Nokia 6230 jako modem EDGE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kali

Nokia 6230 jako modem EDGE

Post autor: kali »

Witam i mam pytanie

Czy warto zainwestować w nokię 6230 :?: Jak się sprawuje jako modem :?:
O noki 6230i czytałem, że zrywa połączenie. Ja się nie orientuję, więc proszę o poważne i wiarygodne opinie.

Dzięki :)
wms32
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2005-11-10, 10:24
Lokalizacja: Zwierzynek

Re: Nokia 6230 jako modem EDGE

Post autor: wms32 »

Jakoś używam 6230i w iPlusie i wcale nie zrywa połączenia.Owszem czasem zdarzy się zerwać ale to z braku zasięgu lub innych okoliczności ,co pewnie zdarza się każdemu modemowi.
Kuna_

ok

Post autor: Kuna_ »

6230 sprawuje sie na 5+

Przy Edge bardzo dobre transfery, sprawdzałem ją na iPlus, Orange i ten czerwona łapa. Nie zrywa połączeń, nie zdarzyło się nigdy. Mogę emule zostawić na noc i nie zerwie. Polecam, szczególnie że ceny spadły. Za swoją dałem więcej i to w promocji :)
niq
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-02-04, 18:17

Re: Nokia 6230 jako modem EDGE

Post autor: niq »

6230 bardzo dobrze sprawuje się jako modem, szczególnie w połączeniu z technologią bluetooth. Klasa 10 edge robi swoje.
kali

Re: Nokia 6230 jako modem EDGE

Post autor: kali »

A jaki transfer osiąga przez bluetooth przy edge-u klasy 10 :?:

Poza tym to dość wyposażony telefonik
gosc1234567890

Re: Nokia 6230 jako modem EDGE

Post autor: gosc1234567890 »

polecam szczególnie posiadam taką i jestem zadowolony i lepiej jest korzystać z bluetooh bo można telefon ustawic w takim miejscu gdzie zasięg będzie najlepszy.Niestety ale prądożercze bateria szybciej się kończy ale można zastosować ładowarkę biurkową i po problemie
pozdr :wink:
krecikson
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2005-10-13, 06:29

Re: Nokia 6230 jako modem EDGE

Post autor: krecikson »

czy da rade ominąć baterie i podłaczyć taki sprzęt od razu do ładowarki tak żeby nie zużywac baterii??? czy bateria zawsze musi być w telefonie
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Nokia 6230 jako modem EDGE

Post autor: Szadzik »

krecikson pisze:czy da rade ominąć baterie i podłaczyć taki sprzęt od razu do ładowarki tak żeby nie zużywac baterii??? czy bateria zawsze musi być w telefonie
Raczej mało prawdopodobne żeby Ci się udało coś takiego zrobić. Można jednak tanio kupić baterię na llegro i jej używać a telefon trzymać pod ładowarką nonstop. Bateria po jakimś czasie padnie, ale nie będzie wielkiej straty, a tą oryginalną raz na jakiś czas włożysz do telefonu i naladujesz.
Back to the Future ;)
adm

Re: Nokia 6230 jako modem EDGE

Post autor: adm »

Witam.
sam przez pewien okres czasu używałem 6230 jako modem i nie zdażyło mi się żeby zerwało połączenie.Używałem go z iPlusem i wszystko chodziło bardzo dobrze...Polecam...
ODPOWIEDZ