ROUTER /typ, model/ + MODEM /typ, model/

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: ROUTER /typ, model/ + MODEM /typ, model/

Post autor: Jo_gurt »

krystianb pisze:Bez hub'a usb można by mieć dostęp do neta, serwer wydruku, serwer pliów i jeszcze 3 port usb na fanabelie... Za piękne by to było...
Ja tylko lekko zOTuję i powiem, że do Asusa V1 można dorobić 2 dodatkowe gniazda USB (tzn one są, ale nie wyprowadzone) ;)
Ale to jak ktoś ma trochę pewności z lutownicą w ręce.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: ROUTER /typ, model/ + MODEM /typ, model/

Post autor: Patryk »

Gniazda nie są wyprowadzone...z chipu,obsługującego USB,niestety nie z płyty głównej,więc wymagane wysokie umiejętności lutowania spoiwem bezołowiowym :)
Trochę to bez sensu robota - huby różnej maści działają na Asusie bezproblemowo.

Mój obecny konfig:

Kod: Zaznacz cały

root@OpenWrt:~# lsusb
Bus 003 Device 011: ID 12d1:1001 Huawei Technologies Co., Ltd. E620 USB Modem
Bus 003 Device 010: ID 067b:2507 Prolific Technology, Inc. PL2507 Hi-speed USB t                                                                             o IDE bridge controller
Bus 003 Device 009: ID 0403:6001 Future Technology Devices International, Ltd FT                                                                             232 USB-Serial (UART) IC
Bus 003 Device 008: ID 0c45:608f Microdia VideoCAM Look
Bus 003 Device 007: ID 05e3:0606 Genesys Logic, Inc. USB 2.0 Hub / D-Link DUB-H4                                                                              USB 2.0 Hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 005: ID 0af0:6600 Option GlobeTrotter 3G+ datacard
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Obrazek

Trochę tych urządzeń jest ;)


Można też wymienić kosci pamięci na 2x64 MB :)
k2z
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-05, 00:00
Lokalizacja: Zielonka

Re: ROUTER /typ, model/ + MODEM /typ, model/

Post autor: k2z »

Zgodzę się Patryk_ z tobą będzie mi naprawdę trudno znaleźć tanio ten sprzęt, jeżeli chodzi o aktualne ceny sprzętu to mamy powrót do przełomu 2006/2007 tak mi się wydaje jak widać :) spekulacje banków z waluta odciskają swoje piętno na elektronice. Na chwilę obecną śmigam już na PLAY'u jest przyjemnie bardzo podoba sam modem jak i to że soft jest trochę bardziej rozbudowany w porównaniu do BE z ORANGE. Wrażenia i jakość transmisji jest mi na chwilę obecną trudno oceniać bo zbyt długo nie siedzę na ty jeżeli chodzi o pomiary speedtest'em to jest lepszy download a niżeli miałem w orange BTS PLAY jak i ORANGE stoją w tym samym miejscu wiec mile zaskoczony. Jeżeli chodzi o minusy to wydaje mi się że upload jest niższy a niżeli wcześniej.

ps

taka mała ciekawostka kiedyś miałem okazję z mojej firmy testować 2 takie same model modemów od 2 różnych operatorów. Testy wykonywane były w tym samym momencie dla tych samych witryn przez połączenie z serverami poprzez VPN firmowy. Spostrzeżenia trochę mnie wygły :) jeden nadgenerowywał pakiety zaciągając te same dane. Mieliście może tak podczas jakis własnych testów ??

pzdr
k2z
ODPOWIEDZ