stacjonarny + GC89

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wójek dobra rada
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-24, 18:05
Lokalizacja: Gdańsk

stacjonarny + GC89

Post autor: wójek dobra rada »

Witam!
Mam takie pytanko! Miałem laptopa i 5 dni temu spaliła mi się płyta główna ;-(
Korzystałem z modemu GC89 i teraz mam dylemat czy jak kupię stacjonarny komputer z prockiem AMD 64 Bit i dokupię adapter do karty PCIAM to czy nie bedzie konfliktu między kartą a prockiem? Ma ktoś jakies doświadczenia albo wiedzę na ten temat?

P.S Może poradzi mi ktoś czy kupić Laptopa czy stacjonarny komputer ( jakie parametry powinien mieć)? Dodam że jestem grafikiem i pracuję na oprogramowaniu Makromedia Flash, Adobe Photoshop, Adobe Premier Studio i AfterEfect! Mam do wydania 5000 zł!

Dzięki za pomoc!
Audi A8 na 255 kapciach- moja bryczka ajjj!
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: Vipera »

wójek dobra rada pisze:Może poradzi mi ktoś czy kupić Laptopa czy stacjonarny komputer ( jakie parametry powinien mieć)? Dodam że jestem grafikiem i pracuję na oprogramowaniu Makromedia Flash, Adobe Photoshop, Adobe Premier Studio i AfterEfect!
To witamy w klubie :P
Jak sam wiesz, korzystając z tych programów, są one bardzo wybredne i pamięciożerne.
Osobiście uważam, że do w miarę komfortowej pracy z grafiką powinien być stacjonarny PC lub Mac. Laptop ma zbyt duże ograniczenia.
Osobiście lapka używam do wszystkiego z wyjątkiem pracy :P

Co do podłączenia karty w PC, to widzę, że z tym GC89 to jest trochę nieciekawie.
Właśnie dlatego wybrałem Merlina (No... były też i inne powody)
W mim przypadku, AMD Athlon 64 X2 (polecam Ci go jako grafikowi – szybki dwu rdzeniowy procesor i pasuje do gniazda dla poprzednich wersji 64) + przejściówka + Merlin U740 wszystko chodzi spokojnie.
"Jeśli coś może się popsuć - na pewno się popsuje" :(
Oby tylko wiedzieć jak to naprawić ;)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: sardo nunspa »

wójek dobra rada pisze: Korzystałem z modemu GC89 i teraz mam dylemat czy jak kupię stacjonarny komputer z prockiem AMD 64 Bit i dokupię adapter do karty PCIAM to czy nie bedzie konfliktu między kartą a prockiem? Ma ktoś jakies doświadczenia albo wiedzę na ten temat?
Oto jak czynić wypada:
Idź do sklepu z kompami każ sobie zmontować jakiś zestaw. Weź kartę PC to PCMCIA i modem i idź z nią do sklepu i każ sobie wmontować i zainstalować modem i wypróbuj. Jak działa, to komputer pod pachę i do domu. Jeżeli nie działa, każ wymienić płytę głowną na jakiś inny model. Konflikty między Sony-Ericcson + adapter PC to PCMCIA są zawsze z płytą głowną (chodzi o chipset). Raczej unikaj chipsetu SIS razem z procesorem AMD, a zwłaszcza w laptopie. ( to jest moja opinia, bo jak zobaczy ten post BliSki to zaraz napisze, że on ma SISa i mu działa :wink: )

Tips instalacyjny:
Najpierw trzeba zainstalować system, potem sterowniki do hardwaru - płyta główna, grafika, dźwięk. Dopiero wtedy należy włożyć adapter PC to PCMCIA. Jak instalowałem z adapterem to system go nie wykrył, a SP1 do windows XP prof generował błedy przy instalacji. Mój sprzęt Via KT333 AMD 1800-XP, GC75, Adapter Ricoch.
Latka lecą...
wójek dobra rada
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-24, 18:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: wójek dobra rada »

Oki dzięki bardzo tak też zrobię he he! Pewnie się ostro wkurza w sklepie komputerowym że coś im nie działa i nie współpracuje- ale dobrze im tak bo myślą NIEKTÓRZY SPRZEDAWCY że wszystkie rozumy pozjadali w tych sklepach z częsciami komputerowymi!
Dzięki! Szacunek!
Audi A8 na 255 kapciach- moja bryczka ajjj!
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: szuwarek »

wójek dobra rada pisze: Korzystałem z modemu GC89 i teraz mam dylemat czy jak kupię stacjonarny komputer z prockiem AMD 64 Bit i dokupię adapter do karty PCIAM to czy nie bedzie konfliktu między kartą a prockiem? Ma ktoś jakies doświadczenia albo wiedzę na ten temat?

Mam do wydania 5000 zł!

Dzięki za pomoc!
Generalna zasada numer jeden przy kombinacji modem PCMCIA i stacjonarny PC:wybierać tylko te karty, które mają wyjście na zewnętrzną antenę. Ze swojego niestety smutnego doświadczenia (Merlin U530) wiem, że ma to znaczenie. Metalowa obudowa komputera działa jak klatka Faradaya i może skutecznie zablokować fale radiowe.

Generalna zasada numer dwa: są adaptery i adaptery. Jedne obsługują tylko karty 32 bitowe ,inne tylko 16 bitowe a jeszcze inne zarówno 16 jak i 32 bitowe. Uważaj co kupujesz.

W ostatnim numerze magazynu CHIP wyczytałem, że istnieje modem SonyEricsson GC99 (jest nawet jego zdjęcie, choć osobiście go nie widziałem). Popytaj może on będzie lepszy. Jeśli nie wypróbuj któryś z Merlinów jak radził Vipera.

Co do laptopa i Photoshopa: 5 tysięcy to raczej dużo za mało, żeby z tymi programami komfortowo pracować na laptopie. Tu jest potrzebny naprawdę potężny komputer (niekoniecznie z procesorem dwurdzeniowym, za to z co najmniej 1 lub więcej GB RAM.) Przy mniejszej jej ilości próba otworzenia większego obrazka skończy się nieprzyjemnym komunikatem: out of memory, (sprawdzone doświadczalnie).
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: zDaleKi »

szuwarek pisze:W ostatnim numerze magazynu CHIP wyczytałem, że istnieje modem SonyEricsson GC99 (jest nawet jego zdjęcie, choć osobiście go nie widziałem).
Nawet na stronie SE - PL ciężko go znaleźć.
KLIK do SE PL
A piszą tam najnowsze produkty :D

Albo sprytnie to ukryli albo na stronie PL tego modemu nie ma.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: szuwarek »

BliSki pisze:
Albo sprytnie to ukryli albo na stronie PL tego modemu nie ma.
Jest, jest... W prawym górnym rogu jest tej strony do której podałeś mi linka jest mała wyszukiwarka. Wpisałem tam "gc99" i wyrzuciło mi ze 300 tematów.

Lub kliknij KLIK
Pozdro.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: zDaleKi »

szuwarek pisze:Jest, jest... W prawym górnym rogu jest tej strony do której podałeś mi linka jest mała wyszukiwarka. Wpisałem tam "gc99" i wyrzuciło mi ze 300 tematów.
Chyba wszystko jasne, ja szukałem na stronie do driverów a na stronie, którą podałeś nie ma driverów do tego modelu... chyba, że znowu czegoś nie widzę ;)

Przykładowo dla modemu GC89 jest jak na dłoni KLIK
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
szuwarek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-19, 21:12
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: szuwarek »

BliSki pisze:Chyba wszystko jasne, ja szukałem na stronie do driverów a na stronie, którą podałeś nie ma driverów do tego modelu... chyba, że znowu czegoś nie widzę ;)
Mea culpa to ja nie załapałem... :oops: Widocznie jest to świeży towar, który dopiero co trafił/ma trafić do sprzedaży. Poszperałem w Google i w tym serwisie nic nie znalazłem. :(
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: zDaleKi »

Spoko, miałeś racje :) Na stronie SE był ja źle szukałem (bo tylko "po driverach") ;)
Ale to może potwierdzić, że jest to nowość :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
wójek dobra rada
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2006-02-24, 18:05
Lokalizacja: Gdańsk

Re: stacjonarny + GC89

Post autor: wójek dobra rada »

Dzięki bardzo za pomoc w sprawie kompa! oczywiście wiem że ram to podstawa! Miałem lapka 2Giga Ramu DDR ale co z tego jak płyta spaliła się- koleś w serwisie powiedział że chyba nad ogniskiem trzymałem kompa he he! <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> pracuje na zastępczym ale po świetach wybieram się na zakupy ( mam nadzieję że zając w prezencie przyniesie mi trochę gotówki)

Pozdrawiam!
Zycze wesołych i spokojnych świąt oraz Smacznego Jaja!
wójek dobra rada!
Audi A8 na 255 kapciach- moja bryczka ajjj!
ODPOWIEDZ