palmtop + internet + szyfrowanie + java

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wiseguy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-17, 11:28
Lokalizacja: Poznań

palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: wiseguy »

Hej
Nie wiedzialem gdzie to napisac, wiec chodzi mi o polecenie jakiegos palmtopa z ktorego bede mogl sie logowac na konto mojego banku(multibank) i stamtad miec dostep do notowan online (sa w javie) Duzo czytalem i szukalem, ale moze zbyt slabo, poniewaz nie wiem czy to w ogole mozliwe zeby sie laczyc z kazdego miejsca w Polsce i poprzez przegladarke w palmtopie moc obserowac notowania online (mowie o gpw). Potrzebuje to, poniewaz chodzenie z laptopem jest troche krepujace. Zastanawiam sie tez nad jakis telefonem, ktory by to potrafil, ale tez nie wiem czy istnieje w ogole taki, ktory oprocz przeglarki bedzie potrafil wyswietlic w okienku z java notowania. Prosze pomozcie
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: Szadzik »

wiseguy pisze:Hej
Nie wiedzialem gdzie to napisac, wiec chodzi mi o polecenie jakiegos palmtopa z ktorego bede mogl sie logowac na konto mojego banku(multibank) i stamtad miec dostep do notowan online (sa w javie)
Jak najbardziej jest to możliwe. I tak naprawdę to dość proste do osiągnięcia. Po prostu w palmtopie z javą, musi być mozliwość zezwalania javie na dostęp do internetu (na pewno będzie w takim urządzeniu) i jak ustawisz dostęp dla danej aplikacji to będzie śmigalo bez problemu.

Jakiego palmtopa wybrać? Tu już trudno doradzić, nie wiem czego jeszcze oczekujesz od niego i jaka cena ma być.
Back to the Future ;)
wiseguy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-17, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: wiseguy »

Moze byc uzywany (np. allegro) i chcialbym aby sam bez telefonu mogl sie laczyc z internetem (np. transmisja gprs) Dokupuje sie do takiego palmtopa jakas karte jak w laptopie i do tego karte sim czy jak ? Mysle o jakims palmtopie do 1000zl +-, jak juz wspomnialem moze byc uzywany, a nawet wskazany gdyz pewnie za ta sama cene dostane z lepszymi parametrami. Jak wygladaja koszta, bo wiem, ze w simdacie wynosza one 30gr za 100KB, a jak wiadomo takie notowania waza grosze, wiec dziennie bede tracil co najwyzej 1MB. Prosze doradz mi w miare konkretny model, ktory by mial przegladarke z java np. bardzo lubie firefoxa i takiego uzywam, ale chyba nie ma wersji na palmtopa. Zreszta nigdy nie mialem do czynienia z palmtopem i nie wiem nawet jak by sie on sprawowal w terenie (mowa o sprawdzaniu notowan np. w tramwaju i skladanie zlecen online)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: Szadzik »

wiseguy pisze:Dokupuje sie do takiego palmtopa jakas karte jak w laptopie i do tego karte sim czy jak ?
Wkładasz kartę sim jak do telefonu i nic więcej nie trzeba. (SIMData - 3gr za 100KB = 30gr za 1MB).
wiseguy pisze:Mysle o jakims palmtopie do 1000zl +-, jak juz wspomnialem moze byc uzywany, a nawet wskazany gdyz pewnie za ta sama cene dostane z lepszymi parametrami. Prosze doradz mi w miare konkretny model, ktory by mial przegladarke z java
Muszę się rozejrzeć - jak coś znajdę to napiszę.
Back to the Future ;)
wiseguy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-17, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: wiseguy »

Bede super wdzieczny, bo szukalem takich palmtopow, tylko, ze jakos slabo. Mam nadzieje, ze polecisz mi pare modeli za ktorymi moglbym sie obejrzec. Mam nadzieje, ze ten topic pomoze takze innym "poczatkujacym" :)
baton
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-04-17, 16:22
Lokalizacja: Czeladz, Kraków

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: baton »

Jesli notowania wymagaja javy to moze byc problem.Ja mam rachunek brokerski w ING Secutitas i tam notowania sa tez w javie i nie ma mozliwosci odpalenia ich na palmtopie. Java wystepujaca na WM jest chyba inna niz ta pod WIN XP,jednak ekspertem w tej dziedzinie nie jestem i powtarzam tylkoco mi powiedziano...

Ja do sprawdzania notowan i skaldania zlecen uzywam laptopa + SE GC 85 (Orange)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: Szadzik »

Znalazłem kilka modeli wartych uwagi, jednak musisz jeszcze się zdecydować czy chcesz telefon z funkcjami palmtopa czy palmtopa z funkcjami tlelefonu.
Natomiast jesli chodzi i otwieranie tego typu stron to nie udało mi się jeszcze tego zweryfikować.

Lista modeli w cenie koło 1000zł na Allegro:
Nokia 9300
SE P910i
Motorola A1000
Nokia 6630
Nokia 6680
SPV C600
SPV M3000 (aka Qtek 9100) numer 1
Treo 600 numer 3
Mda Compact numer 2
HP 6340

Ok, wiem już co i jak z javą. Mianowicie jest przeglądarka NetRfont, która radzi sobie z javowymi stronkami.

Napisz, jesli potrzebujesz pomocy w wyborze.

Aha, jeszcze coś naprawdę pomiędzy laptopem i palmtopem - Siemens SIMPad SL4 - rozdzielczość wyświetlacza 800x600 - chodzą gry na kurniku.

P.S. Załączam zdjęcie

Obrazek
Back to the Future ;)
wiseguy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-17, 11:28
Lokalizacja: Poznań

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: wiseguy »

Jestem Ci super wdzieczny. Co do Twoich pytan to od razu mowie, ze wole palmtopa bez funkcji telefonu, chce zeby chodzil tylko internet obojetnie gdzie bede w Polsce i moc logowac sie oraz sprawdzac notowania w javie bo takie sa w mbanku i w multibanku. Nie wiem czy masz palmtopa z wifi, ale jesli masz to prosze sprawdz czy w tej przegladarce faktycznie otwieraja sie Tobie strony z java np. http://www.newtrader.pl/top-at-online.php
Ogladalem te modele, ktore mi podales, ale wiekszosc to telefony z funkcjami palmtopa. Czy zeby miec neta to musi byc opcja telefonu w palmtopie ?


------link do programu netfront 3.2 dla pocket pc
http://nfppc.access.co.jp/english/data/ ... NR101D.ZIP
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: Szadzik »

wiseguy pisze: Ogladalem te modele, ktore mi podales, ale wiekszosc to telefony z funkcjami palmtopa. Czy zeby miec neta to musi byc opcja telefonu w palmtopie ?
Nie mam palmtopa, więc nie sprawdzę.

W palmtopie musi być moduł telefonu bo inaczej nie będzie w stanie się łączyć z siecią i wchodzić na strony www.

Jeśli chcesz coś bardzo palmtopowego to polecam:
Mda Compact
Treo 600
SPV M3000
HP6340

Są tro wszystko palmtopy z tylko dodanym modułem GSM. Polecam najbardziej SPV M3000 bo ma EDGE (szybsza transmisja niż GPRS) oraz WiFi, często mozna spotkać bezpłatne HotSpoty i wtedy masz neta za darmo.

P.S. Poczytałem i dowiedziałem się, że najłatwiej będzie z palmtopem z WindowsMobile, czyli np. SPV, MDA.

Tu masz dwie dyskujse na temat otwierania na palmtopie stron w javie:
http://tinyurl.com/mw2ph
http://tinyurl.com/p7d3z

Zerknij szczególnie na ten pierwszy wątek.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: pimosz »

SYMBIAN też da rade :)
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: palmtop + internet + szyfrowanie + java

Post autor: klisza »

Ta aplikacja nie wymaga javy.
http://pdaclub.pl/dl/file_view.php?f_ca ... c&f_id=441
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
ODPOWIEDZ