Telefon z GPRS

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
los6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-30, 18:31
Lokalizacja: Przemy?l

Telefon z GPRS

Post autor: los6 »

Jaki telefon z GPRS może stanowić funkcję modemu zewnętrznego do komputera stacjonarnego. Mam w domu: Sagema MXY5-2; Siemensa C75 i Samsunga C100. Może któryś z nich się nada?
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: Telefon z GPRS

Post autor: siubul87 »

osobiscie polecam Nokie 6510, juz za 100zł mozna dostac. Ma IRDE takze nie trzeba kupowac kabla. Nokia 5100 takze sam sprawdzalem spisuje sie bardzo dobrze jako modem gprs. Pozdrawiam
SPV C500 + SIMDATA
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Telefon z GPRS

Post autor: Szadzik »

siubul87 pisze:osobiscie polecam Nokie 6510, juz za 100zł mozna dostac. Ma IRDE takze nie trzeba kupowac kabla. Nokia 5100 takze sam sprawdzalem spisuje sie bardzo dobrze jako modem gprs. Pozdrawiam
No nie... człowiek pisze, że ma trzy telefony w domu a ten mu każe kolejny kupować bo nokia. Bez komentarza.

P.S. Sprawdź sobie który z tych telefonów ma najwyższą klasę GPRS i do którego najtaniej dokupić kabel, irda jest dość uciążliwa.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Telefon z GPRS

Post autor: magmike »

Sagem i Siemens klasa 10, Samsung 8 więc polecam Siemensa i kabel pod USB, bo chyba będzie łądował baterię.
pozdrawiam, magmike
los6
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-30, 18:31
Lokalizacja: Przemy?l

Re: Telefon z GPRS

Post autor: los6 »

heh, a ja myślałem że to tylko niektóre telefony można tak podpiąć i już miałem modem za 500 zł kupować. Spytam jeszczę tylko jak wygląda konfiguracja. Trzeba wgrywać coś na komórkę czy wystarczy tylko program na komputerze(jaki np.?)?
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon z GPRS

Post autor: Enzo »

Polecam Siemensa. Musisz pobrać tylko taki programik: MPM (Mobile Phone Manager) ze strony siemensa i skorzystać z GPRS Asystent. Wybierasz tylko kraj i operatora a program sam dobiera ustawienia :) swego czasy <font color="#FF00FF"><b>»»korzystałem««</b></font> z tego programu do łączenia się przez Siemensa CF62.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Telefon z GPRS

Post autor: lkmc »

Enzo pisze:Musisz pobrać tylko taki programik: MPM (Mobile Phone Manager) ze strony
MPM - program tragedia, jeszcze wiekszy zamulacz komputera niz pc suite.
Na prawde komfort pracy zaden, szkoda nerwow na tego typu wynalazki.
Na forum setki razy byla opisana konfiguracja polaczenia dial-up ktore jest po stokroc wygodniejsze.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon z GPRS

Post autor: Enzo »

MPM nie trzeba instalować ale jest potrzebny bo trzeba skądś zainstalować sterowniki do modemu.
lkmc a używałeś kiedyś GPRS Asytsent? Cała jego konfiguracja sprowadza się do wyboru z listy trzech wartości :!: To chyba jest wystarczająco proste.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Telefon z GPRS

Post autor: lkmc »

Tak, uzywalem CX65 zarowno z GPRS asystentem jak i zwyklym polaczeniem dial-up, osobiscie wydalo mi sie wygodniejsze dial-up z telefonem zainstalowanym jako 'standard modem over IR link'.
Ale nie klocmy sie bo nie ma o co, niech kazdy korzysta z tego z czego chce.

Pozdrawiam
N6220 & moto c975
ODPOWIEDZ