Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gosc

Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: gosc »

posiadam w/w laptop i do tego korzystam z uslugi orange gprs (modem se gc75e)
niestety jak wszyscy wiemy modem ten nie nalezy do najlepszych czesto sie zawiesza,traci nagle zasieg itd. (czy nie macie wrazenia ze produkty se ogolnie maja takie problemy?? te same problemy wystepuja w komorkach se)wiec chcialbym kupic jakis inny modem co polecielibyscie mi ??chodzi mi przede wszystkim o stabilnosc modemu w gre wchodza modemy tylko pod PCMCIA-e, hmm dziala jeszcze ten trick ze zmiana karty sim z modemu gprs do modemu edge i pozniejsze korzystanie z tech. edge za cene gprs ?? jezeli tak to prosilbym o jakies info. odnosnie modemow w edge ;]
fuhmen
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2006-03-02, 16:12

Re: Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: fuhmen »

u mnie jakos karta gc75e chodziła idealnie przez 2 miesiące, tylko sprzedałem bo potrzebowałem edge, tylko że chodziła w iplusie
iPlus -MotorolaV235
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: sardo nunspa »

Mam ten modem pod nazwą Dell TrueMobil 5100 i odpukać chodzi dobrze.
Jak czytam to forum to mogę powiedzieć, że są sprzęty, na których za Chiny nie da sie odpalić. Nawet chciałem zrobić listę ale nie ma reguły. Do sprzetu "podwyższonego ryzyka" zaliczam laptopy z prockiem AMD i chipsetem SIS.
Latka lecą...
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: Szadzik »

gosc pisze:posiadam w/w laptop i do tego korzystam z uslugi orange gprs (modem se gc75e)
niestety jak wszyscy wiemy modem ten nie nalezy do najlepszych czesto sie zawiesza,traci nagle zasieg itd. (czy nie macie wrazenia ze produkty se ogolnie maja takie problemy?? te same problemy wystepuja w komorkach se)wiec chcialbym kupic jakis inny modem co polecielibyscie mi ??chodzi mi przede wszystkim o stabilnosc modemu w gre wchodza modemy tylko pod PCMCIA-e, hmm dziala jeszcze ten trick ze zmiana karty sim z modemu gprs do modemu edge i pozniejsze korzystanie z tech. edge za cene gprs ?? jezeli tak to prosilbym o jakies info. odnosnie modemow w edge ;]
Od prawie pół roku mam SE GC85. Używam bardzo dużo i baaardzo sobie chwalę. Nie mma żadnych problemów. Transfery w okolicach 20KBps (3-4kreski zasięgu z 5). Rzadko mnie rozłącza, zdarza się raz na jakiś czas, że jak komp jest włączony przez kilkanaście albo i więcej godzin to mnie rozłączy i tyle. Nie robi mi się nic takiego, że nagle przestaje działać.
Ogólnie zero problemów. Zaznaczyć jednak trzeba, że w odróżnieniu od znakomitej większości NIE UZYWAM Win XP i NIE MAM ZAMIARU używać tego kolorowanego badziewia z odpustu.
Back to the Future ;)
gosc

Re: Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: gosc »

hmm jezeli rzeczywiscie powod jest taki iz amd i sis slabo wspolpracuje z gc75e to podajcie mi model jakiegos modemu ktory wspolpracuje dobrze z amd i sis :? aha najlepiej zeby dzialal w tech. edge :roll:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: Szadzik »

gosc pisze:hmm jezeli rzeczywiscie powod jest taki iz amd i sis slabo wspolpracuje z gc75e to podajcie mi model jakiegos modemu ktory wspolpracuje dobrze z amd i sis :? aha najlepiej zeby dzialal w tech. edge :roll:
Nie wiem kto wymyślił te problemy z Sis'ami, w każdym razie ja w laptopie w ktorym korzystam z GC85 mam gafikę Sis m650 i jakoś nie mam problemów.
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: zDaleKi »

Szadzik pisze: Nie wiem kto wymyślił te problemy z Sis'ami, w każdym razie ja w laptopie w ktorym korzystam z GC85 mam gafikę Sis m650 i jakoś nie mam problemów.
Tak samo u mnie Chipset i grafika na SiSie i przy używaniu GC 85/89 nie miałem żadnych problemów.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: sardo nunspa »

Ja, tylko nie wymyśliłem jeno wyczytałem na tym forum. Autor topiku, co prawda niejednoznacznie, ale jednak się przyznaje do posiadania chpsetu SIS+AMD i jest to już 4 albo 5 topik od 2 miesięcy, w którym występuje ten zestaw. Objawy też są podobne.
Nie znam rozwiązania, ale coś musi być na rzeczy. Nie rozumiem też Waszego świętego oburzenia.
Szadzik napisałeś - grafikę SIS m 650, a ja napisałem chipset SIS +AMD(procesor).
BliSki przecież masz Intela na SISie

Ciężko wydobyć informacje od nieszczęsników (AMD +SIS) ale oto jedna z nich:

"Witaj

To wszystkie dane jakie udalo mi sie wyciagnc z niego:

Chipset: SiS M760, AMD Hammer
Procesor: Mobile AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200)
Komputer: Fujitsu-Siemens Amilo A 7640

Generalnie ok komputer, ale ten problem z karta EDGE/UMTS Globetroter go dyskwalifikuje"

Ps tu akurat jest inny modem więc to jest 3 albo 4 topik z SE+SIS+AMD
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: zDaleKi »

sardo nunspa pisze:Nie znam rozwiązania, ale coś musi być na rzeczy. Nie rozumiem też Waszego świętego oburzenia.
Dlaczego świętego? i dlaczego oburzenia? :D
Z mojej strony nie było żadnego oburzenia ;)
sardo nunspa pisze: Szadzik napisałeś - grafikę SIS m 650, a ja napisałem chipset SIS +AMD(procesor).
BliSki przecież masz Intela na SISie
Dokładnie tak, należy tu zaznaczyć wyraźnie, ze nie jest to problem z
SISiem
jako takim tylko prawdopodobnie zestawienie SISa z ADkiem.
Kiedyś był wątek próbujący ustalić czy jest to prawdą ale jakoś nie było dużego odzewu.
sardo nunspa pisze:Ps tu akurat jest inny modem więc to jest 3 albo 4 topik z SE+SIS+AMD
Coś w tym jest :D
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: Stabilny modem czy taki »»w ogóle«« istnieje /???/

Post autor: Gość »

pracowałem wcześniej na nokii 6100 i często połączenie było zrywane. Od 2 miesięcy posiadam GC75 i jeszcze ani razu mi się nie zawiesiła. Jestem bardzo zadowolony i na pewno w przyszłości przesiądę się na GC85 jak podzbieram trochę kasy.
Mam laptopa z AMD (hp zv5220us) no i korzystam z usług plusa.
ODPOWIEDZ