ASUS X50SR - potrzebny dodatkowy modem?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
emel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-28, 23:22
Lokalizacja: Gliwice

ASUS X50SR - potrzebny dodatkowy modem?

Post autor: emel »

Mam laptopa ASUS X50SR... Chciałbym do niego mobilny internet... I tu jest problem. Widziałem w Menedżerze Urządzeń, że mam wbudowany modem i bezprzewodową kartę sieciową. Czy zakładając internet bezprzewodowy mogę wykorzystać te wbudowane urządzenia czy muszę kupować jakiś inny modem?

Sorry za to głupie pytanie, ale naprawdę się nie znam ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: ASUS X50SR - potrzebny dodatkowy modem?

Post autor: zDaleKi »

emel pisze:Widziałem w Menedżerze Urządzeń, że mam wbudowany modem i bezprzewodową kartę sieciową.
Zapewne masz modem analogowy do zwykłej linii telefonicznej i kartę WiFi.
Napisz dokładnie jakie to są urządzenia - nazwy.
emel pisze:Czy zakładając internet bezprzewodowy mogę wykorzystać te wbudowane urządzenia czy muszę kupować jakiś inny modem?
Z uwagi na dział w którym zadałeś pytanie domyślam się, że pisząc "internet bezprzewodowy" masz na myśli internet "komórkowy"? Jeżeli tak i jeżeli jak podejrzewam ten modem którym masz to zwykły analogowy, to będziesz musiał kupić inny modem aby korzystać z GPRS/EDGE/HSDPA.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ