Czy coś zyskam ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wess

Czy coś zyskam ?

Post autor: wess »

Witam, w domu mam neostradę, jednak 2-3 razy do roku potrzebuję wyjechać poza dom z laptopem i mieć przy tym internet. Odpadają usługi abonamentowe bo nie potrzebuję internetu przez komórkę przez cały czas tylko kilka razy w roku. Wybór padł na simdata, poprzednio korzystałem z tak taka. Jako modemu używam nie najnowszej juz nokii 6510, podłączonej przez ird'ę. Czy zmieniajac ją na np. nokię 6230 zyskam na prędkości połączenia ? Niestety nie znam się na klasach GPRS, jezeli ktoś jest w temacie to proszę o radę.

Pozdrawiam.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy coś zyskam ?

Post autor: Szadzik »

wess pisze:Witam, w domu mam neostradę, jednak 2-3 razy do roku potrzebuję wyjechać poza dom z laptopem i mieć przy tym internet. Odpadają usługi abonamentowe bo nie potrzebuję internetu przez komórkę przez cały czas tylko kilka razy w roku. Wybór padł na simdata, poprzednio korzystałem z tak taka. Jako modemu używam nie najnowszej juz nokii 6510, podłączonej przez ird'ę. Czy zmieniajac ją na np. nokię 6230 zyskam na prędkości połączenia ? Niestety nie znam się na klasach GPRS, jezeli ktoś jest w temacie to proszę o radę.

Pozdrawiam.
zy zyskasz na prędkości zależy od jednego czynnika; czy tam gdzie jeździsz jest zasięg EDGE. Jeśli nie jest to jakaś straszna dziura to zasięg EDGE da Ci kilkukrotne zwiększenie prędkości. Jednak jeszcze jedna sprawa, musisz wymienić irdę na coś szybszego bo irda ma prędkość 115kbps czyli będzie spowalniała internet. Najlepiej kup Bluetooth, na allegro po 20 kilka złotych już można kupić taki sprzęt.
Back to the Future ;)
wess

Re: Czy coś zyskam ?

Post autor: wess »

Ok, dzięki, bluetooth mam , tylko nie mam w telefonie.
Rozumiem,że do odbierania EDGE potrzebny jest inny telefon ?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Czy coś zyskam ?

Post autor: Szadzik »

wess pisze:Ok, dzięki, bluetooth mam , tylko nie mam w telefonie.
Rozumiem,że do odbierania EDGE potrzebny jest inny telefon ?
Potrzbujesz telefonu obsługującego tę technologię, wspomniałeś o 6230i, będzie działać.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ