Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Air23

Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Air23 »

Witam serdecznie,

W zwiazku ze zmiana miejsca zamieszkania zostalem zmuszony do korzystania z internetu przez GPRS. Niestety taka predkosc mnie nie zadowala, dlatego postanowilem przesiasc sie na UMTS. Jak wiadomo modemy sa drogie, dlatego chce kupic telefon z modemem UMTS.
Wybor padl na Motorole V980 - oczywiscie ze wzgledu na cene :) A jaki Wy polecacie telefon do UMTS ? Prosze o opinie.


Czy w Poznaniu nie ma problemow z zasiegiem UMTS w PLUSie ?? Ponizej zamieszczam mapke gdzie mieszkam i gdzie znajduje sie nadajnik Plusa :)

http://glider33.webpark.pl/mapka.gif

Pozdrawiam
Air23
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: lkmc »

Ja uzywam c975 z wgranym softem wlasnie od v980,
z tanszych telefonow to jeszcze Nokia 7600.
Unikaj NECow, poki co nie pracuja one z polskimi sieciami.
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

lkmc pisze:Ja uzywam c975 z wgranym softem wlasnie od v980,
z tanszych telefonow to jeszcze Nokia 7600.
Unikaj NECow, poki co nie pracuja one z polskimi sieciami.
Na Allegro mozna wyrwac C975 za 260 zl, a V980 za 360 zl, tylko czy C975 z oryginalnym softem bedziesz dobrze pracowala jako modem UMTS ? Moze lepiej dac 100 zl wiecej i kupic V980 ?

Air23
agnyra

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: agnyra »

Jeśli chcesz mieć dobry telefon i dobry modem to polecam Nokie 6650, funkcje te same co 6310i, trochę duży rozmiar ale jako modem sprawuje się naprawdę doskonale.
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

agnyra pisze:Jeśli chcesz mieć dobry telefon i dobry modem to polecam Nokie 6650, funkcje te same co 6310i, trochę duży rozmiar ale jako modem sprawuje się naprawdę doskonale.
hmmm, cena 6650 to 350 zl, a za tyle mozna kupic Motorole V980 ktora jest duzo nowszym telefonem i posiada kabel USB w zestawie.
Z tego co czytalem to V980 tez bardzo dobrze sprawuje sie jako modem.

Mimo wszystko @agnyra, dzieki za info.

Air23
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

Ja mieszkam na Głównej i tam jeszcze nie ma umts to rzut kamieniem do ciebie.Motorola chyba nie ma edge to jak stracisz zasieg umts to pozostanie gprs.Idz do salonu plusa i podaj ulice i numer domu,sprawdzą i Ci powiedzią[/url]
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:Ja mieszkam na Głównej i tam jeszcze nie ma umts to rzut kamieniem do ciebie.[/url]
Zalezy w ktorym miejscu na Glownej mieszkasz :) Jam mam 200 m do BTSu (nadajnika) obslugujacego UMTS, takze powinien byc zasieg OK. Sprawdze jeszcze to dzisiaj w salonie Plusa.

Pozdrawiam
Air23
air23

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: air23 »

Bylem w 2 salonach Plusach i dowiedzialem sie, ze nie maja mozliwosci zeby sprawdzic po ulicy i nr domu czy jest zasieg UMTS, takze kolego nie wciskaj bajek. Dzwonilem rowniez na infolinie iPlusa i powiedzieli to samo co w salonie.
Na szczescie spotkalem uprzejmego pracownika salonu, ktory za niewielka kaucja pozyczyl mi na 30 minut telefonik z UMTS :) Sprawdzilem - mam zasieg UMTS :lol:

Pozdrowionka
Air23
seboo

v980

Post autor: seboo »

mam v980 w Wawie na granicy zasiegu - smiga co sie zowie !! - uwaga do niego trzeba kupic specjalny kabelek aby cieszyc sie sesja UMTS dluzej niz 3 godziny :)
air23

Re: v980

Post autor: air23 »

seboo pisze:mam v980 w Wawie na granicy zasiegu - smiga co sie zowie !! - uwaga do niego trzeba kupic specjalny kabelek aby cieszyc sie sesja UMTS dluzej niz 3 godziny :)
Taki kabelek ??
http://matrax.net/sklep/?p=productsMore&iProduct=3

Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem Nokii 6650, poniewaz ma Bluetootha, tylko nie wiem czy 6650 obsluguje EDGE ?

Air23
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: magmike »

6650 nie ma EDGE
pozdrawiam, magmike
seboo

tak taki wlasnie kabelek

Post autor: seboo »

tak taki wlasnie kabelek - gosc jest pewny kupilem u niego i dziala :) aha v980 tez nie ma edge
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

To Ciebie jakaś piz....a obslugiwala albo taki jestes kumaty.Ja byłem w salonie kolo starego brobaru ,trwalo to co prawda 30 minut ale mi powiedzieli ze nie ma i kiedy będzie na Głównej.A jak nie wierzysz to mozemy sie założyc o litra i sie spotkamy pod salonem.Pomysl co wypisujeszto skad ludzie maja wiedziec jak podpisują umowe na 2 lata czy jest umts.Ja jestem do twojej dyspozycji o kazdej porze
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

Własnie przez takich klijentow jak air23 plus zatrudnia takich niekompetetnych pracownikow którym sie <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> nie chce ruszyć lub co gożejnie nie maja pojecia jak pomóc,tak samo jest w BOK
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:To Ciebie jakaś piz....a obslugiwala albo taki jestes kumaty.Ja byłem w salonie kolo starego brobaru ,trwalo to co prawda 30 minut ale mi powiedzieli ze nie ma i kiedy będzie na Głównej.
...a moze po prostu Cie zbyli...nie pomyslalem o tym ? :) ...i uwazaj na slownictwo.
A jak nie wierzysz to mozemy sie założyc o litra i sie spotkamy pod salonem.
Za stary i zbyt zabiegany jestem na takie zabawy.
Pomysl co wypisujeszto skad ludzie maja wiedziec jak podpisują umowe na 2 lata czy jest umts.Ja jestem do twojej dyspozycji o kazdej porze
Plus ma orientacyjne mapy zasiegu, ale ja chcialem miec 100% pewnosci, takze jakbys wczesniej czytal to bys wiedzial, ze zasieg u mnie jest.
Tak przy okazji UMTS ma zasieg rownież na Głównej przy ulicy sw. Michala :lol:

Pozdrawiam
Air23
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

Tylko ja mieszkam na koncu Głónej,a zbyć to zbyli Ciebie,bo ja chcialem kupic telefon bez promocji za 1000 zl w plusie i sprawdzali.A jak sobie wyobrażasz podpisanie umowy na umts i wzięcie modemu które byly dostępne gprs i umts bez edge i by nie bylo zasiegu umts i pozostałby tylko gprs i łancuch na dwa lata. To po co masz sprawdzać jak jest na św. Michala.Boże ludzie jak wy zalatwiacie wasze sprawy aby tylko podpisać umowe ,a pożniej..........postaw panu z plusa piwo za dobre checi i sobie sprawdż[/url]
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: magmike »

Wracając do tematu, to są dwie Nokie z UMTS, których plusem jest to że mają też EDGE - 6680 i 6630.
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Enzo »

Ja też polecał bym N6630, chociaż jest to zdecydowanie drorzsze rozwiązanie niż proponowane wcześniej modele. Na jej kozyść przemawia to że obsługuje GPRS (10 klasa), EDGE (10 klasa) i UMTS, orginalnie w komplecie powinien być kabel USB, ma oddzielne gniazdko do ładowanie, na allegro można kupić tanio ( 25 zł) orginalne baterie.
iPlus+E61i=FUN
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

Moze mnie troszke ponioslo.ale jesli chodzi o telefon to tylko nokia 6630 i 6680 bo jak stracisz zasieg umts to zostanie edge ktory na tym tel. jest ok.A mapki plusa z zasiegiem to mozna sobie .....Bez obrazy przyszy ziomal ze Śródki ale jak slysze co te ......z plusa wyprawiaja to mnie strzela.Poznań to wiocha i umts działa tylko w centrum.Plus jest słodki do podpisania umowy ,a pózniej chodzisz i żebrasz,bo jak oficjalnie załatwisz że jest zasieg ,to pózniej możesz walczyc z nimi i nie płacić ,a jak przez pana w plusie na którym telefonie zadziała ,a póżniej nie to co? Kupisz telefon bez edge to zostanie chore gprs.Plus już mnie oszukał pare razy ,ale teraz nie daruje im ani jednej złotówki i <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> to mi sie udaje. Oczywiście nie wspominam simdaty ale może sprawa skończy sie w sądzie bo im nie daruje.Jeszcze raz bez obrazy,ale miałem racje,oni łaski nie robia,że podaja kto ma jaki zasięg.[/img]
air23

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: air23 »

Jeszcze jedno pytanko, troszke odbiegajace od tematu: Czy z Nokii 6630 mozna sciagnac simlocka kodem ?? Czy cena 700 zl za nowy telefon to dobra cena ?

Pozdrawiam
Air23
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

sciąniecie simlocka do noki 6630 kosztuje do 500 zl.,zebys sie nie zrobil w konia i kupił.Zobacz na allegro nowki z angli mozna wyrwac za 400- 500 zl nikt tego nie kupuje do 6680 tak samo . Pozdrawiam ziom z Glownej :)
seboo

DOBRA CENA

Post autor: seboo »

dobra cena - to jednak nie jest standardowy telefon DCT4 - byc moze ASIP 2 - to trzeba poczytac w madrej literaturze - podpisujac umowe jesli chodzi o swidczenie transmisji danych musisz miec swiadomosc ze mapy zasiegu sa orientacyjne i nie stanowia podstawy reklamacyjnej - ok - rozumiem - gadam jak operator magicnza formulke - ale jest jeszcze inna strona medalu - nie podpisujesz tutaj umowy na swiadczenie transmisji w odpowiedniej technologii - tak wiec brak UMTS-u przy jednoczesnym zaistnieniu EDGE lub GPRS nie umozliwia przeciez swiadczenia uslug operatorskich
seboo

kolejna sprawa

Post autor: seboo »

dotyczy technologii UMTS - jak zapewne wiesz zasieg owej uslugi zalezy od ilosci klientow korzystajacych w danej chwili z pasma - tak wiec jezeli jestes na granicy zasiegu - jak ja ;) to musisz liczyc sie z tym ze w pewnym momencie zasieg moze zaczac znikac - w przypadku powaznego obciazenia sieci lub niedostawienia w przyszlosci blizszego Tobie NodeB - zmiana zasiegu jako zjawisko dynamiczne trudno opisywalne jest statyczna mapka - tak wiec to jeszcze jeden problem - byc moze nawet jak uwazasz - dla prawnika :shock:
Gość

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: Gość »

Seboo ma racje dlatego telefon bez edge zwlaszcza w Poznaniu poza scisłe centrum to klapa
zulw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-01-08, 21:45

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: zulw »

:P a ja się przeprowadziłem do Wawy i mam HSDPA :P

a tak serio to ma ktoś jakieś info o tym jak będzie wyglądać rozbudowa technologii w Poznaniu? bo planuję wrócić

a do telefonów to szczęście miałem: najpierw używałem C975 (z anglii za 250 zł, nowiutka 2,5 roku temu) GPRS i było OK, potem nokii e61 (wygrałem w Club Nokia) UMTS/EDGE i jeszcze lepiej ;) no ale jeżeli już decydujemy się na to, że chcemy mieć nie tylko GPRS to lepiej zainwestować w modem, bo telefony już chodzą w podobnych cenach, albo związać się umową, mieć dobry modem już za 99zł i liczyć na to, że wkrótce pojawi się też HSDPA (np. Option GT 3g, ten akurat znalazłem!!! na krześle jednej z kawiarni, powiesiłem ogłoszenie i po miesiącu uznałem, że jest mój ;)

czasem do dłuższej pracy opłaca się pojechać do centrum, jakiejś kawiarni np. i posiedzieć kilka godzin przy kawce, niż męczyć się w domu z GPRS

przy wyborze trzeba zważyć jak często się przemieszczamy, no bo jak rzadko, to chyba simdata + stałe łącze z kablówki jest najlepszą opcją
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki telefon do UMTS w iPlus - Poznań

Post autor: lkmc »

zulw pisze:...Option GT 3g, ten akurat znalazłem!!! na krześle jednej z kawiarni, powiesiłem ogłoszenie i po miesiącu uznałem, że jest mój ;)

czasem do dłuższej pracy opłaca się pojechać do centrum, jakiejś kawiarni np. i posiedzieć kilka godzin przy kawce...
Taaaak, zdecydowanie w tym przypadku opłacało się jechać na kawę ;)
N6220 & moto c975
ODPOWIEDZ