusa,ale abonament juz place :/

Z drugiej strony mam modem na usb HUAWEI E170 wiec moglbym rownie dobrze wlozyc go do Asusa,ale z jednej strony cos jednak bedzie wystawac niepotrzebnie :( a z drugiej wydaje mi sie,ze wiekszy pobor bedzie bateri jesli to jest na usb,a nie wbudowane.

Prosze o opinie. Glownie zalezy mi na dostepie do sieci+baterii jak najdluzej.
Awatar użytkownika
regedit
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 357
Rejestracja: 2007-05-15, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: regedit »

NC10 jest dostępny na polskim rynku, od allegro po Media Markty i inne sklepy
ZTE MF60 HSPA+ @ T-Mobile
Linksys WAG200G & Neostrada 10Mb/s
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: canidy »

regedit pisze:NC10 jest dostępny na polskim rynku, od allegro po Media Markty i inne sklepy
Ale póki co tylko wersja "Plusowa" ma wbudowany modem, a pozostałe dostępne na polskim rynku nie mają zamontowanego portu MiniPCI Express do którego ów modem wewnętrzny się podłącza, więc raczej nie są one równorzędne jakościowo...
pug123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-10-03, 08:01
Lokalizacja: google

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: pug123 »

canidy pisze:
regedit pisze:[...]
Ale póki co tylko wersja "Plusowa" ma wbudowany modem, a pozostałe dostępne na polskim rynku nie mają zamontowanego portu MiniPCI Express do którego ów modem wewnętrzny się podłącza, więc raczej nie są one równorzędne jakościowo...
Otoz to..

Chyba bede jednak musial poczekac na jakas opcje z wbudowanym modemem HSDPA.

Poki co na wolnym rynku zadne urzadzenie tego nie daje ani Asus 1000H ani Samsung NC10 ani MSI Wind :(

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-28, 18:07 ]
Wycinam zbędny cytat. Proszę ciąć cytaty.
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 18:05 przez pug123, łącznie zmieniany 1 raz.
spwmarluk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-08-21, 09:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: spwmarluk »

pug123 pisze:[....]
Otoz to..

Chyba bede jednak musial poczekac na jakas opcje z wbudowanym modemem HSDPA.

Poki co na wolnym rynku zadne urzadzenie tego nie daje ani Asus 1000H ani Samsung NC10 ani MSI Wind :(
A może Fujitsu-Siemens U9200 bądź nowszy model (U9210, U9215).
Wiem, że to nie to samo, ale też jest nieduży. (ekran 12'')
Można bez problemu zamontować wewnętrzny modem, w niektórych sklepach od razu go montują. Sprzęcik ma niezłe parametry, a ceny już od 2400, może nawet mniej :)
Sam się nad nim zastanawiałem.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-28, 18:07 ]
Wycinam zbędny cytat. Proszę ciąć cytaty.
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 18:07 przez spwmarluk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: canidy »

pug123 pisze: Chyba bede jednak musial poczekac na jakas opcje z wbudowanym modemem HSDPA.
Poki co na wolnym rynku zadne urzadzenie tego nie daje ani Asus 1000H ani Samsung NC10 ani MSI Wind :(
Po co czekać? :) Na Allegro można kupić wersję "Plusową" Samsunga NC10 z modemem.
Jeżeli szukasz czegoś małego to w/w FujitsuSiemens albo Dell XPS M1210, którego można na Allegro kupić w cenie ok 2500. Oczywiście w przypadku FS i DElla trzeba by doliczyć jeszcze koszt modemu.
pug123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-10-03, 08:01
Lokalizacja: google

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: pug123 »

Po co czekać? :) Na Allegro można kupić wersję "Plusową" Samsunga NC10 z modemem.
Jeżeli szukasz czegoś małego to w/w FujitsuSiemens albo Dell XPS M1210, którego można na Allegro kupić w cenie ok 2500. Oczywiście w przypadku FS i DElla trzeba by doliczyć jeszcze koszt modemu.
Na allegro aktualnie jest dokladnie tylko jedna taka aukcja i do tego nie kup teraz tylko licytacja.

spwmarluk pisze: A może Fujitsu-Siemens U9200 bądź nowszy model (U9210, U9215).
Wiem, że to nie to samo, ale też jest nieduży. (ekran 12'')
Można bez problemu zamontować wewnętrzny modem, w niektórych sklepach od razu go montują. Sprzęcik ma niezłe parametry, a ceny już od 2400, może nawet mniej :)
Sam się nad nim zastanawiałem.
Hmm dzieki:) Zerkam na niego wlasnie i od razu traflem na aukcje za 3tys :D
A co to za modem mozna montowac w srodku?
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: canidy »

pug123 pisze:Hmm dzieki:) Zerkam na niego wlasnie i od razu traflem na aukcje za 3tys :D
A co to za modem mozna montowac w srodku?
Instalowałem na 2 takich FS Novatel EU870D (niebrandowane na Della) i działały bezproblemowo.
A nie rozważasz Della XPS M1210? Podobne parametry i cena. Jednak jakoś wolę jakość wykonania i wygląd Della. Może dlatego, że sam takiego posiadam w zestawie z w/w modemem :)
A jeszcze gdzieś na Allegro widziałem LG X110 o podobnych parametrach jak Samsung NC10.

Warto się zastanowić czy te 0,7 kg i 2" więcej ale też i normalnie wydajnych we wspomnianym Dellu i FS nie jest warte targania zamiast mniejszych i lżejszych LG i Samsunga, które też są znacznie wolniejsze i bez napędów.
Zresztą wagę w FS i Dellu można znacznie obniżyć wyciągając napęd i zostawiając zaślepkę ;)

Jak dla mnie Atom nawet 1,6 GHz jest ciągle za wolny. To już wolę targać ze sobą 5" 0,37 kg HTC Athena mimo, że jest na WM 6.1 bo wykonuję na niej to samo co mógłbym na Samsungu u LG lub eeePC.
Pytanie jak często byś z tym biegał i do czego potrzebujesz bo to poza ceną baaardzo istotne pytania :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez canidy, łącznie zmieniany 1 raz.
pug123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-10-03, 08:01
Lokalizacja: google

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: pug123 »

Biegam hmm wtedy kiedy musze z domu wyjsc;) Administruje serwerami 11h dziennie a czasami chce sie gdzies wyrwac i musze byc online w systemie ticketow (Kayako przez www)

Mam Sony Vaio UX380 jest super i lepsze od palmtopa czy netbooka na wielu polach (procek 1GH,pamiec 1GB),ale niestety klawiaturka mala do pisania wiecej :/ No i tez ma zablokowany modem gprs.Mozna odblokowac,ale i tak tylko gprs wiec musze do niego wkladac modem na USB co mnie wkurza,bo wystaje i przeszkadza.

Mam pomysl taki,zeby glownie korzystac z telefonu np. teraz mam Samsunga SGH-i780 i tam sprawdzac czy wszystko jest ok,a jak jestem potrzebny to otwierac netbooka i sprawe zalatwiac.

Aha no oczywiscie najwazniejsza jest bateria. Nie wiem jak w modelach,ktore omawiasz,ale Samsung NC10 jest w stanie spokojnie pociagnac 5-6h bez problemu,a to duzo..
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: canidy »

Nie wiem jak te FS, ale XPS 1210 na standardowej baterii (6 ogniw) pociągnie 2-3 h, na powiększonej (9 ogniw) da radę i 5.
Ale, ale skoro piszesz, że w Sony masz modem wewnętrzny GPRS to nie lepiej po prostu go wymienić na jakiś szybszy? Zawsze mniejszy koszt :) Z tego co pamiętam w tym modelu Vaio jest modem właśnie na MiniPCI Express...
pug123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2008-10-03, 08:01
Lokalizacja: google

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: pug123 »

canidy pisze:Nie wiem jak te FS, ale XPS 1210 na standardowej baterii (6 ogniw) pociągnie 2-3 h, na powiększonej (9 ogniw) da radę i 5.
Ale, ale skoro piszesz, że w Sony masz modem wewnętrzny GPRS to nie lepiej po prostu go wymienić na jakiś szybszy? Zawsze mniejszy koszt :) Z tego co pamiętam w tym modelu Vaio jest modem właśnie na MiniPCI Express...
Vaio ciagnie maksymanlnie z 2h jak uzywam modemu. Czasami nawet nie 2h wiec musialbym miec dwie baterie i juz problem :)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Samsung NC10 czy Asus eee 1000H ? (problem z HSDPA)

Post autor: canidy »

A ile bedzie wazyc ten Vaio z druga bateria? Swoja droga za ile mozna taka zabawke kupic?
Jezeli gabaryty NC 10 Ci nie przeszkadzaja to poluj, na Allegro czesto pojawiaja sie czesto wersje plusowe.
A moze HTC Shift, ktory ma 2 systemy, moze pracowac na Vista/XP co tam wolisz lub WM 6 no i moze sluzyc za nawigacje choc troche duzy bo ma 7 cali :)
ODPOWIEDZ