Internet w POZNANIU

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ziem_as
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-12, 12:49
Lokalizacja: Poznań

Internet w POZNANIU

Post autor: ziem_as »

Witam wszystkich:)

Nigdy jeszcze nie korzystałem z internetu za pośrednictwem gsm, stąd moja prośba: czy moglibyście mi doradzić jaki modem kupić, i czy ewentualnie niezbędne będzie dokupienie anteny, jeśli chce korzystać z internetu na naramowicach (a właściwie na ich prawie samiuśkim końcu)? Zamierzałem kupić PLAY online, ponieważ za najmniejszą kasę mają najwięcej GB do wykorzystania. Wg mapy zasięgu sieci dostęp powinien być (mieszczę się w fioletowym polu)
Zależy mi na w miarę tanim modemie.

Z góry dziękuję za rady:)
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Internet w POZNANIU

Post autor: szmitz »

Huawei E 160 z wyjściem na antene jeśli nie zamierzasz z nim cały czas jeżdzic . Do domu najlepiej z antenom bo mapy w 100% nie pokazują jaki jest zasięg w praktyce ( zależy od pogody u kumpla jest na mapie UMTS a w rzeczywistości EDGE jak pada ). zobacz na allegro ceny. Pozdrawiam WLKP
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet w POZNANIU

Post autor: Sundance_kid »

ziem_as spróbuj zakupić ten zestaw startowy Playa z Huawei e160 ewentualnie jak masz telefon z 3G to kup starter Playa i sprawdź sam. I tak samo w przypadku innych operatorów. Bo nikt nie zagwarantuje Ci, że to będzie działąc poprawnie. Internet komórkowy to złośliwa usługa.
ODPOWIEDZ